Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Windows 10
Windows 7 jos uvijek bez update i radi Sprint?.
Reply
(04-16-2020, 08:11 PM)zare Wrote: Jos samo kada bi nam rekao kako i koje servise gasis, kakva optimizacija registri baze... Wink?
Da li nekim programom gasiti spijunske programe kao u drugim verzijama ili ne...?
Na brzinu iz sećanja ću da iznavodim, postoji Win10Debloater - aplikacija koja sama prođe i prebriše ovo što je višak, to mi je solidno radilo i ove mašine koje nisu LTSC dosta spašavalo.
Od servisa pogasiti Windows Search, posebno ako je sistem na mehaničkom disku, jer samo keširanje i sistem pojedu disk usage,
ako je HDD neki stariji ili <SATA 2, ne dizati 10tku zarad izbegavanja muka i nervoze Smile
Takođe, od servisa, Xbox Live servise sam sve gasio jer nepotrebno rade u pozadini.
Pažljivo s time doduše, u slučaju da se logujete preko Microsoft Live-a, a ne sa lokalnog accounta na kompu, može da pobrljavi.
Ja sam obrisao i SkyDrive, ne koristim, pa što da i to radi Big Grin
Superfetch takođe, ugasiti. On valjda preloaduje aplikacije koje se često koriste u memoriju, performansama ne doprinosi a jede RAM i procesorsko vreme.
Ako se dosetim još nečega, dopisaću Tongue

Edit: za registry vezano, menjao sam neke parametre u power opcijama, to i nije toliko nužno niti ima neki velik uticaj na performanse,
ono što sam takođe radio, dodao sam .reg-om s neta, Ultimate Performance opciju u Power Options, gistro Tongue
Gasi throttle-ovanje jezgara procesora i tera ga da radi sa punim klokom, premosti one power saver džidžabidže, menja interval na kom se gase sekundarni HDD-ovi etc.
Fray the strings
Throw the shapes
Hold your breath
And listen!
Reply
Jedan dobar čovek me je uputio na stranicu https://oprekin.com/
Tu su najnovije a ogoljene verzije W10. Uglavnom zahtevaju čistu tj. novu instalaciju.

Za audio namenu tj. optimizaciju za JPlay Femto audio softver gde masovno koriste WServer 2019 izdanje (=W10 sa pogašenim servisima) ima ovaj PDF sa dosta finih saveta.
Reply
(04-16-2020, 06:51 PM)ZASto Wrote: Ubuntu, za SCH i PCB: KiCAD.
Ako baš mora, W7 u virtuelnoj mašini.
W10 se na ovoj računaljci neće pojaviti dok je živa!

(laponac sa i7, 256GB SD, 1TB HDD, 24G RAM, GTX950M, FHD)

Hehe, isti slucaj, Windows tesko vise da ce da bude "glavni" operativni sistem kod mene ... Ako bas mora, ide u licenciran VMware Fusion ...

Sto se tice Sprint Layout 6.0, mislim da sam to i pre spominjao ali evo jos jednom prakticno, radi odlicno pod Wine emulatorom sto znaci da ce raditi odprilike na svakom Linux-u i Unix-u, dakle radice i na Ubuntu ...

Inace, desktop i7-8700, Gigabyte Z370 AORUS Gaming K3, 32GB RAM 3200MHz, Samsung 500GB M2 HD, RX-580 ... za "gejmere" dusu dalo Smile ... pa i ja sam "gejmer", igram se SW/HW po ceo dan Smile

[Image: attachment.php?aid=32855]


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
BTW: bas ovo sto je @goran68 imao problem sa "isteklom demo licencom" .... more kaki to, to ne pali kod mene, Virtualna Masina, Windows sa snimljenim "snapshot" pre instalacije i teraj ... kad istekne licenca, jovo-nanovo, restore-snapshot i eto jos 30 dana Smile

Inace jedina dva programa za koje ni trunku ne zalim ulozen novac su VMWare Fusion i CLion IDE ... to su toliko korisni i pismeni programi da ja nemam reci hvale za njih!
Reply
Inace evo samo jedan mali dokaz kako radi moja masina sa Hackintosh-om, "uptime 24 days" !!! Jes bas cu da trpim Windows da mi svaki dan nesto instalira i restartuje i da me prekida u pola posla jer mu se cefnulo bas tad da radi update ... more ...
Bilo bi i vise da nisam morao da ugasim sve masine jer bila neka paljevina na banderi u ulici kada pao sneg, dolazili vatrogasci ...
To radi PERFEKTNO, a da ne spominjem kakvo sve surovo maltretiranje trpi ta masina od mene Smile

[Image: attachment.php?aid=32856]


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Meni nije jasno zasto ljudi uopste update-uju windows. Ja nisam neki zahtevan korisnik ali nikada mi se od 97. godine nije desilo da mi treba neki update da bi mi nesto drugo radilo. Mislim da za obican narod tj. za 99 %, to ne sluzi nicemu. Sem da nam MS prodaje pricu da cemo biti bezbedniji kada nas zatrpaju zakrpama. Mozda su nekada i u pravu...
Reply
Ja sam instalirao Windows 10 Enterprise i to radi dobro na novoj mašini, ali imam problem što nemam microsoft photos, a bio mi je praktičan i brz program.
Postoji li način da to ubacim nekako ili ako postoji neki link da se to skine?
Reply
(06-19-2020, 09:23 PM)Makso Wrote: Ja sam instalirao Windows 10 Enterprise i to radi dobro na novoj mašini, ali imam problem što nemam microsoft photos, a bio mi je praktičan i brz program.
Postoji li način da to ubacim nekako ili ako postoji neki link da se to skine?
Pa odes u Microsoft Store i u Search ukucas Microsoft Photos i instaliras sa tog store-a.
Reply
Ne može, na Enterpise nema ni Microsoft Store kao aplikacija niti se može sa neta skinuti instalacija.?
Reply
Obiično su svi programi koje M$oft kupi na neki način us**ni, sada se to dešava i sa malecnim 'Paint' programom gde nude zamenu 'Paint 3D'. Baš ću da slikam u 3D !
Za pregled slika ili neko osnovno editovanje imaš veoma brzi i mali kod instalacije - 'IrfanView'. Meni draži (zbog ikonica pre svega) je 'FastStone Image Viewer' koji
instaliram bilo kome kada ja formiram radni softver na PC-u. Lako smanjenje slika, kropovanje, korekcija boja i niz osnovnih radnji sa fotografijama.
Ne pati zbog Micro$oft Photos, nema razloga baš nikakvog.
Reply
Instaliraću jedan od tih što si naveo, na Photos sam se bio navikao, a odgovaro mi je zbog štampanja, a što si tiče bilo kakve korekcije slika i editovanje tu povremeno koristim Photoshop a u poslednje vrijeme vrlo rijetko, jer nemam potrebe.
Reply
Instalirao sam Fast Stone, i to radi perfektno, samo da mi je sakriti traku sa opcijama i ikonicama u vrhu, jer mi to ne treba.?
Reply
Čim skloniš miša iz vrha ekrana ta traka treba da nestane. Ima alatki u svim ivicama ekrana. Jedino mesto za povratak na Desktop a da ne zatvoriš sliku je desni donji deo ekrana
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)