Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sprint-Layout 6.0
#1

jedan jako jednostavan i ne-zahtijevan program za crtanje pločica je sprint-layout koji se dade naći na netu http://www.abacom-online.de/uk/html/sprint-layout.html u free verziji http://www.abacom-online.de/uk/html/demoversionen.html i kao njemu kao takvom se da dosta toga naučiti ali se ne može direktno preko njega sačuvati. sam program sa svim opcijama košta eto simbolično manje od 40e i iskreno mislim da je ovo pošten ljudski način da autori zarade a na zadovoljstvo svojih mušterija-korisnika. još jedno BRAVO za autore!

ovo je program koji i sam najčešće koristim,najlakši mi je za upotrebu naročito kad je u pitanju skidanje starih ili polomljenih pločica uz pomoć predloška na papiru ili uz pomoć fotografije uslikane pločice u što paralelnijoj ravni sa fotoaparatom.

evo jednog snimka sa YouTube-a koji će umnogome pomoći svima koji se počnu zanimati sa ovim predivnim i hardverski/softverski nezahtijevnim programom:

http://www.youtube.com/watch?v=en1ol_79LPM

ako kome mogu još pomoći tu sam,pitajte ali tek nakon što detaljno pogledate snimak. vremenom ću tražiti još ovako korisnih snimaka i postaviti ovde a ako neko već ima nešto "na lageru" neka postavi,svakako će pomoći.

Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#2
Bravo za temu. To je falilo...
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#3
ma reče mi ´tičica... Wink Smile

iz jednog ovakvog programa izašli su:

[attachment=1360:esp33 + clip.JPG] [attachment=1361:uPC + klip indikacija.JPG] [attachment=1362:jpg.JPG] [attachment=1363TongueB60 x 2 jpg.JPG] [attachment=1364:EX1.3 (aka Sigma input).JPG] [attachment=1365:AX1.3 jpg.JPG] [attachment=1366:FB400 v1rev a.JPG] [attachment=1367:jpg.JPG]

a nadam se da će izaći i još mnogo mnogo toga.


Attached Files Thumbnail(s)


Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#4
<p>Jako ljepo ja sam samo danas napravio dual supply&nbsp;</p>
<p>znaci dva regulatora i 6 kondica nis komplicirano ali svida mi se manje je kompliciraniji nego eagle</p>
Reply
#5

da - program ima čak i predloške za te to220 regulatore napona sa sve razlikama u označavanju rasporeda nožica.

Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#6
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="HomeMadeAudioProject" data-cid="2395" data-time="1366663766"><p>[da - program ima čak i predloške za te to220 regulatore napona sa sve razlikama u označavanju rasporeda nožica.</p></blockquote>
<p>Sprint je zakon prijatelju...&nbsp;</p>
<p>Ne secam se kako bese kod V5 ali V6 moze generisati i gerber koji fabrika za izradu plocica prihvata bez problema (probano sa EIpcb) Smile</p>
<p>Svoju biblioteku pravis za 30 sekundi, dvoslojne plocke, meni licno interfejs mnogo logicniji i laksi od Eagle-ovog i tako... &nbsp;</p>
<p>Topla preporuka.&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>[attachment=1368:Quad 606 layout.jpg]</p>


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#7
<p>Dude,</p>
<p>Da nije ova pločica klon nekog quad-a? Ako je provereno i radi,zainteresovan sam za fajlove.</p>
<p>Izvinjavam se na off-u.</p>
Reply
#8
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="sale" data-cid="2412" data-time="1366696946"><p>Dude,</p>
<p>Da nije ova pločica klon nekog quad-a? Ako je provereno i radi,zainteresovan sam za fajlove.</p>
<p>Izvinjavam se na off-u.</p></blockquote>
<p>Imas pp.</p>
Reply
#9
<p>jesi probao program TARGET ima i 3d plocica</p>
Reply
#10

nisam druže,od kad sam našao ovo moja pretraga je završena. probao sam sa eagle-om i sa proteus-om (koji takođe ima 3D opciju) ali najbolje i najlakše sam se snašao sa ovim programom pa se na njemu i zadržavam.

volio bi da se nađe neko ko je stručan sa eagle-om i proteus-om pa da takođe otvori temu i u njoj dade par savjeta,da se nađe drugima manje stručnima.

Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#11
<p>Ja koristim Eagle, snalazim se, ali ne mogu da kažem da sam stručan Smile Neke stvari se sigurno mogu odraditi i na lakši način, a da to ne znam.</p>
Reply
#12
<p>Kako se u Sprintu iskljucuje "snap", zovem ga tako jer se u ACADu tako zove, a to je povlacenje linije od tacke do tacke bez slobode nego de ON odluci tu ce biti komponenta ili pocetak/kraj linije?</p>
Reply
#13
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="BeliNinja" data-cid="2446" data-time="1366736300"><p>Kako se u Sprintu iskljucuje "snap", zovem ga tako jer se u ACADu tako zove, a to je povlacenje linije od tacke do tacke bez slobode nego de ON odluci tu ce biti komponenta ili pocetak/kraj linije?</p></blockquote>
<p>Vec ukljuceno po defaultu. Prelom vodova pod uglom, "snap" na centar pad-a, pocetak drugog voda isl... &nbsp;tako je za V6, ne znam koji koristis...</p>
Reply
#14
<p>Koristim 5icu, ali ja bih to da iskljucim da bih mogao slobodno da crtam vodove i namestam komponente a ne da mi program to definise. Ne kazem da hocu neke krivulje vec da ako cu kosu liniju onda cu kosu liniju a ne izlomljenu.</p>
Reply
#15
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="BeliNinja" data-cid="2448" data-time="1366739808"><p>Koristim 5icu, ali ja bih to da iskljucim da bih mogao slobodno da crtam vodove i namestam komponente a ne da mi program to definise. Ne kazem da hocu neke krivulje vec da ako cu kosu liniju onda cu kosu liniju a ne izlomljenu.</p></blockquote>
<p>5-ica nema "snap" ali prelama automatski vodove pod 45 stepeni.&nbsp;</p>
Reply
#16
<p>E to, mislio sam da je to snap opcija i da se moze iskljuciti. Nista videcu da skinem 6 icu posto ima malo vise mogucnosti, bar sudeci po ovom sto si napisao. TNX Dude.</p>
Reply
#17
<p>Imal iko link za 6-icu al da je na engleskom, ja ne mogu nikako nać sve na ruskom???</p>
Reply
#18

na strani  http://320volt.com/sprint-layout-makro-arsivim/ postoji tekst "Sprint Layout Makro dosyaları: sprint-layout-makro-arsivim.rar" i link https://www.dropbox.com/s/r0uk25vmmybhaze/MAKROS-gevv.rar kojim skidate predloške tj jednu kompletnu biblioteku svega što se koristi. biblioteka je bogatija od one ššt sam je do sad imao,jedino je malo zez oko jezika na kojem je napisana mada velika većina se prepoznaje po natpisu a ostatak prema slici tako da problema nema.

hvala tesla017 i acajevtić! Smile

Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#19
<p>Uz pomoc cega pravite PDF iz Sprinta?</p>
<p>Ja sam koristio Build zip pdf sa verzijom 5, ali u 6ici me zeza, sve linije mi stampa tanke samo padove stampa normalno.</p>
Reply
#20
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="BeliNinja" data-cid="2633" data-time="1366999251"><p>Uz pomoc cega pravite PDF iz Sprinta?</p>
<p>Ja sam koristio Build zip pdf sa verzijom 5, ali u 6ici me zeza, sve linije mi stampa tanke samo padove stampa normalno.</p></blockquote>
<p><a href="http://forum.diyaudioproject.eu/index.php?/topic/59-class-d-amptl494/?p=361">http://forum.diyaudioproject.eu/index.php?/topic/59-class-d-amptl494/?p=361</a>&nbsp;:)</p>
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)