Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moderne komponente za preporuku
(09-21-2023, 10:20 AM)Braca Wrote: LT3097: vrhunski poz. i neg. regulator u istom kućištu, LDO, šum oko 2nV/rtHz, lansiran u martu 2023.
https://www.analog.com/media/en/technica...lt3097.pdf

Mislim da ovako nešto još nije viđeno u IC obliku, taj nivo šuma nema ni jedan drugi IC regulator, to smo imali kod AdaptiveShunt-a.

Na žalost, EVM košta preko 150 evra, a kod Kineza još nema gotovih modula.

Neje vidjeno ni u jednom dual pakovanju. Ali jeste single. Ovo su fakticki spojili lt3045 i lt3094 u jedno pakovanje Smile Ne vidim neki smisao iskreno, osim ako je bas tolika skripa sa prostorom, a potrosnja mala. 

Kod njih bas mora strogo da se obrati paznja da se ozvuce max iz cipa. Gomila gotovih resenja je bas nabacano samo Smile
Reply
I izlazni kondenzator mora da bude striktno 1uF, postoji na big forumu u gled31 temi u vezi ovog kondenzatora
Reply
U pravu ste, obojica (@Brijac i @savan).

LT3097 je zaista kombinacija LT3045 i LT3094 u jednom kućištu.

Kod OPA1633 i THS2630 ponavlja se priča o OPA1632/THS4131, LM4562/LME49720 i OPA1656/OPA2156.
1633 i 2630 su lansirani praktično u isto vreme i veoma je teško napraviti detaljno poređenje karakterisitika jer su tabelarni podaci kod prvog dati za napajanje od ±15V, a kod drugog za ±5V.
Međutim, razlika u ceni je drastična - 2630 je dvostruko skuplji od 1633, a očekivao sam obrnuto jer 1633 nosi oznaku BB i reklamira se kao "audio".
Reply
10uf mora biti. Sustinski prati se njihov datasheet, i preporuceni layout. Zajeban je da se stavi na malu plocku, ali izvodljivo. Kao i split pad dizajn za out/outs.

Reply
Pogresio sam, nije 1uF nego je 4.7uF striktno. Pogledaj sta kaze Gerhard koji je poznat po cuvenom ultra low noise pojacivacu izoblicenja sta kaze u vezi izlaznog kondenzatora na LT304X -> https://www.diyaudio.com/community/threa...st-4589769 , On je postavio u simulacijama 5x 1uF
Reply
On citira datasheet, u tom slucaju lt3042, gde datasheet striktno kaze da ce biti problema. Koji je drugaciji regulator od lt3045. Za lt 3045 je minimum 10uF izlazni (sto se ne menja na plocki, svaki sledeci kond koji se stavi iza ulazi u racunicu). Bitno je da su low esr i low esl. Takodje bitan je i izbor dielektrika konda na plocki, da sama vresnost ne bi padala ispod 10uF.
Reply
Gerhard je obavio merenja i postavio graf na linku, i kaze da svako odstupanje od striktnih 4.7uF na izlazu iz regulatora povecava noise regulatora, najbolji rezultat je sa striktim 4.7uF koliko sam ja razumeo, malo je nejasan tekst iz njegovih grafova. Sad sta je merio i kako je merio stvarno nebi znao reci uglavnom nije zanemarljivo sto on to kaze jer ipak je on autor jednog od medju najboljih pojacivaca izoblicenja, sta god je napisao treba uzeti za ozbiljno. : )
Reply
Pa naravno da cu uzeti za ozbiljno, za lt3042 😁 Na kom je radio merenja. Rezultat mu se poklapa sa datasheet-om za lt3042. Gde kaze na izlazu 4.7uF 😁 Lt3045 je druga prica.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)