Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Invertorski aparat - kupovina
#61
Dragane,

Ne znam za sta koristis aparat ali intermitenca od 100% na maksimalnoj struji je uglavnom neophodna za navarivanje (npr zubi na bagerskim kasikama, zupcanici na rudarskim masinama i tsl.) a takvi poslovi donose dobre pare majstorima i takvi poslovi se ne rade sa punjacima za mobilne telefone kao sto je ovaj Tekwin vec sa mnoogo ozbiljnijim mini Djerdapima koji moraju da izbace bar duplo vise od 170A.
Bez uvrede, nisam ti ja preporucio Telwin napamet vec zato sto znam da je to masinica koja ce da ti pruzi dobru obuku u zavarivanju i zavrsi razne bravarske poslove.
Ako si mislio da zavarujes kotlove, cevovode, sudove pod pritiskom, rezervoare i tako nesto odgovorno onda za to ide i oprema koja te poslove moze da isprati, a veruj mi to za 300e ne moze da se kupi.
Zavarivati sa intermitencom od 100% zahteva recimo masku sa "fotogrejom" i "klimom" tipa 3M speedglas koja kosta oko 1500e a da ne pricam o rukavicama i odelu.

Zavarivanje je prilicno nezdrav posao i tu nema stednje na opremi jer i pored opreme zavarivaci obicno ne stizu do penzije. Surovo ali istinito. Ja sam letos sahranio koleginicu, zavarivaca sa moje linije, koju je rak pojeo do kostiju.
Reply
#62
Samo opusteno Smile, pa rekao sam i pre uglavnom ce da koristi da pritekne u pomoc na nepristupacnim mestima i ako nesto treba na kratko van radionice da se odradi, ali sigurno necu navarivati sa njim zube na kasikama za to imam rotacioni aparat, naravno mozda ce nekad iskrsnuti da se zavari nesto ozbiljnije i deblje na terenu ali nista sigurno necu raditi na silu , ako varim naprimer polugu od traktora malo varim malo odmaram i videcu vremenom kako ce da se pokaze, generalno sto se tice samog varenja ponavljam trenutno sam zadovoljan , a sto se tice kablova jos sam razgovarao tu sa par majstora oni su iste zamenili jacim jedino je malo problem uraditi konektore posto imaju onaj zljeb a ovi moji su zaliveni sa kablom tako da ako odlucim da stavim jace kablove moracu da nadjem i druge konektore.
E sad mene samo interesuje strucno misljenje vas koji ste popravljali aparate da li je pametno staviti jace kablove tako otprilike za 20posto jace kvadrature od ovih sad sto jesu, jel ovi sto su to vec radili oni su to stavili cisto prateci neku logiku da ce se deblji kabal manje grejati ali nisu upuceni u elektroniku i neznaju sta se desava unutar aparata.
Reply
#63
Stavljanjem debljih kablova nećeš NIMALO nauditi elektroniki u kućištu.
Tačno je da će se deblji kablovi manje grejati, samo moraš videti kako to mehanički rešiti (mislim na konektore).

Gledaj da uvek možeš vratiti sve na "fabričko stanje" za slučaj eventualne reklamacije na inverter, jer ako u servisu primete bilo šta
to može biti sasvim dovoljan razlog za odbijanje reklamacije.

Pozz
Reply
#64
Kazi koji je precnik konektora, onog klincica sto ulazi u rupu, mogu da probam da ti nabavim tamo gde sam i sebi nabavio.
Reply
#65
Ok, precnik je 9mm ali ima jedan mali zubic njegova debljina je 1,2mm, nasao sam ja dans dva parceta bakarne sine pa ce da proba jedan moj drug da mi to uradi na strugu , ali u svakom slucaju mozes da se raspitas ako slucajno ovo neuspe, evo dole i slike...


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#66
Sutra ti javim ovde u temi.
Reply
#67
Ok vazi, hvala...
Reply
#68
Raspitah se danas za konektore, imaju i cena je 570din ali nesto mi deluju nesigurni posto nisu imali tacnu sifru artikla. Cini mi se da sam ja to letos platio manje.

U pitanju je prodavnica Tehnoalat, imaju sve za zavarivanje i secenje lukom.
Reply
#69
Ok, pa neverujem da je jeftinije posto sam i ja danas gledao u jednom servisu koji se bavi izradom aparata cena za dva komada je 1000din, danas mi je drug obradio one sipkice pa cu ja sad da nanesem malo bakra u vidu pucne pa cu to opet da obradim i valjda ce to biti to , a ako ne onda cu uzeti nove sto se mora nije tesko Smile ..
Reply
#70
Ok.

Ono sto mene zanima je gde ces da nadjes kablove.

Ja sam puko 2500 din za kablove 20mm2 u PVC izolaciji i nije bas najbolja investicija jer su kruti. Ali nigde nisam mogao da nadjem gumirane ili silikonske.
Reply
#71
Upravu si kablovi su preskupi, ja sam za sad nasao neke od trafo stanice sutra cu da ih slikam nisu losi malo su kruci od ovih fabrickih nista strasno, danas sam gledao na buvljoj pijaci imaju kabal za auto pojacala crvene boje sa silikonskom oblogom ali su iste debljine kao i ovi sad na aparatu..
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)