Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Windows 10
#61
Kada smo vec spomenuli virtuelne masine, pored klasike VirtualBox i VMware, spomenuo bih dva fenomenalna programa, tj vise dodju kao operativni sistemi za virtuelizaciju.
U pitanju su ESXi od VMware koji je besplatan za masine do max 16 jezgra i 64GB rama a drugi je potpuno besplatan Proxmox za koji kazu da je jos bolji od ESXi.

Dakle to su postavke gde nemate host OS, sam host je taj software a virtuelne masine kreirate unutar toga.
To je vise orijentisano za serverske potrebe gde vam treba maximalno iskoriscenje resursa a opet da imate "izolovane" instance pojedinih OS koje mogu a ne moraju medusobno da dele recimo HD storage.

To vam je super za eksperimentisanje, jednom se instalira taj "glavni" software i onda unutar njega kreirate i cackate VM.
Krenete redom i instalirate jednu po jednu masinu, hocu Linux, dva XP-a, jednu 'sedmicu' i ajd jednu 'desetku' Smile
Mogu sve da rade zajedno, naravno brzina rada zavisi od osnovnog HW-a a vi tim masinama pristupate prakticno preko KVM (udaljeni terminal) i jos ako imate 1Gbit lokalnu LAN, to moze bas fino da radi.

Ja recimo nesto slicno praktikujem i imam jedan XP koji je nakrcan samo programima za elektroniku i onda tu masinu "selim" tamo-vamo po potrebi, ne pada mi napamet da to stalno ispocetka sve instaliram Wink
To sto je XP opsolate me ne brine ni malo, ko ce da mi zabrani da koristim, i DOS imam u jednoj VM "iz inata" Smile
Virusi, updejtovi, pechevi, ma koga to jos interesuje, ugasim tu VM kad mi ne treba i vozi Misko ...

Ovo sve postaje jos vise zanimljivo sto sad mozete na oglasima da pazarite za relativno male pare rabljene servere sa Xeon procesorima.
Taj HW unutar servera je svetlosnu godinu bolji od ove PC boranije sto se standardno prodaje i mogu opusteno da voze i po desetak VM!!!
Xeon procesor i svi njegovi naslednici serverskih CPU na prvi pogled mozda rade i sporije od klasicnih desktop CPU poput i5 ili i7 ali zato kada se "podgreju i uposle" sa vise VM (veci broj paralelnih thread-ova) tu dolazi do izrazaja njihova snaga. To je posledica lose optimizovanih korisnickih programa gde se retko koriste multy-thread mogucnosti. Retki su programi koji te potenciale koriste na pravi nacin, obicno su neki specializovani za 3D rendering, CAD i slicno, ostali "comanderi, maileri, browseri" jednostavno to ne mogu da iskoriste na pravi nacin, glupavo koriste samo jedan core od CPU u jednom trenutku i onda u OS izmisljaju toplu vodu kako da ipak nekako uposle ostale core-ove ali cesto to ispadne veoma neefikasno jer srz tih programa nije predvidjena za paralelno procesiranje.
Reply
#62
Evo jedan patcher se upravo pojavio pa ako neko zeli moze da isproba:

Novicorp Remove Windows 10 Spying Features 1.2.0000 Portable

Windows 10 did bring many of the features users expected of, but now Windows comes with tracking included and this looks so sad and insecure for personal data.

"Remove Windows 10 Spying Features" is a simple tweaker application that aims to solve this problem fast and clear.

Key features of the app:

- Delete "Diagnostics Tracking", "WAP Push Message" Services and Keylogger feature

- Disable domains for feedback

- Ban user specified unwanted domains

- Disable Unwanted scheduled tasks

- Remove unwanted Windows 10 Metro apps

- Disable AdvertisingID

- Disable websites to access your language list

- Disable speech, inking and typing knowing (disable Cortana)

- Disable web search in the search box

- Can add your own lines into the "hosts" file during the process

- Creates Restore Point to support rollback

- Free system resources like memory and CPU time; this makes notebooks to run a little more time on the battery power

- It's multilanguage: English, Chinese, German, Russian

- Language autoselection on the app startup

- Small size, less than 400Kb

- It's 100% free, without ads and hidden activity

More precisely, you can remove XBOX, Solitaires, OneDrive, Mail, Calendar, People or Builder 3D, as well as various media tools (namely News, Weather or Sports).

All in all, "Remove Windows 10 Spying Features" can be used by all those who are worried about their privacy when using Windows 10. This app is very simple and can be used by beginner users as they simply need to press a button to disable the tracking.




Ovaj fajl postavljam jer je freeware Wink

Ako neko testira neka obavezno napravi screenshotove pre i posle da uporedimo Wink


Attached Files Thumbnail(s)



.zip   Novicorp Remove Windows 10 Spying Features 1.2.0000 Portable.zip (Size: 555,78 KB / Downloads: 2)
Reply
#63
Uh sunceti, pa taj Win10 je preterano bezobrazan, imaju "fabricki keyloger"!?
Ajd sto ce M$ i NSA da znaju sve vase sifre i ostale poverljive podatke nego ce koliko "sutra" i hakeri da provale nacin da to zloupotrebe ... Strasno, to sve odislo u 3 ... Sad
Reply
#64
Iskreno preporucujem zaobilazenje windowsa u buducnosti (od Win 7 pa na dalje) Smile
“If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito.” - Dalai Lama XIV
Reply
#65
(08-12-2015, 10:25 PM)mikikg Wrote: Kada smo vec spomenuli virtuelne masine, pored klasike VirtualBox i VMware, spomenuo bih dva fenomenalna programa, tj vise dodju kao operativni sistemi za virtuelizaciju.
U pitanju su ESXi od VMware koji je besplatan za masine do max 16 jezgra i 64GB rama a drugi je potpuno besplatan Proxmox za koji kazu da je jos bolji od ESXi.

Potvrđujem, ESXi fercera super Smile

Imam i ja jedan Dell server (Intel Xeon E3-1225 na 3.2GHz) i 16GBy RAM. To je veoma, veoma tiha mašina u miniTower kućištu. SSD 120GBy kao primarni HDD i 1TBy kao "storage". Na SSD-u imam Win 7, Win Server 2012, FreeNAS i Ubuntu 12.04 LTS

Ovako izgleda:
http://www.dell.com/us/business/p/poweredge-t20/pd

Obično ljudi misle na pomen servera da to mora da bude ogromna, teška, bučna i energetski zahtevna mašina Smile

Naravno, svi OS-ovi rade istovremeno i zaista sam prezadovoljan. Kada mi zatreba, veoma lako instaliram još jedan OS privremeno, pre svega zbog RAM-a koji preporučujem da bude što veći.

Ceo server troši svega 35-55W zavisno od opterećenja, a cene su sišle prilično nisko čak i za nove mašine. Ako se dobro sećam plaćen je prošle godine (hardware) za oko 600-ak Eura.
Reply
#66
(08-13-2015, 09:08 AM)mikikg Wrote: Uh sunceti, pa taj Win10 je preterano bezobrazan, imaju "fabricki keyloger"!?
Ajd sto ce M$ i NSA da znaju sve vase sifre i ostale poverljive podatke nego ce koliko "sutra" i hakeri da provale nacin da to zloupotrebe ... Strasno, to sve odislo u 3 ... Sad

Nažalost, sve je tačno i nije tajna. Uredno je još u najavama od pre par meseci sve ovo lepo napisano u prikazima (recimo Svet Kompjutera) a čak štaviše piše u user licenci, tako da je Win 10 poznat i po tome što je najotvorenije rekao šta nam "radi u pozadini" Sad

(08-13-2015, 10:14 AM)1van Wrote: Iskreno preporucujem zaobilazenje windowsa u buducnosti (od Win 7 pa na dalje) Smile

Bojim se da neće biti tako... od ove godine mislim da je marketingom i pažljivim planiranjem, još više napravio prostora da bude sa i među nama Sad
Reply
#67
Da ponovim ja ako niste culi.... SAMO LINUX! Za nas tupave - dovoljno!
Reply
#68
Ja sam na*ebo. I mobilni mi je na Windowsu...
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#69
Photo 
Mali izgubljeni vanzemaljac, 3.000.000.000.000.000 svetlosnih godina udaljen od svog doma
Reply
#70
Smile

Reply
#71
http://arstechnica.co.uk/information-tec...microsoft/
Reply
#72
Juče je Poverenik za zaštitu privatnih podataka Švajcarske dobio zvaničan dopis Piratske partije (nisu u Parlamentu) kojim se traži da Vlada utvrdi u kojoj meri Windows10 krši švajcarske zakone o tajnosti privatnih podataka.

Pozdrav
Reply
#73


Obozavam ove ljude Braco Big Grin

Imaju jako dobre argumente i resenja za mnogo trenutnih problema u sistemu. Forsiraju direktnu demokratiju Smile
Reply
#74
(08-14-2015, 03:28 PM)tesla017 Wrote: Obozavam ove ljude Braco Big Grin

Imaju jako dobre argumente i resenja za mnogo trenutnih problema u sistemu. Forsiraju direktnu demokratiju Smile

Verovatno jedina zemlja na svetu sa funkcionalnom direktnom demokratijom, i to od mesne zajednice do konfederalnog Ustava. Grupa gradjana je u stanju da prikupljanjem potpisa organizuje čak i referendum za promenu nekog člana Ustava.

Na primer, prošle godine je Ministarstvo odbrane htelo da kupi nove lovačke avione Grippen, ali je organizovan referendum i stvar je propala.

Pozdrav
Reply
#75
Mislim da je i Island pod direktnom demokratijom Smile

Zato o tim zemljama nista necemo cuti na RTS CNN na Voice of America jer nekima to ne odgovara Smile
Reply
#76
Jos jedna problematicna izmena Win10 EULA!

http://www.b92.net/tehnopolis/gejming.php?yyyy=2015&mm=08&nav_id=1028069
Reply
#77
Jos malo pa ce da naredjuju sta ce ko po kuci da radi...
Reply
#78
(08-13-2015, 10:14 AM)1van Wrote: Iskreno preporucujem zaobilazenje windowsa u buducnosti (od Win 7 pa na dalje) Smile


Sve sto nevalja u 10 kroz update je stiglo i u 7 i 8 i 8.1 Smile

OVDE
Reply
#79
Dakle, gasimo update Smile
“If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito.” - Dalai Lama XIV
Reply
#80
Prelazimo na Linux Big Grin
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)