Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ubuntu početnik
#41
Večeras se zabavljam, kad stignem kući Smile
Reply
#42
Pošto na matičnoj imam šest priključaka sata2, obeleženih od 0 do 5, ( sata2 0, sata2 1... sata2 5), kojim redosledom da prebodem hardove: počev od sata2 0 da je sistemski, pa redom, ili sata2 1 sistemski pa nadalje redom...?
Nije se skoro ovoliko reinstaliralo, počeću i profesionalno da se bavim ovim... Smile
Reply
#43
Ja kad pakujem svoj komp obico idem logikom najmanja cifra na sata sistemski hard ,negde su sata priključci označeni od 1 a negde od 0 od brenda do brenda varira. Ima malo veze i sa prioritetom kod tebe konkretno sata 0 je master dok je sata 1 slave grana i tako redom. Nema neke preterane veze u realnom radu ali eto...Kod novijih ploca obicno niej bitno gde sta prikljucis ionako posle u biosu podesis prioritete oko redosleda za boot opcije. Moja asus ploca dozvoljava da tokom boota pritiskom TAB tastera oadaberem s kojeg cu uredjaja da butujem sistem. Jedino je bitno da znas gde je koji disk prikljucen kada instaliras linux ili da po velicini prepoznas ispravno koja je koja particija.Davno sam iz Mandriva linux instalacije omasio particiju koju sam trebao da formatiram. Umesto particije od 4gb za linuh formatirao sam data particiju od 40gb skoro punu podataka. Srecom sam na vreme primetio za*eb sacekao da prodje formatiranje i prekinuo instal proces. Usao u XP i formatirao particiju u ntfs ponovo i pomocu get data back pocupao sve podatke na drugi hard.
Reply
#44
Hvala ti na ovome, idem da prebodem kablove i reinstal..., čitamo se za neko vreme, pozzz Smile
Reply
#45
Moram još jedno pisanije, pre prebadanja:
trenutno je situacija na MB sata konektorima ova:
na 0 priključen upravo ssd sistemski hard,
na 1 priključen 1TB od Čapelju hard u funkciji ostave,
na 2 nema ništa,
na 3 priključen DVD rom,
na 4 nema ništa,
na 5 je 320GB hard priključen,

Sve je zbunjujuće, počev od redosleda prikazivanja u BIOS-u, do rasporeda prikazivanja u disk managementu, kao i linuksu...
Kako to sve usaglasiti?
Mislio sam ovako priključiti, ako to uopšte i ima veze:
na 0 60GB SSD kao sistemski,
na 1 ništa,
na 2 320GB hard sa svoje dve particije od 50 i 250 GB,
na3 ništa,
na 4 1TB kao ostavu
na 5 DVD rom,

Možda je slika iz BIOS-a takva, kakva je, zato, što ima na MB još jedan prazan IDE priključak, pa ga možda BIOS tretira kao IDE kanal 0 master i kanal 0 slave?
Reply
#46
A da ga ti doneseš kod mene za vikend da ga rešimo?
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#47
Pokušaću večeras da ga "prikoljem", pa ako ne uspem, vidimo se za vikend Smile
Hoće li nam biti dosta gajba Zaječarca da podmažemo ležaje na svim kulerima?
Reply
#48
Videćemo... Wink
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#49
Ko se razume u Ubuntu, da mi izleči računar?
Reply
#50
Za servere sam strucan, za desktop vrlo slabo ...

Sta te muci?
Reply
#51
Kakva je muka branko tod?
"Ako kaniš pobjediti, ne smiješ izgubiti" - Grunf
Reply
#52
Neče više da radi Wireles konekcija.Samo putem kabla.

To mi se isto desilo pre četiri godine, i tada sam ga opravio preko onog prozorčeta uz pomoć preko neta
od nekog nepoznatog dobročinitelja. Sada više ne umem ni prozorče da otvorim.
Reply
#53
Koja verzija ubuntu
Monkey see, monkey do
Reply
#54
Neka 15-?
Reply
#55
nm-applet iz terminala otvoriće network manager pa vidi šta zeki. Kao root ćeš moći menjati postavke.

lsb_release  -a  će reći koja je verzija ubuntu
Monkey see, monkey do
Reply
#56
Svratiću sutra do tebe da vidim u čemu je problem. Wink
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#57
TDA nemoj ništa na silu, uzmi veći čekić  Big Grin
"Ako kaniš pobjediti, ne smiješ izgubiti" - Grunf
Reply
#58
(05-14-2018, 07:28 AM)euronymous Wrote: TDA nemoj ništa na silu, uzmi veći čekić  Big Grin

Imam ja macolu od 5 kg ... Siroma
Reply
#59
izgleda da nas ima vise koji koristimo ubuntu nego windows
Big Grin
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)