Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sprint-Layout 6.0
I ovako je 1:1 razmjera jer sam podesio veličinu slike kad sam ubacio, ato prekontrolišeš npr. tranzistorom iz biblioteke da bude raster isti i to je to.
Reply
Malo komplikovan postupak...
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
Evo malo sam vezbao da crtam pohvatah neke sitnice, evo prvog rada nije neki fale oznake no prosta sema znam sta je. L.O. sa kristalima za SDR.

[Image: plocica_za_sdr.jpg]
Reply
Zasto nisi stavio oznake elemenata, jel neznas ili samo probas? Kada uzmes element iz biblioteke otvori ti se prozor u kojem upisujes vrijednost i cekiras visible! Pozz
Reply
Video sam to jutros ali su oznake smetale, zato sto su na istom "nivou" kako da to nazovem Smile i onda sve jedno preko drugog. Ajd vezbacu sta da stavim u zeleno sta u plavo pojma nemam. A imam gresku i ne znam kako da jedan kraj kondenzatora stavim na "-" ? Ja sve crtam okrugli pad koji umasim pa traku do njega.
Reply
(03-20-2016, 09:43 PM)Omegakg Wrote: Video sam to jutros ali su oznake smetale, zato sto su na istom "nivou" kako da to nazovem Smile i onda sve jedno preko drugog. Ajd vezbacu sta da stavim u zeleno sta u plavo pojma nemam. A imam gresku i ne znam kako da jedan kraj kondenzatora stavim na "-" ?  Ja sve crtam okrugli pad koji umasim pa traku do njega.

http://forum.yu3ma.net/showthread.php?tid=1222&pid=1262#pid1262


https://youtu.be/en1ol_79LPM
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
Heh vidi ti ovo, osnovno je da se ode i vidi doduse ja sam propustio celu temu nisam ni znao da postoji ili sam zaboravio, ovako sam se mucio da "privaljujem". Ok hvala puno!
Reply
Smile ja sam spojio tvoju temu sa svojom,a ostao je tvoj naziv. sve ok! Smile
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
Hvala Wink
Reply
Koristim Sprint-ayout V6 i super je program...mada po menu mu nedostaje par sitnica da bi bio jos "laksi"

- danas sam poslao mail u abacom sa zamolbom da dodaju u File -> Import -> Netlist - > Tango

Kako bi kada se u simulacijskom programu nacrta shema, i simulacija bude OK samo napravi File -> Export -> Tango Netlist

Dao sam im primjer EaglePCB skipte koja cita Tango Netlistu pa očekujem kroz drugi tjedan da i tu novost dodaju...ideja je sljedeca da kada se u sprint-layoutu ide na import tango netliste da ucita file i provjeri dali korinik ima sve potrebne makroe elemenata u svojem libraryu...ukoliko nema javi se poruka koji makroi nedostaju da korisnik doda u svoj library i da ponovo pokusa ucitati tango netlistu...

Kada kod ucitavanja netliste sprint-layout vidi da ima sve potrebne makroe kod korisnika u libraryu tada uzima te footprintove, generira connectionse i stavi sve sa razmakom makroa jednog pokraj drugoga sa connectionsima....tada samo korisnik klikne na makro odvuce ga i osmiljuje raspored makroa na buducem PCB-u i odmah vidi connectionse koji mu odmah daju do znanje gdje je najbolje postaviti pojedinu komponentu.

Kada to dodaju onda mozemo implementirtati nakon rucnog routiranja check connections tj da javi ako su sve veze routirane prema connectionsima koji su generirani iz tango netliste...softwera ima punko koji mogu iz sheme generirati tango netlistu a dobro nama poznat na ovom forumu je TINA.

Eto sto mislite o ovoj novoj funkciji, i prijdlozi sto bi bilo jos dobro dodati..ja imam par zamisli kao 3D preview sa komponentama, pa routing da daje na pad samo koji ima connection a ne sada ako i nema connection kod manualnog routiranja moze da se pad poveze sa drugim padom iako nema connectiona...i jos par ideja koje mi sada trenutno ne padaju na pamet
Reply
Drugari, nešto mi Sprint 6 ne otvara skoro skinut lay, uputim ga na folder i lay datoteku i kaže da fajl nije pronađen...
Ove od ranije sačuvane lay normalno otvara... 

Reč je o lay fajlu iz Teme koja čeka ime... ovaj lay 

Može li neko proveriti, otvara li se ovaj lay?


Attached Files
.lay6   Linear Bipolar Hybrid AMP 03092014.lay6 (Size: 1,12 MB / Downloads: 1)
Reply
i meni se to dešavalo i dešava se,poskidao sam nanovo te dokumente,stavio u jedan folder-koverat iz kojeg lay fajlove otvaram preko Sprint6 i za sad to radi. one koje nisam mogao naći jednostavno sam prežalio.
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
To je najverovatnije do samog Sprinta, čim ga otvara iz tog, njemu poznatog foldera, moram večeras probati...
Reply
HMAP, komšo, bio si u pravu za ubacivanje fajla u poznati folder Sprint, ubacio sam ovaj lay u taj folder i bez problema mi je otvorio Draganove poklone... Smile
Znači, do Sprinta je a ne i do samih fajlova, koji su u redu...

Možda i tu ima neka caka oko putanje, sa koje Sprint otvara novi lay, nije mi poznato Sad
Ako neko zna bolje, molim, da podeli ovde sa nama Smile 

Reply
@Bocko,
ja sam pre par meseci (uz ženino odobrenje) kupio sprint i naravno odmah ubacio plugin-ove tako da sad nemam jedova. Dugo sam terao HMAP-ovu verziju koja je radila super dok nisam video da sa plugin-ovima mogu da pravim zmijice od trejsova i teardrop pinove.... Znam da mnogi negoduju Sprint ali kako šeme isključivo imam na papiru onda mi je to najbolja solucija a i dobra vežba za mozak.
Devojka me vara sa rođenim mužem!
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)