Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[split] Current Mirror Amp MK1 - Šta je bolje A ili AB?
#35
Vulejov,

Ti si baš oštar prema tom pojačalu.
Sigurno je da se ono nekom sviđa takvo kakvo jeste (ne dajem nikakav komentar o toj napravi jer je nekom dobra a nekom ne, pošto smo i mi različiti sa ukusima).
I sam si svestan da ima ljudi kojima ni malo ne smeta čak ni 5% THD od nekog triodnog cevaša sa balonkom iz 1939. godine i mislim da nema potrebe da kritikuješ bilo koje.

Pusti ljude da vole to što vole, a ti voli ono što voliš. Svakom se sviđaju neke drugačije stvari, a pri tom se ne mere metrom.
Ranije sam i ja nešto "skakao" na pojačala koja nisu ultralinearna, pa sam shvatio da neko to ne želi u svom domu, a neko samo takvo želi.
Tada sam odustao od nekog krutog razmišljanja na tu temu i shvatio da takođe ni malo nije lako napraviti čitavu seriju različitih pojačavača sa prepoznatljivim "stilom" ili "karakterom", veruj mi ponekad i teže nego konstruisati jednu briljantno linearnu mašinu.

Odnosno, isključivanje te predrasude mi je otvorilo oči da mogu da sagledam veštinu dodeljivanja prepoznatljivog "karaktera" u nizu različitih konstrukcija.
To stvarno jeste veština, što moram priznati, kao kada više dece po nekim detaljima liče na oca, i onda svi mogu znati čija su deca. Poput sasvim prepoznatljivog zvuka Fiatovih motora...

Večita rasprava: Kola ili Pepsi. Ma svako šta voli nek pije.

I naravno, i u A i u AB klasi se mogu napraviti vrhunske naprave, takođe i u D klasi. Stvar truda konstruktora, i još više stvar ciljanog tržišta kao što sam u jednom od prethodnih postova rekao.
Neko voli "topli" Kopland, neko pa "trkački" Sajrus, neko "ledeni" Krel i tako to (lupio sam opisne osobine samo radi primera)...
Pomenuti imaju svoj prepoznatljiv stil, kao neki poznat muzičar, a prepoznatljiv stil nije lako postići.

Nema potrebe za oštrim nastupima...
Reply


Messages In This Thread
RE: [split] Current Mirror Amp MK1 - Šta je bolje A ili AB? - by Macola - 02-24-2016, 08:16 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)