Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Invertorski aparat - kupovina
#41
Stigao telwin , kasnije slede zestoka testiranja Smile


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#42
Da puno elektroda pogoriš sa njim, i da te dobro i verno služi !
Reply
#43
Hvala !!!!
Reply
#44
Zanimljiv mališa!
Da te lepo služi! Smile
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#45
Hvala..

Testirao sam ga malopre na kratko 7-8 raznih elektroda sto se tice varenja lepo vari, sto se tice dodatne operme (klesta, kablova i maske) to je na bednom nivou mozda bi i kinezi bolje uradili ako vec to i nisu Smile

Lepo raspaljuje elektrodu, posle 4-5 elektroda 3,25mm kablovi polako pocinju da se mlace i ventilator pocinje da izbacuje mlak vazduh sto je najverovatnije normalno, sto se tice varenja sa elektrodom od 4mm onda kablovi pocinju malo vise da se mlace i naravno klesta se dosta vise greju neverujem da bi bilo pametno variti 5-6 elektroda od 4mm za redom, e sad tu jedan majstor kaze da su oni isto tako dobili i na malom Varstroju i da su kablove i klesta zamenili jacim odnosno kablovi su veceg preseka sad neznam dal je to pametno raditi, na mom starom aparatu su kablovi debljine kaziprsta..
Reply
#46
Ova slika koju si prilozio kaze sve: Ne znam koliko si ga platio, ja prije nekoliko godina u radnji kupio
nekog kineza. Kad ga "izceprkam" postavim sliku. Tezak 8,5kg, sa slicnom maksimalnom strujom
ali ima puno bolji ED (intermitansu).- pOz


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#47
(11-26-2015, 07:27 PM)emiSAr Wrote: Ova slika koju si prilozio kaze sve: Ne znam koliko si ga platio, ja prije nekoliko godina u radnji kupio
nekog kineza. Kad ga "izceprkam" postavim sliku. Tezak 8,5kg, sa slicnom maksimalnom strujom
ali ima puno bolji ED (intermitansu).- pOz

Ok, cena je 36.000din ali ovaj nije toliko tezak mozda upola manje od tog tvog...
Reply
#48
To je cca 300€, ja ovaj platio oko 150€. Morat cu ga ipak pronaci, u kući je malo dalje,nekih 12km od
stana. Posao kupiti elektroda da zavarim temeljni uzemljivac koji je postavljen za armaturu i da podjem
kod rodjaka po aparat i natrcao na ovo cudo i kupio. Nisam se pokajao, mnogo posla odradio.-

pOz
Reply
#49
Nevidim dobro sa slike, je li to 8% na 160A ?
Reply
#50
Jeste tako, sto se tice varenja zadovoljan sam ja za sada, nego kazem za kablove i klesta nisu bas nesto posebno neverujem da bi izdrzale neki duzi rad sa jacim elektrodama, e sad za masinu unutra to neznam vreme ce pokazati, mada ce on uglavnom biti tu da priskace u pomoc na nepristupacnim mestima itd, ili na kratko nesto van radionice...
Reply
#51
Vidi ovako,

Kod svih tih "low cost varijanti" intermitenca nije velika.
To znači da će se aktivirati temperaturna zaštita koja neće dozvoliti da se uništi aparat.
E sad koliko često videćeš i sam.

Takvi aparati i jesu namenjeni samo za povremene radove i popravke.

--------

Ja sam pre godinu dana kupovao CO2 i izbor je pao na Varstroj nesećam se tačno modela ali cena je bila oko 30 do 35.000 din.
Prodavac me u zadnjem času ubedio da ne kupim taj aparat već Varmig 191 koji je bio duplo skuplji, nekako pristanem i kupim.
Sada kažem da bi pogrešio da sam kupio manji aparat. Nekoliko puta mi se desilo da i taj V191 oteram u temperaturnu zaštitu i onda pi*dim dok se ne oladi da nastavim dalje ..
Reply
#52
Želja, upravo tako 8%. Na 45A se moze "drljati" do besvijesti.-

pOz
Reply
#53
(11-26-2015, 08:52 PM)emiSAr Wrote: Želja, upravo tako 8%. Na 45A se moze "drljati" do besvijesti.-

pOz

A šta korisno da radi sa 45A ?
Ali dobro, čovek je ionako rekao da je aparat namenjen samo za teren i popravke - Toliko će poslužiti !
Reply
#54
Ispade da se bolje protegnuti još 50E za domaći Walter.


Attached Files Thumbnail(s)

"Ako kaniš pobjediti, ne smiješ izgubiti" - Grunf
Reply
#55
Pa sta znam , iskreno ja sam hteo da uzmem neki najobicniji od dvadesetak hiljada pa kasnije reko ajd da uzmem kao nesto malo bolje i skuplje pa sam dosao do nekih 300e e sad taj Walter mi ama bas niko nije preporucio cak mi nije niko spominjao ni u prici, a sad sigurno da za neki k dinar vise sam mozda mogao da uzmem nesto kao bolje, al ovaj telwin nije kao kinez pa reko ajd da uzmem njega iako ima malo losije specifikacije otkud znam, ima Hugong aparata dosta jeftinijih sa odlicnim specifikacijama ali za njega sam dobio samo jedan mali plus i jedan veliki minus kazu da se kvari brzo itd..
Reply
#56
Upravo sam to pričao oko intermitence kod profi mašina.

Samo gledaš kolika je struja sa ED=100% u odnosu na maksimalnu struju, i sve ti je jasno oko profi upotrebe.

Vidi ovu "buvu" od 140A koju sam pominjao ranije.

http://www.rehm-online.de/index-php-id-48.html

Taj domaći Walter deluje vrlo obećavajuće ako je istina to što piše na pločici.
Reply
#57
Vrlo je ohrabrujuće videti neku domaću firmu koja se upustila u izradu komercijalne elektronike.
U današnje vreme to je skoro nemoguća misija pored prevelike konkurencije a posebno zbog Kineza.
Pogotovo u zadnjih par godina kada putem interneta kupujete bilo šta u svetu i to stiže na kućnu adresu.

Zaista to sve treba izdržati i opstati, što smatram JAKO teškim poduhvatom.

Čime se probijati ?

Kvalitetom odnosno performansama ?
- Da se ne lažemo, ali to je jako teško izvodljivo.
Na tržištu (globalnom) postoje firmetine sa takvim resursima da vam se zavrti u glavi.
Ja sam imao priliku da obidjem neke pogone u Bugarskoj i šta da vam kažem ... a gde su još razvijenije zemlje ?
Svaki pokušaj pariranja takvim kompanijama dodje kao trka fiće i poršea.

Cenom ?
- Tu nema šanse da se izborite sa Kinezima.
Ali tu ima još veći problem, šta sa reklamacijama ?
Kinezi nemaju tih problema jer je skuplje vraćanje od same robe ...

Odnosom cena/kvalitet ?
Ta verzija je popularna kod nas.
Kad domaći proizvodjač (često improvizovanih uredjaja) bude obavešten da njegov uredjaj ne radi kako treba
on jednostavno odgovori : Pa šta ste očekivali za te pare ?? - TO u svetu košta neuporedivo više ...

Tehničkom podrškom i servisom na lokalnom nivou ?
Nije baš prejak argument .

Pomenuta firma, bar koliko sam mogao videti na njihovom sajtu je veoma ozbiljno krenula u posao.
Možda probijaju drugačijim argumentima od gore opisanih ?
Želim im uspeh, jer svojim primerom treba da podstaknu i druge u različitim oblastima elektronike.

Pozz
Reply
#58
Ja se nadam da je ozbiljna firma, baš zato što je domaća, pročitah da za popravku njima šalješ aparat o njihovom trošku, što je za pohvalu.
Ne znam sa kojim argumentima udaraju na konkurenciju, ali po tabeli se vidi da ne prave igračke, nego ozbiljne mašine.
"Ako kaniš pobjediti, ne smiješ izgubiti" - Grunf
Reply
#59
Danas sam ja ovaj moj opet malo testirao , sta znam sto se tice varenja sve je ok . uzeo sam danas opet par elektroda od 4mm 'obicnih' vario sam nekoliko komada za redom vari ih bez problema sto se tice samog varenja i to na nekih 130A , ali opet mana je malo u kablovima malo su mrsavi pa se mlace posle 3-4 elektrode
Reply
#60
Nemoj da te toliko brinu "mlaki" kablovi.
Pre nego što uspeš kablove da ugreješ , sigurno će aparat aktivirati svoju unutrašnju zaštitu od pregrevanja (ne kablova, već samog aparata).
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)