Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eletronske komponente mog detinjstva
#61
Evo i kod mene se naslo nesto matorih procesora.
U pitanju je cetvorobitna serija Rockwell PPS4.

http://en.wikichip.org/wiki/rockwell_int...onal/pps-4

Novac je sredstvo a ne cilj.
Reply
#62
(05-26-2016, 11:12 AM)branko tod Wrote: Ево једне "компоненте" коју сам баш желео да имам када сам био млади шиљокуран.

Evo "komponente" od prije desetak godina-mladju sliku nemam.-
A jesi li bio odlican djak?

pOz


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#63
Evo ga jedan 8051, eprom varijanta (8751). Rasturam neke krseve i slucajno naleteh na njega.
Neka vidi danasnja omladina kako je to nekad izgledalo (suvo zlato).

Novac je sredstvo a ne cilj.
Reply
#64
TDA1540D 14bita
jedan od prvih DA konverterskih chipova.
Neverovatno ali radi i danas posle 30-40 godina.
Mada mi nije jasno kako je ovaj deo radio u svim playerima BEZ ikakvog hladnjaka
kada u jednoj staroj Philipsovoj knjizi postoji podatak i grafikon o izoblicenjima u funkciji temperatire?
Cak i ovi veliki hladnjaci za chip su topli.
Radi odlicno bez oversamplinga sa 192KHz digitalnim materijaima.
Ima samo jednu otezavajucu okolnost - nativni I2S standard podataka mora da se nekim mikrokontrolerom "prepakuje"
u specifican format koji ovaj chip koristi.
Ovde je u konfiguraciji dual mono, digital USB inerfejs - mikrokontorler - 2 x TDA1540 - Riv - JFET pojacavacki stepen - JFET buffer. Najprostija konfiguracija za probu.
...
Nikada ni na jednom da chipu nisam izmerio cetvrtasti signal na 20KHz. Uvek se to pocinje deformisati vec na oko 4KHz


ima ih u vise verzija obicno plasticno je najcesce
zatim crno keramcko.
mislim da sam jednom video u jednom mom starom playeru i roze keramicko? ali nisam sasvim siguran...
i ovo belo jako retko pakovanje koje nikada nisam video a najvise m ise svidja. To je najverovatnije neka prva Signetics-ova verzija
Reply
#65
Svasta se po tavanima moze pronaci Big Grin
Meni je zalicio na neki stepenisni automat ili slicno ali je zapravo time-lag relay Big Grin
Simpatican nacin pakovanja uredjaja i elektronike u postojece kuciste veceg releja Big Grin
Vec sa ovim "Made in Yugoslavia" je dobilo moje simpatije i zelju da ga spasem otpada pa makar za ukras stojalo u vitrini Big Grin


Attached Files Thumbnail(s)



.pdf   RK319-300E_en_CRT_50_Time-lag_relay.pdf (Size: 4,89 MB / Downloads: 5)
Reply
#66
(02-12-2016, 12:49 PM)TDA Wrote:
(02-08-2016, 08:51 AM)Gosha Wrote:
(02-07-2016, 11:23 PM)Gosha Wrote:
(02-07-2016, 09:55 PM)TDA Wrote: Kad smo već kod starih tranzistora...
Da li neko ima uparene AD161/162?
Pre nekoliko godina sam napravio mono pojačalo sa ovim tranzistorima pa bi ga sad prepakovao i napravio i drugi kanal.

Mislim da imam negde, pogledacu.

Evo pronasao sam dva para NOS fabricki upareni.
Da bi ih dobio moraces da dodjes u Kg na druzenje, dva puta si eskivirao, nema ti vise mrdanja.




Moraću da AC153K zamenim nekim BC...

Još malo dorađena pločica.


.lay6   AD161-AD162 v0.2.lay6 (Size: 71,79 KB / Downloads: 2)
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#67
Evo ja da se pridružim sa nekim tranzistorima koje sam dobio na poklon (i još ih čuvam). Imao sam i AC i AF, ali su završili u kanti. Bilo je i onih u staklenom balonu. Ovo su SFT337, SFT353...  TESLA 105NU70... Neki ruski PNP/NPN koje sam skinuo, naravno kasnije EI BC286/287...
Interesantno je to za 8051/52. Recimo TI napravi najsavreminiji blutut čip i ubaci ovaj mikrokontroler (ima svoje 16bit). ON Semi takođe napravi RF čip i ubaci ovaj. Interesantna je stvar da recimo Comet stalno nabavlja neke PIC-ove u SMD kućištu koji imaju mlađu braću, koja su i duplo jeftinija od recimo 12F675... Ajde DIL, pa ono kao amaterska upotreba, ali SMD mene navodi da se sa tim nešto štanca. Deluje mi da je recimo nekoj firmi nekad programer napravio neki uređaj sa tim PIC-om i sad teraju tako dok ima prođe.


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#68
Galaksija uspešna na CrowdSupply:

https://www.crowdsupply.com/rcc-productions/galaksija
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)