Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[split] Current Mirror Amp MK1 - Šta je bolje A ili AB?
#13
(02-22-2016, 10:16 PM)vulejov Wrote:
(02-22-2016, 11:25 AM)Alex Wrote: Zamolio bih Vas da pročitate...pa da onda editujete post #494..

Стојим иза свега написаног.. не видим да је до сада ико аргументовано оповргао иједну моју тврдњу из тог поста..
Пробајте да направите и/или симулирате било које горепоменуто N.Pass појачало и видећете да се распада од изобличења на 20kHz..  уосталом, идеја тих конструкција и није да буду потпуно неутралне већ првенствено допадљиве и једноставне за израду.. идеја код СМА је искључиво неутрална репродукција, а то некима не мора и неће да се свиди..

Mislin da nisi svatija kolegu Alexa, iako je jasno šta oćeš reć, sad već ideš u drugu krajnost.
Izjednačavat klasu A sa Aleph pojačalima nema nekoga smisla, Aleph je samo jedno od pojačala u A klasi, iako se trudiš objasnit nebuloze oko velikih izobićenja sa kvaliteton reprodukcije šta te svakako podržavan. Iz svoga skromnoga iskustva i znanja zaključija san da puno njih oćito doživi te harmonike vjerovatno ka detalje u zvuku.
Trudiš se objasnit da je VAS stupanj bitniji od izlaza, tu se ne slažen, svaki stupanj je bitan. Izlaz ima daleko najteži i najnepredvidljiviji zadatak. A klasa je uvik u prednosti u odnosu na AB klasu, koja je ipak samo kompromis, šta ne znaći da će svako pojačalo u AB klasi bit automatski lošije od onoga u A klasi. Meni se osobno ne sviđa A klasa radi grijanja, i draži mi je kompromis.
U nizu godina kolko se bavin ovin hobijen svaku tolko se pojavi neka revolucija i fascinacija nekin topologijama i sl. a opet na kraju nismo na čisto. Moguće da je ovo CMA pojačalo stvarno vrh, al mi se ne sviđa izvedba u nekin detaljima pa mi nije zanimljivo za samogradnju. Većini ode je ovo samo hobi, a nažalost financije ne dozvoljavaju baš sve isprobat...
Reply


Messages In This Thread
RE: Current Mirror Amp MK1 (Vladino pojačalo) - by pinco - 02-23-2016, 09:42 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)