Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rashladni sistemi i uređaji...
#41
Kako je najbolje testirati sistem na auto klimi da li pušta?

Da li bi bilo pametno napuniti sisten dušikom na određeni pritisak ili nečim drugim?
Reply
#42
Postoji poseban gas za te svrhe koji se vidi pod UV svetlom.
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#43
Vakumira se sistem, masinom na 45 minuta ili vise...
Postoje odgovarajuca ulja koja se vide pod UV svetlom, to pomaze samo kad je curenje na pristupacnom, vidnom mestu...
Reply
#44
Znam za opciju sa uv svjetlom, ali znam da isto tako sistem se može probati sa dušikom pod velikim pritiskom a moglo bi se i zvučno čuti sviranje dušika kroz pukotinu? A u ovaj sistem kada bi se upustilo do 35 bara čilo bi se vjerovatno?
A ta je opcija možda i jeftinija samo iz velike boce spojiti na sistem preko manometra za kontrolu pritiska i probati?
Reply
#45
Ako curi mnogo sistace i sa 1 bar.
Psle koliko vremena se klima isprazni (ako si je punio)?
Sa vecim pritiskom ja ne bi pokusavao.
U kom vozilu i koja klima?
Reply
#46
Nisam je ni dopunjavao, jer nisam imao čime provjeriti gdje pušta.
A auto je Passat B6. A kako mi vlasnik tvrdi da je već radio dopunu klime prije nekih godinu dana i da je skoro prestala da hladi, kada sam povezao manometre vidjeo sam da ima toliko freona dovoljno da kompresor postigne neki pritisak i da senzor pritiska bude stalno aktivan.
Reply
#47
Da ne kažete, da baš ništa ne radim: 

Dva "Bini" duplexa za klimatizaciju magacina čokolade u većoj firmi, treba da se "ožive"... 
Ovo je zatečeno stanje, dosad su već kompresori zamenjeni novima, drugi kontroleri, sušači, presostati, produvavanje i naduvavanje suvim azotom... Agregati su na mestu i čekaju ugradnju... 

Te sličke stižu naknadno, od posla nisam stigao uslikati  Big Grin


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#48
Čuvajte se plastičnih zamenskih kondenzatora za klima uređaje, koristiti samo u metalnom kućištu! 

Ovu sam uspeo da restauriram i radi  Cool


Attached Files Thumbnail(s)


Reply
#49
(07-30-2016, 11:27 AM)Makso Wrote: Nisam je ni dopunjavao, jer nisam imao čime provjeriti gdje pušta.
A auto je Passat B6. A kako mi vlasnik tvrdi da je već radio dopunu klime prije nekih godinu dana i da je skoro prestala da hladi, kada sam povezao manometre vidjeo sam da ima toliko freona dovoljno da kompresor postigne neki pritisak i da senzor pritiska bude stalno aktivan.

To je blago curenje.
Ja bi isao na vakum, selektivno, ili svrati kod nekog da baci pogled pod uv svetlom i djozlama pristupacne spojeve, creva, kompresor...
Reply
#50
Jel može neko pojasniti i objasniti detaljan postupak kako se testira sistem sa uv bojom, od samo ubacivanja u sistem sa čime se mješa i slično do pronalska šupljina?
I šta je sve potrebno od dodataka, pa bih to sebi polako prikupljao.?
Reply
#51
Imaš da kupiš UV ulje, imaš posebnu pumpicu za ubacivanje, mada ja ne koristim, (i nemam Smile), nego ubacim medicinskim špricom pre vakuumiranja i punjenja sistema...
Nadalje, imaš UV naočare i UV lampu i lepo to fluorescentno svetli i vidi se mesto isticanja Smile
Reply
#52
To sam skontao, a buni me kad se uv ubaci špricom unutra šta dalje i koliko je dovoljno ulja za sisteme na autu?
Reply
#53
Ovde imaš katalog, na 92 strani kit komplet...
Za nove UV LED lampe ne trebaju čak ni naočare Smile 


Ovde imaš Denso PDF o auto klimama...


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#54
Sad sam pitao drugara koji radi samo auto klime, ulje u tom B6, ako je prilikom dopunjavanja ostalo bar malo originalnog, ce se videti pod jacim uv svetlom.
Probaj uvece da pregledas uv lampom.
http://www.euro07.rs/uploaded/news/Alati...sed(1).pdf
http://auto-klime.co.rs/uv-boja/uv_naocare_uv_s.html
Imas i na kp-u po nesto...
http://frigomanija.kpizlog.rs/
Reply
#55
Uv boja se ubacuje u kombinaciji sa freonom u sistem i kompresor treba da radi neko vrijeme dok se ne pronađu šupljine na cijevima sa ostatkom opreme, ako sam dobro razumio i povezao? Smile

_______________________________________________________________

Još je prototip verzija:

.

Zamjena za smrt kliješta, da li je neko pokušavao nešto slično?
Reply
#56
Ima mesta gde ne možeš da uglaviš tu zamenu za smrt klešta, a ruku na srce ne koštaju smrt klešta 100 dukata. Spasi sebe muke i radi kao gospodin.
"Ako kaniš pobjediti, ne smiješ izgubiti" - Grunf
Reply
#57
Prva smrt klešta sam kupio na buvljaku, obična, i prepravio navarivanjem dva komada čeličnih šipki 8mm, na svaku čeljust po jedna i uz pažljivo podešavanje pre zavarivanja, radi to extra!
Reply
#58
To sam i ja mislio uraditi, imam nekoliko tih smrt kliješta običnih pa da pretađujem, ali sam vidjeo da ima alat refco sa ovom načinom stiskanja cijevi što sam ja pravio, a planiram da probam ova preraditi tako kao i ti.
Reply
#59
Ovih dana se sklapa sušara za voće i povrće oko 30m2: 
Ups, izgleda, da sam osušio još poneki prehrambeni artikal, poklon prijatelja sa puta  Blush Angel 

Inače, komora je izdržala pod vakuumom 24h, trenutno je upušten suvi azot, pa neka trpi, dok se ne složi ožičenje i automatika:


Attached Files Thumbnail(s)


Reply
#60
Inače, pomalo se radi uz pomoć štapa i kanapa, sa onim, što gazda ima u radionici, prva nam je saradnja, pa dok ne "legne" po mome, navodno već iduća komora će malko biti unapređenija konstruktivno i materijalno, dok se ova ne isporuči i naplati Smile, što bi trebalo biti ovih dana...
Inače komora radi na principu toplotne pumpe, i štedi kupcu ogromno energije, u odnosu na sušare na klasične grejače, ova "troši" svega 1/3 energije Smile
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)