Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Systron Donner model 751B analizator spektra
#1
Postovana gospodo, 
 Pre nekog vremena sam nabavio pomenuti analizator spektra, i nepaznjom (posledica haosa u radionici) sam uspeo da mu ubijem ulaz, konkretno kristalnu diodu u mikseru. I i II medja (500MHz i 20MHz respektivno) rade kao sat, testirao sam ih signal generatorom, osetljivost prijemnika je fantasticna i sprava radi kao sto Bog zapoveda mada ove godine puni 40 godina. 

 Iza bidirekcionalnog kaplera nalazi se blok sa tri rezonatorske komore podesen na 500MHz (komore imaju prilican Q faktor mada bi im prijalo malo stelovanje i ciscenje od oksida - srebrna oplata je patinirala). Na ulazu u ovaj blok nalazi se cevcica u kojoj je mikser dioda.
Systron Donner preporucuje da se koristi njihova dioda (part.no.12214-000) koju je pravio Parametric ind. i ima oznaku PMO-701. Naravno o ovakvoj diodi nema apsolutno nikakvih podataka kao ni sanse da se nadje, medjutim kompanija tvrdi da je moguce koristiti bilo kakvu drugu mikrotalasnu mikser diodu bez ozbiljnijih uticaja na performanse instrumenta. 

 Kao za inat imam gomilu mikrotalasnih dioda 1N21 i 1N23, cak i neke uparene, ali one ne mogu da stanu u predvidjeni prostor u komori. 

 Zanima me da li neko ima ideju za oznaku diode koja bi mogla da posluzi kao zamena pomenutoj komponenti. Potrebna dioda je nesto veca od 1N4148 (ne znam tacan naziv kucista) i nozice su joj zlatne (ne pozlacene vec zaista- zlatne). Takodje mora da radi do Ku banda na mikrotalasima (posto analizator ide do 10,5GHz, sto je tehnicki 500MHz vise od X banda).
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)