Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Upravo stiglo
Meni je sve već stiglo ali čeka da dođe na red pa da se sklopi kako treba. Možete naći na bleju puno je jeftinije. 


creva: 6xPlastic Flexible Water Oil Coolant Pipe Hose CP
krokodilke: Plastic Handle Test Probe Metal Alligator Clips
Reply
(02-13-2018, 02:40 PM)BeliNinja Wrote: Ovo sto je Braca pazario je realno preskupo. Ali opet razumem Bracu, ono parce aluminijuma je njemu problem da nabavi.
Nije ako ovdašnjem bravaru stavim na sto nekih 100 evra da mi uradi jedan primerak osnovne ploče Big Grin .

Pozdrav
Reply
(02-13-2018, 09:41 PM)Braca Wrote:
(02-13-2018, 02:40 PM)BeliNinja Wrote: Ovo sto je Braca pazario je realno preskupo. Ali opet razumem Bracu, ono parce aluminijuma je njemu problem da nabavi.
Nije ako ovdašnjem bravaru stavim na sto nekih 100 evra da mi uradi jedan primerak osnovne ploče Big Grin .

Pozdrav

Pa tako nekako sam i ja hteo da se izrazim Big Grin

Ladno, ali standard Wink
Reply
Ako ne paziš, možeš na ebay da prodješ mnogo gore:
https://www.ebay.ch/itm/Super-Fancy-Thir...SwXkNagY9a

Ja sam kupio direktno od proizvodjača, kod njega je bilo najjeftinije.

Pozdrav
Reply
Samo da dodjem do parceta aluminijuma.
Reply
(02-14-2018, 08:51 AM)BeliNinja Wrote: Samo da dodjem do parceta aluminijuma.

A sto mora Al? Uzmi 'gvojze' em je teze em je jeftinije.
Novac je sredstvo a ne cilj.
Reply
Goša, glas razuma (:

Hvala GoranKGu na savetu za pretragu
Reply
Evo za GB: https://www.hidraulika.biz/p/crevo-za-emulziju/ Big Grin
Reply
(02-14-2018, 09:05 AM)Gosha Wrote:
(02-14-2018, 08:51 AM)BeliNinja Wrote: Samo da dodjem do parceta aluminijuma.

A sto mora Al? Uzmi 'gvojze' em je teze em je jeftinije.

Ma celik nije problem ali korodira. Mada bih mogao da pocinkujem i gotovo. Mozda na kraju i bude tako.
Reply
(02-14-2018, 10:18 AM)IvanL Wrote: Evo za GB: https://www.hidraulika.biz/p/crevo-za-emulziju/ Big Grin

Ma da. Kupi kod kineza za 100 dinara pa ga nama valja za 500. Idi begaj.
Reply
(02-14-2018, 11:35 AM)BeliNinja Wrote: Ma celik nije problem ali korodira. Mada bih mogao da pocinkujem i gotovo. Mozda na kraju i bude tako.

Nećeš da piškiš po njemu Smile
Reply
Ma kupiš neku nitro farbu ili sprej neki i to malo zakrečiš, nema korodiranja. Smile
Reply
Verujte da je hladno cinkovanje jeftinije od farbanja.
@Zvu, necu ali me nervira korozija na radnom stolu u stanu. Bolelo bi me uvo da je to u nekoj supi, garazi ili podrumu. Ali u sred stana ruzno izgleda.
Reply
Evo ga jedan od mojih pomoćnih prstiju star min 20 godina. Imam ih više na više mesta.
Ranije sam uzimao uzorke kuhinjskih ploča 10x10 cm, tamo gde seku pločasti materijal.
Dovoljno su teške, još komad žice 2,5 mm2 i štipaljka, jedna ili dve ili tri ...

Reply
Vrlo upotrebljiv instrument za merenje RLC pasivnih komponenata, s težištem na merenju SMD delova.
Kupio sam ga u okviru akcije časopisa Elektor, a izgleda i da ga trenutno samo oni prodaju.
Nudi dosta za nekih 40 evra (s poštarinom): automatsku detekciju komponente (R, L, ili C), četiri merne frekvencije (100Hz do 10kHz), kao i automatski proračun komponenata reaktanse.
Na prvoj slici je prikazan pri merenju kapaciteta jednog tantal konda od 4,7uF na frekv. od 100Hz, pri čemu gornji broj prikazuje faktor disipacije, dok na drugoj slici vidimo ESR i Q-faktor, odn. recipročnu vrednost faktora disipacije.
Tačnost mu je od 1 do 3%, a kontrolom pri merenju otpora dobio sam tačnost od 0,1% na 100R i 0,33% na 120K.
Testirao sam ga i jednim Oscon kondom od 270uF (ESR od 0,018R na 100kHz). Kapacitet je OK, a ESR ima opadajući trend sa frekvencijom - na 10kHz dobio sam nekih 30mR, što ide u pravcu deklarisane vrednosti na 100kHz. Uz to, ova poslednja ima i široko tolerancijsko polje.
Uputstvo je, po običaju, vrlo kratko i na Chinese English - na primer, faktor disipacije nazivaju "Wastage" Rolleyes . (Đe ga nadje?)

Više detalja imate ovde:
https://www.elektormagazine.com/news/rev...ster/17368

U svakom slučaju, jako dobar prvi utisak, tim pre što se za ove pare na eBay dobijaju manje tačni i upotrebljivi instrumenti.

Pozdrav

Reply
Odlično! Ja sam video kod nas nešto slično, isto Mastech, samo MS8910, i oko 20e je, ali ne meri induktivnost, samo otpor i kapacitet, zbog toga sam i odustao od kupovine. Gledam sad, i za Srbiju je shipping 35e, tako da moramo da čekamo dok se ne pojavi na nekom drugom sajtu...
Reply
Poštarina od 35 evra je bezobrazluk od strane DHL-a, ja sam za njihovu dostavu platio manje od 6 evra.

Pozdrav
Reply
https://www.ebay.com/itm/MASTECH-MS8910-...2201923235&hash=item360b86b05e:g:UUwAAOSwn7JYCu9T

18$ free shipping
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
To nije taj, to je ovaj o kome sam ja pričao stariji/slabiji, ne meri induktivnost. Smile Kod nas je on oko 20ak E.
Ako ima zainteresovanih i nekog ko ima vezu iz Nemačke, CH itd. Neka zove da se organizujemo da pošalju autobusom ili nešto tako. Smile Ja sam ozbiljno zainteresovan...
Reply
Danas me obradovao postar sa jednim paketicem.

Porucio sam AN860+ za ovaj novac jako dobar multimetar.


Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 14 Guest(s)