Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Izrada radnog stola?
#1
Kao što kaže naziv teme, u planu mi je napraviti novi radni sto, pa su sve ideje i savjeti dobrodošli.

Npr.:
[Image: p1.jpeg]
[Image: 20130421_180132.jpg]
[Image: maxresdefault.jpg]
Reply
#2
radni sto nije neki problem, nego šta ćemo za svu tu aparaturu? Smile
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#3
Ja bi samo predložio sljedeće,napraviti kostur od željeza. Način na koji spojiti željezne L ili kvadratne profile prema želji. Ja imam na balkonu radni stol koji je rađen od L profila i spajan sa šarafima,čvrst je kao stijena jedino treba paziti da se sve te rupe probuše kako spada da se stol ne bi njihao, ali i to se riješi podmetanjem kajle pod nogu. Drugi način naravno varenje. Preko kostura onda staviš daske kakve ti pašu i miran si. Željezni kostur preferiram zato jer si siguran da ti se radne površine neće savijati. Može se to riješiti i sa nekim drvenim ukrutama kao na slikama gore ali ja ti naginjem onoj ako radni stol nema barem 100kg onda to nije to. Big Grin  Drugo je ako ti je to u stanu ili hoćeš da ti bude relativno mobilan.
Reply
#4
(11-29-2015, 11:09 AM)HomeMadeAudioProject Wrote: radni sto nije neki problem, nego šta ćemo za svu tu aparaturu? Smile

Dobar deo te aparature se moze izraditi, evo momentalnog stanja kod mene na stolu, sve sto vidis na slici je 100% homemade... Wink


Attached Files Thumbnail(s)

I'm gonna live forever or die trying...
Reply
#5
@HMAP
Dosta ljudi ima takvu aparaturu a ne zna je ni upaliti, u što sam se mogao uvjeriti. Vremenom će pokupovati šta bude trebalo od aparata.

@Khadgar2007
Naravno željezna konstrukcija, varena, slike su samo mašta kako bih pravio.

@LordZi
Dobro si se opremio, svaka čast.


Evo neka skica kako sam planirao, treba mi oko 10-tak metara cijevi.?
Reply
#6
(11-29-2015, 12:30 PM)Makso Wrote: ...
Evo neka skica kako sam planirao, treba mi oko 10-tak metara cijevi.?
Ja bih samo voleo još jednu konzolu za gornju ploču, jer mi se čini da je 120cm preveliki razmak ... 39
Reply
#7
Jel može taj stol biti malo veći? Ja ti imam stol u svojoj sobi oko 70cm dubine i 1,5m duljine i nije da mi je dovoljno velik. Jedan uređaj dođe na stol pa na njemu radiš, nešto zapne pa da staviš na stranu, pa dođe drugi, pa nešto sebi radiš i stol se brzo zatrpa. Naravno ako imaš neke dodatne police di smjestiti stvari koje su ti na čekanju/raskupusane onda je to druga priča ali svejedno 1,2m duljina je malo mala a i 65cm dubina je tak tak jer negdje bi trebao smjestiti svu aparaturu.

Ovako ja bi da imam prostora išao na stol duljine 2m i dubine oko 80cm i visine oko 80cm(uračunata gornja ploča). Malo viši je zbog toga da se stalno ne grbiš nad stolom i da stolac ne moraš previše spuštati pa onda završiš ako si malo viši da ti koljena dotiču bradu.  Big Grin (visok sam oko 1,82m)

Druga stvar je ona polica iznad stola, 50cm je malo previše ako misliš na njoj držati skop,ispravljače i sl. jer ćeš se stalno morati dizati. Meni ti je skop na 30cm iznad stola a bio bi i niže da mi prostor to dopušta. Ja bi rađe napravio kao ča sam rekao dublji stol i onda stavio dvije police jednu iznad druge. Na nižoj ono ča koristiš često na višoj ono što koristiš povremeno.
Reply
#8
(11-29-2015, 01:03 PM)Dual Wrote:
(11-29-2015, 12:30 PM)Makso Wrote: ...
Evo neka skica kako sam planirao, treba mi oko 10-tak metara cijevi.?
Ja bih samo voleo još jednu konzolu za gornju ploču, jer mi se čini da je 120cm preveliki razmak ... 39

Mislim da nema potrebe, sačekaću savjete i ostalih, neće gore ništa biti teško, a izdržaće do 30kg sigurno.?
Reply
#9
Dual, nije to prevelik razmak ako se za gornju policu napravi kompletan okvir(više posla ali kvalitetnije riješenje) a ne samo dva držača sa strane.
Reply
#10
Možda bi bilo bolje da daš tlocrt sobe di ide stol, ja bi svakako dublje od 650mm i šire od 1200mm. Khad je pogodija neke idealne dimenzije, 2000x800 za radnu plohu. Mista će ti uvik falit, i PC dobro dođe na stolu itd. Naravno, većini je prostor ograničavajući faktor i protiv toga se nemože. Ako nemoš u širinu više onda svakako idi u dubinu, pa rastegni tih 650mm na min 800mm.
Reply
#11
Taj sto ti je sasvim OK.
Što bi pravio drugi? WinkTongue
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#12
(11-29-2015, 11:43 AM)LordZi Wrote: ...Dobar deo te aparature se moze izraditi, evo momentalnog stanja kod mene na stolu, sve sto vidis na slici je 100% homemade... Wink
E vala ovo vredi videti!!! Svaka čast, majstore! 41 109 43 77

(11-29-2015, 01:11 PM)Makso Wrote: ...Mislim da nema potrebe, sačekaću savjete i ostalih, neće gore ništa biti teško, a izdržaće do 30kg sigurno.?
(11-29-2015, 01:13 PM)Khadgar2007 Wrote: Dual, nije to prevelik razmak ako se za gornju policu napravi kompletan okvir(više posla ali kvalitetnije riješenje) a ne samo dva držača sa strane.
Ja sam video samo dva držača... Oni mogu 30kg da nose, ali koje drvo/mediapan/iverica je ploča? Zbog toga sam mislio da je malo.
Reply
#13
Znam Dual, ja sam rekao da se doda na ta dva držača kompletan željezni okvir da služi kao potporanj za dasku koja ide na to. Da sama daska duljine 1m izdrži 30kg i da se ne savine ne bi se kladio. Police od 18mm iverice u mom ormaru su već davno savinute a nisu vidjele niti 20kg i dužina im je tu negdje.

Evo slika govori tisuću riječi kako sam ja mislio da se to napravi.U pozadini se vidi jedna takva polica. Znači ispod daske ide željezni okvir sastavljen od recimo 30x30mm L profila koji se onda pričvrsti za dva držača sa strane.
Reply
#14
Možda bih mogao proširiti na 150cm i dubinu mogu ići do 100cm, pošto sam za ploču planirao kupiti oplatu/blažujku i ofarbati a ona je široka 50cm pa bih onda mogao staviti dvije po 150cm.? PC će nekad tu sigurno biti, zasad je laptop u pitanju.

A za gornju ploču/stolažu iznad stola ići će neka jača daska neće iverica i slično.



Eto nacrt brzinski, taj dio gdje je rigips to je oko 20x20cm (cijevi od kanalizacije), pa sam onda mislio dodati tu neku pomoćnu dasku da zatvorim taj dio.
Reply
#15
Ovako izgleda kod mene, stol je 1500x700mm, a osciloskop je na 500mm poviše na onoj kutnoj polici. Problem je šta su analogni osciloskopi dugi, tipa 400-500mm, i ne nekih optimalnih 500mm visine imaš problem ako je stol plitak. Ja ako je ikako moguće, ako je stol uzak neka bude onda u dubinu. Nebi se sramija ni 900-1000mm, onda moš sve isprid sebe.
Moja soba je rekordno malena, al je dokaz da se i u takvi prostor može svašta nagurat, nevidu se još ladice desno od PC stola.

[Image: IMG_20151129_WA0000.jpg]
Reply
#16
Opa,ja bi rekao da ideš na dubinu od 100cm. neće škoditi nema te šanse, A to ča ćeš staviti dvije daske za gornju ploču ne bi trebalo smetati. Također ja sam na svoju radnu površinu stavio onu gumu/plastiku/što već,nije ona zelena(tu nisam mogao nigdje naći) već neka druga pa ako to nađeš 1m širine prekrio si spoj dviju blažujki.
Također ako si dešnjak ona pomoćna daska ti je sjela ko budali šamar za držati lemilo sa osnovnim alatom;cvikcange,pumpica,koji šrafnciger i sl. A ako ispod te pomoćne daske ima dovoljno širine uguraš i PC unutra.
Reply
#17
@pinco
Nešto ti link nije u redu, ja ne mogu vidjeti sliku?

@Khadgar2007
Ma neće smetati što su dvije, ako bude potrebe kit masom premazati sastav i natopiti lakom i biće uredu.
Dešnjak jesam, a može i pc ispod stati. Još imam dva seta ladica koje sam mislio ubaciti ispod stola.
Kako se zove ta podloga što se stavlja na sto?
Reply
#18
(11-29-2015, 03:07 PM)Makso Wrote: Možda bih mogao proširiti na 150cm i dubinu mogu ići do 100cm, pošto sam za ploču planirao kupiti oplatu/blažujku i ofarbati a ona je široka 50cm pa bih onda mogao staviti dvije po 150cm.? PC će nekad tu sigurno biti, zasad je laptop u pitanju.

A za gornju ploču/stolažu iznad stola ići će neka jača daska neće iverica i slično.



Eto nacrt brzinski, taj dio gdje je rigips to je oko 20x20cm (cijevi od kanalizacije), pa sam onda mislio dodati tu neku pomoćnu dasku da zatvorim taj dio.

Nemoj se mislit ako imaš prostora, moj stol je obićna iverica 18mm, s time da je napravljen ka polica, na tri strane su nosaći na zidu u vidu letvi i stol sida na njih. A naprid san kupija alu kvadrat 40x30mm i zavida ga na nož ispod stola, i stavija jednu letvu za masku. I to je super jako, moš skakat po njemu, ne savija se ni malo.
Ti možeš dat odrizat isto, ako te mući 18mm, stavi 25mm, i neka ti odrižu kut desno i dobit ćeš taj pomoćni u komadu. Livo stavi ili dasku prema doli ili kupi noge i to je to.
Reply
#19
(11-29-2015, 03:23 PM)Makso Wrote: @pinco
Nešto ti link nije u redu, ja ne mogu vidjeti sliku?

Meni otvara uredno, jel iko drugi vidi?
Reply
#20
(11-29-2015, 03:27 PM)pinco Wrote:
(11-29-2015, 03:23 PM)Makso Wrote: @pinco
Nešto ti link nije u redu, ja ne mogu vidjeti sliku?

Meni otvara uredno, jel iko drugi vidi?

E sad je ok vidi se.
Extra iskorišten prostor. Taj prozor ti je velika prepreka za neke stolaže koje bi tu stale.
Da li je bolje staviti utičnice ispod stola na ivicu tako da je odma pri ruci ili ići tamo na kraj stola?
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)