Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[split] Current Mirror Amp MK1 - Šta je bolje A ili AB?
#22
(02-23-2016, 02:39 PM)Alex Wrote: Stojte Vi koliko hoćete, možete i na glavi, meni svejedno.
Zato što mi se ne sviđa recimo Jenifer Lopes ja nikako ne mogu napisati da ima dupe ravno kao taraba. I da još stojim iza toga.

Zašto sam stavio link sa SET pojačalom? Jer poneke single end triodne konstrukcije imaju i THD od 6-8% na većim snagama - i sad ta pojačala sa svim tim nedostacima toliko prijaju ljudskom uhu da su jednoj velikoj većini audiofila u celom svetu kraj puta.
Samo to ne prija nekome ko je više posvećen brojkama no ušima. Ok, ima i takvih. Nisam jedan od njih.

Eno skoro slušao čuvenog Ampina sa 0,neznamkolkonula1% THD na 20kHz. Posle zujanja u ušima i neprijatnog osećaja F5 je legao kao lek. Začudo, nikakav problem nemam da slušam satima tih 1% distorzije na 20kHz, a imam problem da slušam 0.neznamkolkonula1% distorzije na 20kHz.

Kako sad to? Huh

Nisam rekao ništa loše o CMA pojačalu, rekao sam da ću da ga napravim, poslušam, pa onda donesem sud, a Vi ste gospodine "natrokirali" "Pass konstrukcije", trpajući ih na neverovatan način sve u isti koš (a joj koliko su samo različite), hvatajući se za distorziju kao reper. Meni je to nedovoljno, laičko objašnjenje, i kao takvo je potpuno neispravno, pa neko može da pogrešno nauči iz napisanog. Zato sam zamolio da obrišete.

Zbog izjave da klasa A "ne znači ništa", dodao sam ostale linkove gde možete pročitati objašnjenje šta je to A klasa, kako radi, koji su benefiti, itd...

Ја по ко зна који пут понављам, једина идеја приликом конструкције СМА је била неутрална репродукција, и ништа више..
То што се неком више свиђају појачала са наглашеним другим хармоником, или рецимо звучници којима фале задње две октаве, није апсолутно никакав аргумент..
Ја сам говорио о N.Pass конструкцијама које су дате на коришћење свима, то су просечна појачала чији је звук допадљив, лако се направе и задовољиће већину незахтевних конзумената.. матори лисац има много боља појачала чије шеме нећете наћи нигде, а која су барем по објављеним перформансама сјајна..
Пример са дисторзијом није вам добар, у читавој причи много је битнија брзина кола.. није исто када користите 30dB повратне спреге у колу које би без ње трокирало већ на пар kHz, и у неком које без ње добаци преко 100kHz.. оба имају на крају јако мала изобличења у чујном делу али се чују потпуно различито.. уосталом, зато је већина опампова звучно брљава, само пар може да се мери са дискретним колима а сви су на папиру одлични..
Reply


Messages In This Thread
RE: Current Mirror Amp MK1 (Vladino pojačalo) - by vulejov - 02-23-2016, 05:28 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)