Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Audiophile Linux
#1
Slucajno naleteh na ovo.

Quote:Audiophile Linux je operacijski sustav stvoren za visoku kvalitetu audio reprodukcije, "proizveden" je u Hrvatskoj i nudi download jedinog kompletnog operacijskog sustava isključivo namijenjenog za audio playback. Ovaj operacijski sustav je do danas zabilježio preko 15.000 downloada (većim dijelom iz SAD-a), jednostavan je za instalaciju, user-friendly i potpuno besplatan.

Posebna specifičnost AP-Linux OS-a je modificirani real time kernel, koji omogućuje audio playback izuzetno niske latencije, vrlo sličan profesionalnim računalnim sustavima za snimanje i kontrolu snimljene glazbe. Audio playback s niskom latencijom (do 10 ms) rezultira s izuzetno eufoničnim zvukom, koji će sve poznavaoce akustične glazbe odmah oduševiti.

Ako neko ima neku desktop masinu koja mu stoji u cosku bilo bi lepo isprobati Big Grin
Reply
#2
Probao sam nešto tih linuksa za muziku (ne sećam se da li i ovaj). Na kraju sam se zadržao na Daphile, instalacija nikad jednostavnija, hardverski zahtevi skoro nikakvi. Evo opširnije na komšijskom forumu:

http://www.diyaudio.rs/topic/1044-pc-kao.../?p=199222
Nemoj silom, uzmi veći čekić.
Reply
#3
Pa i nije baš za mašinu u ćošku:
Requirements:

1. Entire hard disk. Forget side to side installation with windows. It can be done but it’s out of the scope of this document.

2. HDD size at least 27GB

3. 1GB of RAM

4. 64-bit intel or AMD CPU.

5. Patience and Rakija after successful install

Install requirements:

1. DVD rom (internal or external)

2. USB stick or second disk in PC or shared storage for the image of AP-Linux
Reply
#4
Ovo je odlicno druze manicu Wink
Reply
#5
Bocko imas jednu takvu od mene cim moja noga kroci u srbiji... Big Grin

Podrum se isprazniti mora Big Grin
Reply
#6
Ta, to se i zalivati kanda mora...Smile
Reply
#7
Svasta je ostalo iz bivseg nam servisa... Kucista kolko ti dusa hoce Wink
Trpao u podrumu, u selu, kod poznanika i prijatelja ortak mi pre neki dan kaze sta cemo da radimo sa ovim na potkrovlju kod njega ima barem 20tak praznih kucista limarija na kvadrat Big Grin

Ima i dosta hardware-a ali je to do sada zastarelo Big Grin
Reply
#8
Meni odvoji ako imas 5.25'' flopije ili 5.25'' HD-ove od 10-20-40MB Smile
Reply
#9
(10-22-2015, 07:51 AM)ManicP Wrote: Probao sam nešto tih linuksa za muziku (ne sećam se da li i ovaj). Na kraju sam se zadržao na Daphile, instalacija nikad jednostavnija, hardverski zahtevi skoro nikakvi. Evo opširnije na komšijskom forumu:

http://www.diyaudio.rs/topic/1044-pc-kao.../?p=199222

Deluje bas dobro.

Kada je na lokalnoj mrezi onda samo sta je na hardu i internet radio moze, a ako napravi novi hotspot onda moze sa npr. tableta sa njegove memorije?
Reply
#10
Još jedan glas za Daphile: http://www.daphile.com/

Instalirao sam ga na HP Thin client-u (1 Ghz AMD Atom procesor, 512MB rama i ubacio mu 2.5" HDD 120G od laptopa).

Podešavanje i instalacija 5 minuta. Sam nađe mrežu, sam napravi particije... Radi kao švajcarski sat!
Između astronauta nikada nije postojala granica. Onog dana kada taj koncept bude dopreo do svesti političara, naša planeta će izgledati drugačije. Aleksej Leonov
Reply
#11
(10-22-2015, 11:11 AM)Aca93 Wrote: ...Kada je na lokalnoj mrezi onda samo sta je na hardu i internet radio moze, a ako napravi novi hotspot onda moze sa npr. tableta sa njegove memorije?

Jest, pušta muziku sa harda u njemu, sa USB koji se utaknu na njega, ima internet radio a postoji i mogućnost da pušta muziku sa NAS-a (nemam pa nisam probavao).

Takođe se sam pojavljuje na mreži kao medija server pa ga vide ostali uređaji i mogu da povlače muziku sa Daphile a vidi se i kao mrežni disk za filovanje muzikom sa drugog kompa.

Tabelet služi samo kao daljinski, nema muzike na njemu. Nisam probao da strimujem sa istog, možda ima neka varijanta da se na njemu potera medija server ili sl. ali nisam imao potrebe za tim.
Nemoj silom, uzmi veći čekić.
Reply
#12
Probao sam sada, odlicna stvar!

Kod mene na mrezi ga ima ali kada napravi hotspot i lap se nakaci na njega, ako su posebno na mrezi lap ga ne vidi...
Reply
#13
@mikikg mislim da ima par tih velikih flopija sta ti treba steper ili nsto trece iz njih? Big Grin
Reply
#14
Steperi Smile
Prave se od njih mnogo lepi rotary encodery (za VFO i slicne stvarcice) Big Grin
Reply
#15
Sakupljao sam te steper motorcice nemas brige ima neka mini zaliha sto iz stampaca, skenera, floppy-ja hteo da radim neku mini CNC masinu za busenje pcb-a Smile

Kad se vratim tamo tvoji su ili biraj sta ti se svidja dobijas Smile
Reply
#16
24  isto sam ih i ja za to skupljao he he he  ,  Tesla017 slatko se nasmejah , eto Mikikg imas i od mene posto sam odustao  Big Grin
Reply
#17
Miki baci pogled na ovo kada stignes Big Grin

Dackotronic

Ako imas ovo sto mikiju treba salji mu bice obogacen forum i dobar projekat Wink
Ja pre maja/juna tesko cu nazad Wink
Da nismo imenjaci? Ranije Aleksandri sada Draganovci dominiraju Tongue
Reply
#18
Da ne odem u off-topic, nije mi problem za klasican enkoder od 20-30 koraka, ja mislim na enkoder od 100-200 koraka koji mogu da se naprave od ovih stepera i par komparatora. Vise je "fora" iskoristiti te stepere za te potrebe, ima taj fin korak, ima ozbiljnu osovinu itd ... Postoje "pravi" enkoderi do par stotina ili hiljada koraka samo im je cjena prava sitnica ...
Reply
#19
Jel ova tema još živa?
Potreban predlog za headless OS  koji staje na 2GB RAMA i 8GB SSDa, vrti se na Atomu i podržava Tidal.

Volumio ispunjava zahteve manje više. Sem toga šta još? Beše nekad Voyage Linux ali izgleda više ne postoji.
Headless Android? Postoji li tako nešto za x86? Kako upravljati njime?
Reply
#20
Možda Snake Oil? Za LMS moguće nađeš Tidal plugin, pogledati njihov forum.
Trebalo bi da hoće na x86 - https://www.snakeoil-os.net/wiki/Advance...tart-guide
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)