Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Upravo stiglo
Ja sam skoro kupio Uni-T UT61E i prezadovoljan sam.
Planirao sam da naručim i jedan takav da zamenim stari Mastech koji me baš i nije nešto oduševio kvalitetom.

Kako ti se čini kvalitet preklopnika?
Da li glavi ili neprecizno prebacuje?
To mi najveća zamerka kod Mastech-a.
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
(02-20-2018, 11:01 PM)TDA Wrote: Ja sam skoro kupio Uni-T UT61E i prezadovoljan sam.
Planirao sam da naručim i jedan takav da zamenim stari Mastech koji me baš i nije nešto oduševio kvalitetom.

Kako ti se čini kvalitet preklopnika?
Da li glavi ili neprecizno prebacuje?
To mi najveća zamerka kod Mastech-a.

Preklopnik je kvalitetno odradjen svaki podeok je precizno definican.

Kod onih zutih DT9205 sam imao problema jer malo pomeranje preklopnika daje netacna ocitavanja sto kod ovog nije slucaj.
Reply
To je i problem kod većine unimera koji nemaju auto range opciju.
Hvala ti na preporuci. Wink
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
https://www.aliexpress.com/store/product...3f35mKFvl4
Ovo mi se čini kao bolja ponuda?

https://www.banggood.com/ANENG-AN8009-Tr...andsNormal
Reply
Poceli da pristizu delici za sledeci projektcic Smile

[Image: NcHXg48WSU6CEIJxCKX5bQ.png]
Reply
Kako se zove ova sklopka?
Reply
(02-22-2018, 11:06 AM)BeliNinja Wrote: Kako se zove ova sklopka?

To su Textool podnoja. Nekada su se koristila za programiranje EPROM-a i kasnije mikrokontrolera dok nisu postojali bootloader mehanizmi unutar samih MCU-ova.
Reply
Zif podnozje
Monkey see, monkey do
Reply
(02-22-2018, 11:06 AM)BeliNinja Wrote: Kako se zove ova sklopka?

Nevidljiva F117 DIN ugradna sklopka Big Grin
Reply
Ako mislis na ovo gore, to je "ZIF socket", Zero Insert Force, podnozje za IC-ove u koje se ubada komponenta "bez sile", ima mala bravica koja steze kontakte.

Koristi se uglavnom za razne programatore i test uredjaje.
Reply
ZIF podnozje imas u mikro elektronika. Ukoliko ti treba za PIC Kit 2 treba ti 40 pinsko Wink
Jedina prednost ZIF-a je sto ne savijas i forsiras pinove PIC-a da bi usli u DIP podnozje, inace se za programator mogu upotrebiti jedno 40-pinsko podnozje sa unutrasnjim manjim DIP podnozjima nesto slicno kako je bilo izvedeno u AllPicProg ako se neko seca njega uopste. Pogledaj temu o PIC Kit 2 mislim da sam tamo postavio fajlove i za ZIF socket i DIP verziju podnozja Wink
Reply
@Milan94
Vidim da si naručio i one pipalice na šaraf. Smile
Sada samo malo DIYa i zamijeniti kabel od pipalica sa nekim boljim i to je to.
Reply
(02-22-2018, 12:16 PM)Khadgar2007 Wrote: @Milan94
Vidim da si naručio i one pipalice na šaraf. Smile
Sada samo malo DIYa i zamijeniti kabel od pipalica sa nekim boljim i to je to.

Nisam nista posebno porucivao to je sve kompletno sa fotke stiglo kao dodatak uz multimetar.
Reply
(02-16-2018, 03:15 PM)Braca Wrote: Vrlo upotrebljiv instrument za merenje RLC pasivnih komponenata, s težištem na merenju SMD delova.
Kupio sam ga u okviru akcije časopisa Elektor, a izgleda i da ga trenutno samo oni prodaju.
Nudi dosta za nekih 40 evra (s poštarinom): automatsku detekciju komponente (R, L, ili C), četiri merne frekvencije (100Hz do 10kHz), kao i automatski proračun komponenata reaktanse.
Na prvoj slici je prikazan pri merenju kapaciteta jednog tantal konda od 4,7uF na frekv. od 100Hz, pri čemu gornji broj prikazuje faktor disipacije, dok na drugoj slici vidimo ESR i Q-faktor, odn. recipročnu vrednost faktora disipacije.
Tačnost mu je od 1 do 3%, a kontrolom pri merenju otpora dobio sam tačnost od 0,1% na 100R i 0,33% na 120K.
Testirao sam ga i jednim Oscon kondom od 270uF (ESR od 0,018R na 100kHz). Kapacitet je OK, a ESR ima opadajući trend sa frekvencijom - na 10kHz dobio sam nekih 30mR, što ide u pravcu deklarisane vrednosti na 100kHz. Uz to, ova poslednja ima i široko tolerancijsko polje.
Uputstvo je, po običaju, vrlo kratko i na Chinese English - na primer, faktor disipacije nazivaju "Wastage" Rolleyes . (Đe ga nadje?)

Više detalja imate ovde:
https://www.elektormagazine.com/news/rev...ster/17368

U svakom slučaju, jako dobar prvi utisak, tim pre što se za ove pare na eBay dobijaju manje tačni i upotrebljivi instrumenti.

Pozdrav
Naručih i ja ovo, u CH kod jednog prijatelja, pa će mi dostaviti kad dolazi sredinom marta, ili poslati autobusom, videćemo već. Jedino sam malo više platio od Brace, pošto je meni cena bez poštarine bila 40e, a 45e sa poštarinom. Pa javljam kad stigne. Smile
Braco, pošto si ti koliko znam u Švajcarskoj, nisi imao nikakve dodatne troškove od tih koje su oni zaračunali? Pitam da bih znao samo da obavestim čoveka ako treba da doplati nešto. Smile

Odavno gledam neki RCL metar da kupim, treba često da se premeri nešto, ovo mi se čini kao veoma pristojna spravica, za moje potrebe. Smile Jedino mi se čini da ovi greše, piše da ne može da meri in-circuit, ali sa druge strane piše da podržava 0.1V RMS, to bi trebalo da je dovoljno za in-circuit merenje ESR kondenzatora, zar ne? Koliko ja znam, bitno je da je napon dovoljno mari da ne aktivira ništa od okolnih poluprovodnika?
Reply
Neko na limundu prodaje MS8910, navodno nov: https://www.limundo.com/kupovina/Tehnika...X/63891969
Reply
Hvala svima.
Treba mi za neki LC tester koji mi je poklonio mikikg jos na prvom skupu u Kragujevcu, ali pre neki dan sam ga povezao na napajanje i jedino sto sam dobio je da svetli displej i to je to. Nista se ne desava drugo. Moracu da kontaktiram mikija i da stavimo taj tester na kanal Big Grin
Reply
(02-22-2018, 03:05 PM)progster Wrote: Naručih i ja ovo, u CH kod jednog prijatelja, pa će mi dostaviti kad dolazi sredinom marta, ili poslati autobusom, videćemo već.
Ako tvoj prijatelj "ne zna čoveka", tj. vozača autobusa, bolje je da se strpiš, pa da ti aparat donese kada bude dolazio.
Kada se odavde nešto šalje autobusom za RS, norma je nekih 20 SFr. Čak i kada šaljem lekove očekuju nešto, mada uvek kažu da za lekove ne treba ništa da se daje.

A što se cene tiče, ja sam dosta brzo reagovao na Elektorovu akcijsku reklamu.

Pozdrav
Reply
Hvala Braco. Smile
I hvala na informaciji. Mada je ovaj dobro uvezan, i šalje često i sitnije i krupnije stvari, ali svakako mislim da ću da sačekam da dođe... Pretpostavio sam da je tako nešto sa cenom bilo, ali neće me ni tih 5e uništiti, tako da mislim da se svakako isplati, u odnosu na to šta nudi. Jedino me plaši da li će da isporuče dok on ne kreneu Srbiju, pošto on dolazi oko 15. marta, a na sajtu piše da se shipping očekuje za 10-ak dana, pošto čekaju da stigne od dobavljača...

Pozdrav.
Reply
20 SFr je nekih 16 do 17 evra!
Reply
Ja mislio na ovih 5e na razliku u ceni, pošto sam ja platio 45e sa poštarinom, a ne 40e na akciji. Smile A znam koliko je chf, neću svakako 20 da dodam za transport, kad već ne moram, to mi dođe skoro kao da sam direkt za Srbiju naručio...
Pozdrav.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 15 Guest(s)