Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Thunderbird na win7 64 bit
#21
(08-04-2015, 09:01 PM)Macola Wrote:
(08-04-2015, 08:56 PM)zare Wrote: Koristim Thunderbird godinama i skoro sve mailove cuvam i bas nikada nisam imao problema sa njim. Ni zadnjih par godina od kada vozim Win7 bilo 32 bilo 64 bitni nikakvih problema nije bilo. Meni tu vise lici na problem sa konkretnom verzijom Win-a tj. ko zna odakle je skinuta i u kakvom stanju i njenim neslaganjem sa Thunderbird-om.

I matori 32bit XP-SP3 i ovaj sada 64bit Win 7 su legalni.
Ne znam zašto bi trebalo da sumnjam u verziju?

Ako su originalni ne bi trebalo da ima problema. Mislio sam da mozda nisu skinuti negde sa neta. Desava se da neka od tih verzija zna da pravi probleme.
Reply
#22
(08-04-2015, 09:57 PM)samuki Wrote: Kakav god antivirus instaliramo nece nas zastiti , od nase gluposti ! Smile

Samo neki deo  Wink
Reply
#23
Ma nije loše imati antivirus, prvenstveno ako nečije USB fleševe guramo u naš komp.
Reply
#24
U vezi one tvrdnje koji program koliko đubreta skuplja.

Napravio sam turu sa istovremenim radom Firefox-a i Google Chrome. Oba su radila video klipove sa youtube u istom  vremenskom periodu. Oba su imala istu plej listu.

Firefox ima isključenje history jednim klikom (što je pod obavezno i urađeno i sve što mi treba čuvam kao bookmark), dok kod Google Chrome se to ne može izvesti osim da inkognito pristupite nekoj strani, pa nije ni moglo biti isključeno.

Može se jasno videti ko i koliko zatrpava C particiju đubretom.

Evo slike:




Pozz

P.S.

Ako koza laže - rog ne laže!
Sasvim je jasno šta će biti dominantni browser. Firefox naravno, osim u krajnjoj nuždi gde je Firefox manje sposoban :-)

Jbt! Pa gospodin Google Ćopavi se razbacuje sa 0.5GB prostora kao da mu je deda to kupio!
Reply
#25
Pozdrav drugari 

Naime ja sam primetio da je Chrome postao takvo jedno djubre od programa da me vise nervira da ga uopshte instaliram. O privatnosti i bezbednosti necu ni da komentarisem. Naime usao sam bio u raspravu sa jednim Developer-om na FB za chrome i pitao ga upravo to sto je Macola gore slikovito dokazao Zasto chrome svaki tab vidi kao poseban proces, zasto toliko puni djubretom C particiju temp fajlovima koji se ne brisu posle gasenja programa i zasto se desava da ponekad zamrzne i ukoci ceo windows do te mere da je nekad restart jedino resenje? Konkretan odgovor nisam dobio vec samo uputu na forum da sam pronadjem odgovor. Takodje obratite paznju Google sve skladisti svaki bookmark, svaku posetu strancici sve ima negde tamo na nekom serveru. To mi je javio brat iz vranja kada je pokrenuo stari PC koji mozda nije paljen god dana i kada se chrome update-ovao povukao je sve moje bookmarks i history pa cak je imao i ceo moj Youtube kanal na raspolaganju. Svima preporucujem da koriste firefox jer je razloga za to mnogo...
Reply
#26
(08-05-2015, 02:54 PM)tesla017 Wrote: ... O privatnosti i bezbednosti necu ni da komentarisem...
Moraću ipak da napišem jedan poveliki tekst, a kome bude dosadno ne mora ga čitati.
Ujedno sam savršeno siguran da će tekst i pre nego što stisnem "send" već biti tamo gde postoji interes da se pročita :-)

Bezbednost je već stvar za polemiku jer je pitanje šta je to što vas čini bezbednim, na koji način i od čega...

Što se privatnosti tiče na to možete komotno zaboraviti ako uopšte pristupate netu.

Prva stvar koja se mora shvatiti je da na ovom svetu ne postoji ništa, baš baš ništa, besplatno!

To važi i za browsere čiji je "besplatni" zadatak masovno sakupljanje podataka o ličnim afinitetima pojedinca i naravno povezivanjem pretrage sa ličnim nalozima ma koje vrste, poput mailova i slično, gde se makar u jednom kriju pravi lični podaci o nekoj osobi. (Da ne pominjem osobe koje koriste f4ceb00k i sami rado ostavljaju na netu sve i svašta o sebi i porodici)

Na primer, samo jedan jedini put sam se prijavio pomoću gmail na youtube radi nekog komentara (na youtube sam inače bio pomoću Firefox). Iskomentarisao video klip, i prvi put kada sam instalirao Chrome, i to na drugom računaru i sa drugim sveže instaliranim OS, samo taj klip je već bio u bookmarks :-). (bio je o nekom Nissan GTR inače)
Konektovan sa bio samo sa svojim primarnim mailom koji nema blage veze sa gmail. Međutim, svetski serveri su to doveli u vezu dok kažeš keks.
Chrome je u trenutku bio "svestan" da sam korisnik upravo ja, bez obzira što je računar drugi, OS drugi, i mreža druga.

Dakle Ćopa (zvaću hromog upravo tako) je odmah gurnuo taj bookmark stvarajući tako korisničku premisu-zabludu tipa: "pa vidi kako je Ćopa pametan i pomaže mi, jer možda ću opet poželeti da pogledam taj klip".
Naravno, to i jeste cilj za naivnog posmatrača, upravo da shvati to na način koji mu je prividno od koristi i da pri tom ne vidi pravu pozadinu svega.

Upravo na isti način, ubrzo svi vaši nalozi postaju potpuno povezani, bili lažni ili pravi.
Tu se nalazi savršen anketni listić kog vi lično popunjavate, koji govori sve o vašem socijalnom položaju, navikama. željama, granici koja vam je dovoljna da budete tik na ivici iznad nezadovoljstva.

Password na bilo čemu je priča za malu decu...

To je kolekcija statističkih podataka koja potpuno direktno u nekoj zemlji određuje tačnu dimenziju cene nadoknade nečijeg rada (prosečne plate), koja je savršeno tačno na liniji koja vas drži na samoj ivici tik iznad tačke na kojoj bi ste se pobunili i možda dali otkaz, a u sloju niže, te iste strukture koja to određuje, nalazi se naravno vidljivo obećanje povećanja plate (ili ti u prevodu šargarepa za magarca).

Što bi rekao Majkl Korda:  "radnika na radnom mestu ne drži povećanje plate, već obećanje povećanja plate!" 


E sad, čemu sve to služi?
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Od kad je sveta, strategija osvajanje tuđe teritorije ili rada, tj. korišćenje tuđih resursa besplatno ili sa minimalnim troškovima, a pomoću nasilja, bilo ono perfidno skriveno ili direktno, svodila je se na istu proceduru:

1)
poslati izvidnicu na teritoriju onog koga želite okupirati,

2)
istražiti što bolje: socijalno stanje, kulturu, navike, običaje, minimalističke potrebe stanovništva da se ne isprovocira
pobuna, i to traje mnogo duži period nego što naivni misle,

3)
ako se žuri puno i postoji hitna potreba za nečijim resursima, onda po pomnom izučavanju snažan udar sa direktnim nasiljem i maksimalno zastrašivanje stanovništva mogućim maksimalnim posledicama strašne sile koja leži iza toga,

4)
kad zastrašivanje dostigne dovoljan nivo i savlada se otpor onih koji se opiru previše, donošenje prividnog mira potpisivanjem nekih gluposti i ugovora, gde je cilj već okupiran i zastrašen, sa očekivanim i vidnim olakšanjem psihičke nategnutosti kod stanovništva, jer je prestalo brutalno nasilje,

5)
potom sledi dugotrajan, višedecenijski ili čak više vekovni, nastavak istog ratno-pljačkaškog pohoda, gde se nasilje stavlja u perfidno "odelo", tj. vrši se zamena teza, gde se sve potonje i prethodne mere proglašavaju upravo korisnim za okupirano-poraženu stranu, odnosno da su urađene za njihovo dobro i u njihovu korist.
Da će budućnost biti bolja od prošlosti i da sledi oporavak-napredak, što je delimično i istina jer je stanje definitivno bolje od brutalnog nasilja, te se lako mentalno prihvata i relativno brzo zaboravljaju neka mnogo srećnija prethodna vremena.
Tome je pridruženo besprekidno stvaranje tenzija u okruženju, gde postoji blag osećaj o tome da bi se brutalno nasilje moglo možda ponoviti, a to je produžena ruka onog prvog zastrašivanja.
Povremeno izazivanje manjih incindenata i okršaja, čisto da se stanovništvo podseti da može biti i neuporedivo gore od trenutnog stanja.
Maksimalno obogaćivanje vesti na javnim servisima i u štampi, svim vidovima nasilja koja postoje, a koja se inače uvek događaju sličnim tempom, samo nisu bila bila toliko naglašena u vestima.
Tim se očuvava osećaj beznađa i moći da pojedinac utiče na  bilo šta oko sebe.
Jedan od suštinskih ciljeva je razviti individualni osećaj: "događa se, ali šta ja tu sam mogu učiniti?"

6)
pažljivo, postepeno i veoma promišljeno, sa pomnim proučavanjem kojim se bave složene naučne institucije i veoma mudri ljudi, maksimalni za vek i doba u kom se događaj dešava, rade se sledeći postupci koji su neophodni da bi korišćenje tuđih resursa potrajalo što duže:

-preciznom selekcijom dovođenje poltronskih organa strukture lokalnih vlasti, u svim narednim generacijama, sa pažljivim odabirom da se slučajno ne naleti na osobu koja bi možda mogla promeniti stanje na bilo koji način.

-ljudi koji se biraju za najkritičnije tačke lokalnih vlasti, okupirane zajednice ili države, biraju se tako da imaju ogromnu mrlju iz svoje prošlosti i pomoću te mrlje se drže poslušnim i u šah-mat poziciji.

-delovanje medijima, profesionalno i na najširem mogućem frontu, od reklame za neki jestivi krem pa do sadržaja vesti, u cilju oblikovanja javne svesti, asimilacije svih elemenata lokalne kulture, počev od jezika, preko običaja, verzskih nazora, proglašavanjem raznoraznih mera, pravila, koje na prvi pogled logično ispravno izgledaju i zvuče, i koje se baziraju na selektivnoj istini koja je zastupljena u dovoljnom procentu da ne izazove nepoverenje većine
Onda zamenom pravila osnovnih moralnih vrednosti i uvođenjem prevare ma kog tipa u pomodarstvo i kao "normalnu" moralnu vrednost "sposobnih".

-cepanje stanovništva na mnogo sitnih i bezopasnih političkih i međusobno suprotstavljenih grupacija, čiji su lideri svi do jednog iz istog izvora dobro plaćeni.
Plaćeni, za jednu osobu velikim novcem, koji je u stvari tek malena investicija u budući prihod okupatora.
Čist poslovni potez, gde su šestocifreni brojevi u stvari prilično sitno ulaganje u odnosu na konačnu dobit, a definitivno primljen novac stavlja glavu u torbu onom ko je to, hteo-ne hteo, morao primiti, inače bi ga sigurno koštalo glave a možda i porodice kako god okrene.
Gde taj mora da bude potom poslušan, da dobro ćuti i bez reči izvršava generalnu liniju onog što mu je naređeno.

-Podrivanje privrede, i što je najstrašnije, obrazovanja, jer to osuđuje više narednih generacija na tiho ropstvo.

-Tiho i sipod žita, uvođenje anarhije u funkcionalnost institucija koje direktno mogu odrediti progres jedne države.
To se radi širenjem mehanizama korupcije i selektovanjem ljudi za te institucije političkom linijom, a ne po profesionalnoj sposobnosti. Dakle, dovođenjem što više nesposobnih u mehanizme od kojih zavisi progres.


-zamagljivanje stvarnog stanja povremenim povećanjem svih vrsta prihoda u nekom manjem procentu, a samo sa malim odlaganjem povećanje svih životnih troškova, gde se stvarno stanje u stvari pogoršava, a daje lažnu sliku da se poboljšava.
Gde stanovništvo koje radi i zarađuje, radi daleko više i veći broj sati nego nekad, a živi možda samo za nijansu bolje.

-uvođenjem proverene metode još iz Starog Rima: "hleba i igara", tj. velikh bratova, facebook, farmi, parova, pinka i sličnih stvari, gde je razmišljanje stanovništva skrenuto na posmatranje tuđih života a ne svojih, gde se teško nalazi svest o sopstvenom stanju u datom času, a još manje o sopstvenoj budućnosti i budućnosti narednih generacija.

-pravljenje lige preko noći obogaćenih, takozvanih "sposobnih" osoba, veoma iskrivljenih moralnih vrednosti, koje su direktno ili indirektno zadužene (bile one svesne toga ili ne) za iznošenje sredstava van granica okupirane teritirije, a za račun lagodnog života tih pojedinaca.

-ima još mnogo toga tako da bi malo bilo i hiljadu stranica teksta o tome, jer se moderni ratovi i osvajanje tuđih resursa vode sveobuhvatno, uzimajući u dejstvo i najsitnije životne elemente.
Odnosno, što je front delovanja širi i obuhvatniji, tuđa sredstva će duže biti na besplatnom ili jevtinom raspolaganju...

---------------------------------------------
Kako protiv toga?

Teško, mada za početak veoma pomaže makar i svest o postojanju toga.

Pozdrav
Reply
#27
I za malo da zaboravim:

Što svežiji softver bilo kog tipa, sve su više redukovane mogućnosti da korisnik ukloni kolekcioniranje podataka od strane vendora, ili je procedura setovanja toliko zamršena da se korisniku prosto zgadi da čita silna uputstva i prava koje ima, te najlakše to reši sa default instalacijom.

Pri tom se naravno kasnije ne može pozvati na svoja prava koja nije ni pročitao.
Reply
#28
Mnogo sam zauzet zadnjih par nedelja, pa samo s vremena na vreme pogledam forum.

Macolinom tekstu dodajem jedno moje iskustvo. Pre nekoliko godina pozvao me je školski drug iz Teh. škole u Kragujevcu da mu se pridružim na mreži Linkedin, i to je jedina mreža na kojoj (vrlo pasivno) učestvujem, a i to ću uskoro da likvidiram.
Prošle godine šalju mi predloge za povezivanje sa jednim brojem osoba sa sličnim profilom, a medju njima vidim i dva lika sa kojima sam u životu razmenio samo par poruka. Jedan je neki nastavnik muzike iz CH od koga sam pre dve godine pozajmio ozvučenje za jednu feštu, a od drugog sam pre četiri godine kupio jedan CD (tip je Kanadjanin, muzičar, a usput trguje i muzičkim diskovima). Jedini način da Linkedin sazna da sam bio u kontaktu sa tim ljudima je uvid u moj Outlook, odn. u njihove mail programe.
Toliko o privatnosti podataka na računaru.

Izmedju ostalog, Google kupi podatke o korisnicima preko mehanizma GoogleUpdate koji bez pitanja instalira čim nešto pretražujete. Na svu sreću, taj mehanizam se može deaktivirati, a najbolji metod za to je skup alatki Sysinternals:
https://technet.microsoft.com/en-us/sysi...42062.aspx
Odatle treba uzeti alatku Autoruns u Admin modu (Run as Administrator) i deaktivirati odg. pozicije prema donjoj slici (nalaze se u odeljku ScheduledTasks). Taj program prikazuje sve komponente sistema koje automatski startuju, počev od hladnog starta pa na dalje.
Inače, Sysinternals je moćna torba sa alatom, ali istovremeno i opasan (posebno Autoruns) jer je moguće da posle deaktiviranja nekih neophodnih stvari računar više ne startuje.

Pozdrav

Reply
#29
Hvala Braco. Iskljucio sam 2 stavke vezane za Google update. Global update kod mene nema.
Reply
#30
Molim Admine, da moj prethodni post prebace u temu o Win 10... i nek popiju pivo, ladno, na moj trošak Smile
Reply
#31
Moze moderatori? Tnx za pivo Big Grin
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)