Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IOTA-CD, OME
Prelepo! WJ?
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
Jeste, WJ kod onih što si rekao. Fini neki ljudi Smile
Reply
A gospođa? Big Grin
Reply
Pa i gospođa Shy
Reply
bravo Bane,bravo... Smile
Chop your own wood and it will warm you twice
Reply
enaB, ukoliko želiš imam ortaka koji meni elektrostatički farba aluminijum.
Vidi kako je kod mene ispao na Bato MM i na onom pojačalu što sam pravio devojci.
http://forum.yu3ma.net/showthread.php?ti...1#pid22091
http://forum.yu3ma.net/showthread.php?ti...2#pid21952
Reply
Hvala Smile

Sad ozbiljno, pohvala i preporuka za http://www.wj.rs . Ne znam gde ima bolje i/ili jeftinije, ali su me kao ljudi prijatno iznenadili. Cena je trebalo da bude 30€ za jednu ploču (mislio sam da je za obe, tj. nadao sam se da je to cena za obe a nisam mejlom odmah pitao da proverim), što je meni previše, pa sam onda rekao da urade samo jednu, ali je čovek bio voljan da za 50 iseče obe ako mi to nešto znači. Na kraju smo se našli na 40€ za obe sa grubljim rezom, a i to je niže nego što bi trebalo...valjda. Gospođa je još htela to da zaokruži na 4 i po hiljade što je cigančenje koje već ne dolazi u obzir, i za onih 40€ mi je pomalo neprijatno iako im nisam ja to tražio.

@TDA
Ispalo je super, ali ja bih ipak glatku površinu
Reply
Radio mi je jednom sa glatkom farbom, ali mi se nije svidelo...
Jbg.
Reply
Prefarbaću sprejem kao i zadnju stranu pa kako bude Smile
Reply
ja vise volim mat boju mada to je stvar ukusa. svakako gledaj da nabaviš podlogu za aluminijum prije nanošenja konačnog sloja boje. ja nisam bio dovoljno uporan da je nađem pa mi se boja nerijetko ljušti po rubovima i ćoškovima.
.
mojim kutijama to i nije neki nedostatak jer su već na prvi pogled "garažni primjerci",neuglađeni i ne-prefinjeni. dobrog sadržaja:motora,mjenjača,upravljivosti ali "kamionske" spoljašnjisti-tipično HMAP.
.
tvoj primjerak je već nešto drugo i svakako zahteva makar za toliko više pažnje,nemoj da ti bude teško Wink
Chop your own wood and it will warm you twice
Reply
Hvala na savetu! Kupio sam Plastik sprej za zaštitu prednje strane pa sam ga koristio i kao podlogu pre farbanja na zadnjoj koju sam farbao, izgleda mi da dosta dobro radi. Probao sam ranije samo farbu na aluminijum na jednom parčetu što mi je ostao višak pa sam video da se ljušti čak i noktom ako je tanak sloj.
Na onoj zadnjoj je igrom slučaja ispalo 6-7 slojeva farbe pa mi sve se nešto čini mekano, potrudiću se ovde da stavim manje
Reply
Podlogu za aluminijum imate u radnjama gde prodaju lakove za automobile. Ima jedna u Vojvode Stepe gde sam kupovao za Zero-a...
Reply
(08-04-2014, 08:26 PM)TDA Wrote: enaB, ukoliko želiš imam ortaka koji meni elektrostatički farba aluminijum.
Vidi kako je kod mene ispao na Bato MM i na onom pojačalu što sam pravio devojci.
http://forum.yu3ma.net/showthread.php?ti...1#pid22091
http://forum.yu3ma.net/showthread.php?ti...2#pid21952

@TDA Koliko bi otprilike izašla jedna kutija ( tipa tvoj Bato MM ) da se ovako ofarba?

@EnaB Jako lepo izgleda kutija.
Reply
Meni nije naplaćivao... Mogu ga pitati.
Reply
(08-04-2014, 09:31 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: ja vise volim mat boju mada to je stvar ukusa. svakako gledaj da nabaviš podlogu za aluminijum prije nanošenja konačnog sloja boje. ja nisam bio dovoljno uporan da je nađem pa mi se boja nerijetko ljušti po rubovima i ćoškovima.
.
mojim kutijama to i nije neki nedostatak jer su već na prvi pogled "garažni primjerci",neuglađeni i ne-prefinjeni. dobrog sadržaja:motora,mjenjača,upravljivosti ali "kamionske" spoljašnjisti-tipično HMAP.
.
tvoj primjerak je već nešto drugo i svakako zahteva makar za toliko više pažnje,nemoj da ti bude teško Wink

Kod HMAP pojacala su bas masivna , Momacka, samo da nadje kako da ih lijepo ofarba Smile i kod mene spada farba sa limova nisam koristio podlogu.
Reply
Jedno rešenje tastera za uključenje Smile

Attached Files Thumbnail(s)
09-07-2014, 12:25 PM

Reply
Bravo Bane!
Ovo je baš precizno! Smile
Reply
Bravo, Bane! Jel* to ručni "laser" radio?
Reply
Fala, potrudio sam se Smile Sa ovim su metaloobrađivački radovi praktično završeni, sad ostaje elektrika.

@Bocko
Otvor u ploči je isečen sa WJ kad i poklopci, to mislim da ne bih mogao sam da uradim dovoljno precizno, a unutrašnji deo sam sam isturpijao da se uklapa sa rupom. Ostao mi komadić lima 4mm debljine od zadnje ploče i to sa mikro tasterom taman fino staje u 8mm debljine prednje ploče, a 4mm je dovoljno debelo da može da se izbuši rupa i pouzdano nabije na dugme tastera bez lepljenja i ičega.
Reply
Opasan si Bane!
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)