Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Projektor modifikacija sa led sijalicom
#1
Stalno razgledam sajt kupujem prodajem i primetio sam da ima dosta projektora sa neispravnom lampom , koji su dosta jeftini.

U sobi imam led sijalicu  deklarisanu na 100w , koja sija skoro kao sunce . Big Grin
Kineska je naravno pa trosi 700mA na 30V 21W.
Pa mi je pala ideja na pamet , da stavim istu takvu u projektor.
Malo sam pogledao na youtube i video da su neki ljudi to vec radili.

Koliko je to dobro , i da li je neko od vas to vec radio?
Reply
#2
Mislim da led nedaje jaku svjetlost u tacki, rasipase . Isto kao za auto sto nema sijalica za duga . poz
Reply
#3
Više rasipaju projekcione sijalice. Mislim da to moglo da se uradi, sa tim da bi problem mogao da bude veća površina izvora svetla kod leda.
Traži sigurno malo angažovanja, ali mislim da su mogući dobri rezultati.
Reply
#4
(01-30-2016, 05:00 PM)branko tod Wrote: Više rasipaju projekcione sijalice. Mislim da  to moglo da se uradi, sa tim da bi problem mogao da bude veća površina izvora svetla kod leda.
Traži sigurno malo angažovanja, ali mislim da su mogući dobri rezultati.

22x22mm je deo koji svetli na led 100w deklarisane snage .
Nije to problem , problem je sto mora da se dovede na neki optokapler gnd da bi mogao da se upali bez fabricke sijalice.
Reply
#5
To baš ne shvatam, kako se pali stara sijalica i kakva je.
Reply
#6
Na linku: http://www.instructables.com/id/LED-Proj.../?ALLSTEPS u komentarima ima dosta saveta zasto ovo nije dobra ideja (grejanje, fokusiranje svetla, itd ...). Da li se nasi forumasi slazu sa time? Big Grin

P.S. Pitam jer me isto zanima da prepravim par projektora ...
“If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito.” - Dalai Lama XIV
Reply
#7
Projektorska sijalica ima parabolicno ogledalo iza izvora svijetla da bi na lecu koja je iza "ekrana" bacala
ravnomjerno svijetlo po cijeloj povrsini.
Ako uspijem pronaci link kako je u originalnu projektorsku sijalicu u gradjena kapsula od HID 150W
lampe-neznam na kojem racunaru je, sada kopiram linkove a to je bilo prilicno davno, postujem ga.
Inace projektor ima strujni senzor u krugu lampe .-

pOz
Reply
#8
Slušajte, za mene je projektor ono što projektuje filmsku sliku.

Vi pričate o video projektoru. Što vam razmišljanje ne ide prema
modifiraciji na HID sijalicu od kola.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)