Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sprint-Layout 6.0
U programu kada se crta, linije su normalne pune linije (kao puna linija na cesti), ali kad oštampam na papir linije od vodova koje idu na bakar one su normalne, ali linije od silkscreen-a (oznaka elemenata na pločicama) ona je isto tako puna ali samo u programu ali kada se oštampa ona je oštampana u sitnim tačkicama nije puna.
Uslikaću čim prije.
A štampam direktno iz programa.
Reply
Izaberi crno-belu štampu pa će se bolje videti. Wink
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
E to mi nije palo na pamet, hvala na savjetu, probaću i to. Smile
Reply
Imam jedan problem, u dole prilozenom lay fajlu sprint nece da mi prepozna sve elemente , prepoznaje mi 31 element   a ja imam oko 35.


Attached Files
.lay6   boja tona.lay6 (Size: 82,84 KB / Downloads: 4)
Reply
Dva blok i dva elektrolitska kondenzatora su ti bez upisanih oznaka vrednosti... obrišeš elemente, dodaš ih nanovo i obeležiš Smile
I, kada postaviš elemenat, kao ID mu staviš, recimo C1, R5... a kao vrednost napišeš, recimo 1pF, 100k...

Malko sam ti prčkao po lay-u, čisto da uvidiš, da ima dovoljno elemenata,,, Smile


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Mozda ti biblioteka elemenata nije dovoojno popunjena !
Reply
(11-22-2015, 02:00 PM)Bocko Wrote: Dva blok i dva elektrolitska kondenzatora su ti bez upisanih oznaka vrednosti... obrišeš elemente, dodaš ih nanovo i obeležiš Smile
I, kada postaviš elemenat, kao ID mu staviš, recimo C1, R5... a kao vrednost napišeš, recimo 1pF, 100k...

Ok, pa ja sam tek na kraju kad sam ubacio sve elemente poceo da obelezavam, ali neznam sto mi neprepoznaje te cetiri komponente, i kad ih markiram kursorom od misa sprint ih neprepoznaje tamo u listi komponenata, sad sam preko njih napravio duplikate i obelezio naknadno...
Reply
(11-22-2015, 02:28 PM)samuki Wrote: Mozda ti biblioteka elemenata nije dovoojno popunjena !

Iskreno neznam na sta tacno mislis, tamo u komponentama mi pise do 31 i nepostoji nacin da ja to povecam ili prosirim na 35 itd.. , odnosno ako preko tog elementa sto ga neprepoznaje nestavim duplikat ako me razumes , onda mi se pojavi u listi i 32 itd..
Reply
Dopunio sam moj prethodni post...
Reply
(11-22-2015, 02:45 PM)Bocko Wrote: Dopunio sam moj prethodni post...

Video sam ja tao ali evo ti slika kako stoji situacija kod mene...


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Ali sad sam nasao resenje moze da se ode na desni klik pa u Component pa se sve tamo lepo sredi , treba samo malo vise da se razmislja Smile
Reply
Jesi li obrisao i dodao ponovo komponentu, uz obeležavanje?
Ovo ti je pre, ili posle naknadnog obeležavanja?
Malko istovremeno pišemo, bitno da je rešeno...
Još kada bi upotrebljavao posebno oznaku a posebno vrednost...
Reply
(11-22-2015, 02:53 PM)Bocko Wrote: Jesi li obrisao i dodao ponovo komponentu, uz obeležavanje?
Ovo ti je pre, ili posle naknadnog obeležavanja?
To je pre naknadnog obelezavanja, e sad kad probam da obrisem i da dodam ponovo komponentu pojavi mi se tamo naprimer 32 i tu upisem vrednost komponente ali sad nece na plocici da mi pokaze tu vrednost odnosno ako napisem 2,2nF to mi pise tamo u listi ali na plocici nece da mi se pojavi broj evo slike


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Kod mene sve otvara ,u redu , evo pdf


Attached Files
.pdf   20151122150534samsam.pdf (Size: 147,35 KB / Downloads: 3)
.pdf   20151122150627samsam.pdf (Size: 28,57 KB / Downloads: 5)
Reply
(11-22-2015, 03:05 PM)samuki Wrote: Kod mene sve otvara ,u redu , evo pdf

Nisam ja mozda objasnio kako treba , meni na primer nestoje oznake 2n2, 1uF itd pored odredjeni komponenata to usustini nije strasno al sam hteo da vidim zasto se desava, evo dole na slici crvenim slovima ispisano sta hvali


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Reseno i to , mora da se stiklira ''visibile''


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Učiti, učiti i samo učiti... Smile
Moji ispisnici će već znati, čiji je citat...
Reply
(11-22-2015, 03:33 PM)Bocko Wrote: Učiti, učiti i samo učiti... Smile
Moji ispisnici će već znati, čiji je citat...

Pa jest tako Smile
Reply
Ne znam da li sam ''ubo'' temu, ali u planu mi je da snimim čitav proces izrade pcb-a, od crtanja do testiranja pločice, a pokušaću da bude u realnom vremenu što više bez ubrzavanja i premotavanja, mana je što će sve biti bez zvuka, neću snimati svoj glas a i muziku da ubacim u pozadinu ne znam šta bih odabrao (nešto opušteno, lagano a da ne uspava).

Evo prvi video pa ako imate predloge za ostale dijelove, predlažite...



Sad je trenutno u 720p, možda kasnije bude u 1080p ali ovaj sad nije ispao najbolje iako je hd nešto mi program nije dobro snimao, pa ću to morati popraviti...
Reply
Treba elemente ubacivati iz biblioteke , i tako da kad se priprema za stampu bude 1:1.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)