Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Audiophile Linux
#21
A šta je to 'Headless OS'? Može da bude Headless računar, kompujter, ne OS.

Na Linux-u Tidal nije baš puno pokriven ali ima nekoliko rešenja. Nemam takav slabašan računar ali bih probao sa instalacijom Puppy Linux-a - koji je oko 300MB otprilike a zatim dodao Strawberry Music Player koji ima podršku za Tidal i generalno dobro svira. Vrhunski zvuk se ne može ni očekivati sa takve konfiguracije. Druga opcija bi bila Tidal-hifi za Linux. Malo čitanja ovde pa potrebna verzija na GitHub ili Flathub.

Ako cilj nije Tidal već dobar zvuk sa Linux-a, uvek preporučujem Wtfplay, mikro Linux (ISO slika od svega 26MB) namenjen striktno reprodukciji muzike koji se vrti iz memorije a pokreće sa bilo kog USB štapčeta, to jes' stika. Nema baš verzija za Atom ali bi neka verzija sigurno proradila.

Na Puppy se može dodati i AlbumPlayer za Linux pa kroz web sučelje a može i Bubble UPnP imaš 'Headless' varijante. Beše neka varijanta da se i Tidal zavrti ali me baš mrzi da kopam how-to, direktan striming nikad neće dati vrh zvuk, bilo koji servis da je u pitanju (Tidal, Qobuz, Amazon Music ...)
Reply
#22
(06-26-2023, 07:39 AM)Boban Wrote: Možda Snake Oil? Za LMS moguće nađeš Tidal plugin, pogledati njihov forum.
Trebalo bi da hoće na x86 - https://www.snakeoil-os.net/wiki/Advance...tart-guide
Hvala na predlogu. Snake odavno imam " na nišanu" da probam ali  me odbija petljancija oko toga. Prvo Linux pa onda Snake Oil pa na kraju LMS. Zar Daphile nije isto to ili slično, a odradi se odjednom i komotno se oseća u 1GB RAMa? U svakom slučaju stoji u planu.
(06-26-2023, 12:44 PM)nik Wrote: A šta je to 'Headless OS'? Može da bude Headless računar, kompujter, ne OS.

Na Linux-u Tidal nije baš puno pokriven ali ima nekoliko rešenja. Nemam takav slabašan računar ali bih probao sa instalacijom Puppy Linux-a - koji je oko 300MB otprilike a zatim dodao Strawberry Music Player koji ima podršku za Tidal i generalno dobro svira. Vrhunski zvuk se ne može ni očekivati sa takve konfiguracije. Druga opcija bi bila Tidal-hifi za Linux. Malo čitanja ovde pa potrebna verzija na GitHub ili Flathub.

Ako cilj nije Tidal već dobar zvuk sa Linux-a, uvek preporučujem Wtfplay, mikro Linux (ISO slika od svega 26MB) namenjen striktno reprodukciji muzike koji se vrti iz memorije a pokreće sa bilo kog USB štapčeta, to jes' stika. Nema baš verzija za Atom ali bi neka verzija sigurno proradila.

Na Puppy se može dodati i AlbumPlayer za Linux pa kroz web sučelje a može i Bubble UPnP imaš 'Headless' varijante. Beše neka varijanta da se i Tidal zavrti ali me baš mrzi da kopam how-to, direktan striming nikad neće dati vrh zvuk, bilo koji servis da je u pitanju (Tidal, Qobuz, Amazon Music ...)
Hvala Nik.
Pa headless OS je neki OS kojim prirodno može da se upravlja preko neta. Telefonom recimo bi bilo idealno. Recimo Android  nije Headless OS jer je predviđen za interaktivno pipkanje. I oni Android TV Boxovi su kljakavi kad treba daljinskim da se upravlja.
Pod Headless sam zamislio nešto kao  Volumio i Daphile. Instalira se i ugasi ekran. Daljinskim se pristupa i pušta muzika.
Svidja mi se ovaj predlog sa prostim Linuxom (puppy) i neki  player (Strowbery). Jel to može da se upravlja sa drugog mesta Browserom ili nekom aplikacijom? BubbleUpnP meni sasvim odgovara. Nisam znao da ima za Linux.
Tidal nije "must" ali bi bilo poželjno. Otkako sam navučen na Tidal, CD player nisam ni upalio a bogami ni flacove.
Da li može vrhunski zvuk nije mi toliko važno. Imam previše godinice da bi jurio vrhunski zvuk. SIC ću osluškujem sedmu violinu u trećem redu Huh
Sad mi je samo važno da što više muzike poslušam.

Potrebna mi je što minimalnija konfiguracija. Ovaj Wyse 3040 mi je za sada pick. Verovatno bi minimalistički i5 sa Win 10 (11) i Tidal aplikacijom sa Remote desktop ( AnyDeskom ili sličnim) komanderom dao i vrhunski zvuk (Ext DAC pride)

Nick , nijedno dobro delo ne ostaje nekažnjeno. Smile
Smaraću te na PP da pomogneš oko pušćanja ovih tvojih predloga u rad. Angel
Reply
#23
@Sir
Da spomenem stari, provereni 'Vortexbox' jedino nisam siguran u njegovu veličinu. Automatsko ripovanje CD-a strimovanje itd. Uz LMS (Logitech Music Server) imaš gomilu internet radio servisa kao i Tidal itd. Imaš pristup preko IP adrese pa je ujedno headless rešenje. 
I AlbumPlayer ima web pristup (server) pa je i to daljinsko upravljanje.
Tidal-hifi je lakše podesiti od Strawberry Player-a  a oba imaju verziju i za Win.
Reply
#24
Eto meni još jedne opcije za razmišljanje.
[Image: huh.gif]








Hocemo jos
Reply
#25
Daphile bi trebalo da ima podršku.
Kad smo već kod toga, treba da probam da ulogujem Spotify na isti.
Nemoj silom, uzmi veći čekić.
Reply
#26
Док бескрајно трају испоруке неких компоненти и плочица одлучих се ископати из прашине овај hp thinclient t5740 који имам годинама и никада ништа нисам успевао на њега инсталирати иако сам по нету видео свакаквих комбинација али код мене није пролазило. И тако после толико година нађем начин да урадим биос ажурирање и да пробам још једном... и бам, из прве прошла инсталација daphile "мјузик" сервера. Унутра је мало неуредно али битно ми је да ради па ћу лако дотерати те каблове и остало.
Пошто сам имао и један таблет неспособан за било шта обрисао сам све апликације и деактивирао непотребне системски инсталиране, оставио само хром...
Људи, чак и са интегрисаном звучном картицом са слушалицама и опцијом да "свира" из рам меморије ово лепо звучи.
План ми је неки приступачнији усб "DAC" прикачити и у неком тренутку све на чему радим спојити у једну целину.


.jpg   20240206_191154.jpg (Size: 1,74 MB / Downloads: 21)
.jpg   20240419_205719.jpg (Size: 1,68 MB / Downloads: 14)
.jpg   20240206_191136.jpg (Size: 1,78 MB / Downloads: 13)
 
Препорука за "Daphile" !
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)