Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Windows 10
#41
Malo o privatnosti na Windows 10 kako da se iskljuce neke stvari Wink

Link 1
Reply
#42
Microsoft vam krade i usporava konekciju deleci sa vaseg racunara update-te evo kako to resiti.
Reply
#43
Moj prvi utisak je da Win 10 radi skroz OK, ali....
Uvek ima nešto "ali".
Na računaru na kome mi je bio legalni Win 8.1 sam uradio upgrade na Win 10.
Posle 2 dana sam počeo da imam određene bagova kakve ranije nisam imao. Dwsi mi se da se određena aplikacija zabode i da po ubijanju procesa i ponovnom pokretanju ponovo zabode sve do restarta računara.
Danas sam za 8 sati imao probleme sa 3 različite aplikacije. U 2 slučaja sam morao nasilno da ugasim i ponovo upalik računar zato što sistem nije reagovao na softversku restart komandu.
Još uvek nisam radio nikakvo tvikovanje sistema. Zanima me da li će problemi posle nekog vremena nestati (kao što je bio slučaj i sa start menijem) ili će problem eskalirati.

Na laptopu koji imam piratski Win 7 Pro sam sistem mi još uvek nije ponudio automatsku nadogradnju sistema na Win 10. Zato sam skinuo odgovarajući alat sa Miktosoftovog sajta i nadogradio sistem na Win 10. Ponuđeno mi je da sačuvam samo lične fajlove (dokumeni i radnu površinu) ali ne i aplikacije. Kada se sistem podigai dobio sam interfejs na Srpskom. Pop!z*eo sam i vratio kao što je i bilo. Sada je sve po starom bez ičega igubljenog.

Na računaru na kome mi je piratski Win 8.1 Enterprise zbog specifičnog kreka nisam ni dobio ponudu da nadogradim sistem na Win 10.

Za sada još uvek nemam konačno mišljenje o novom Windowsu. Moraće još malo vremena da protekne dok se ne pokaže u pravom svetlu.
Preporučujem onima koji imaju samo jedan računar na kojem su svi bitni podaci da se još malo strpe oko nadogradnje sistema.
Po nekom dosadašnjem iskustvu Mikrosoft re retko šta izbacio a da radi na prvu loptu. Uvek je u veoma kratkom roku izlazila odgovarajuća zakrpa koja leči po koju od urođenih mana...
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#44
Naravucenije kada je izasao Windows 2000 instalacija je bila oko 400mb a update oko 700mb Big Grin

Ja jos uvek se nisam osmelio da reinstaliram na laptop-u iako je sazreo za reinstalaciju videcu da iskucam i zavrsim jedan dokument dok jos imam inspiraciju pa cu mozda pregaziti Win 7 da vidim kako ce se ponasati na jacoj masini Smile

Inace svima savetujem cistu instalaciju operativnog sistema radije nego upgrade razloga za to je mnogo pa ko voli nek izvoli Big Grin
Reply
#45
(08-04-2015, 07:16 PM)tesla017 Wrote: Inace svima savetujem cistu instalaciju operativnog sistema radije nego upgrade razloga za to je mnogo pa ko voli nek izvoli Big Grin

100% istina. Big Grin
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#46
Kod mene je Win7 i nemislim prelaziti na Win10. Jako je stabilan Win7 u odnosu na Xp3!
Takodje nebi presao ni na Win7 sa Xp 3 da neki programi nisu to zahtjevali a i igriceSmile.
Reply
#47
E pa onda ces uskoro i preci na WIN10 , directx 12, jedna platforma za xbox - PC- tablet. Pa novi DX12 je usporediv sa AMD mantleom, jako jako dobre vesti za gaming sto se win10 tice, ali sada ne mora sto bi, kad bude moralo e onda Smile


link
http://www.gamersnexus.net/guides/1885-d...-benchmark

[Image: api-overhead-g3258-290x.jpg]
Reply
#48
Kod mene je jos uvijek directx9, takva graficka nemoze na direkt10! Smile
Reply
#49
Koju imas? neku NV seriju pre 8xxx ili ati X1000 ? u principu Win10 radi i na dx9 ali da pokrene igru naravno da ne moze Smile
Reply
#50
Imam Nvidia 7300 Smile
Reply
#51
Ma dobro ima sad polovnih nisu skupe za neke male pare , samo begaj od onih ATI-ja sto su rudarile bitcone, doduse one su skuplje i jace.
Reply
#52
Šta li to toliko "čuvaju" u Windoguzima? Danas prešao na 10 i evo, šta mi jede hard:

Reply
#53
Instalirao sam W10 na mojoj desk top masini.

Za sada radi OK, treba malo vremena da se naviknem ne neke sitnice ali je ok.

Ovo sto pise da je RAM zauzet 6.4 GB je zbog ram diska koji koristim od 4 GB



Reply
#54
Ja imam W10 vec par dana i oduševljen sam, radio sam clean install, nenormalno brzo se instalira, fluidan je, sučelje je prelijepo Smile sustav je brz, driveri za W7 i W8.1 rade bez beda, bolje iskorištava resurse sustava, edge je jako brz preglednik, nisam ni instalirao neki drugi. Po meni dostojna zamjena za W7
Reply
#55
Taj Win 10 koji instalirate je zvanicna verzija ili neka beta varijanta, nisam bas pratio celu pricu po drugim forumima a ovde se to ne pominje? Pretpostavljam da vec postoji crack ili "registrovana" varijanta za nas koji ne kupujemo OS Smile.

Sta je sa ostalim programima, rade na 10-ci ili je potrebna nova verzija?
Reply
#56
Nije beta, već gotova verzija, a sto se programa tice, zasad imam samo LTspice i multisim 10.1 i oni rade sasvim normalno. Igre isto rade normalno
Reply
#57
Pozdrav,
jos je sveza instalacija pa ne mogu da potvrdim za sve programe ali evo sta sam do sada instalirao i radi:
  • MPLAB X
  • Eagle 7.2
  • Visual studio 2012
  • Solid works 2015
  • Notepad++
  • Firefox

Generalno mislim da sve sto je radili na win7 radice i na ovom windowsu.

A za sve ostale starudije od programa tu je XP ali na virtuelnoj masini naravno... Smile

Reply
#58
Evo da se i ja uključim, nako duže pauze (oko mjesec i po) Big Grin, računar je za hitni re-install sistema, da li ima neko torrent link od Windows 10 sistema (32bit), volio bih da probam i ovaj sistem pa da se odlučim na kojem ću ostati?

PS.
Stvarno mi je hvalio ovaj forum ovih mjesec dana. Big Grin
Reply
#59
Torenti samo na PP!
Reply
#60
Pa onda neka neko pošalje u PP ako ima?
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)