Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
...a što činiš?!
Viktore, kao i uvek si lepo sve odradio, jasno i precizno predstavio problem 113
Po meni taj pretvarač nije bog zna šta. Ako ti nije teško slikaj mu unutrašnjost.
Reply
Videcu u petak ili subotu da ga otvorim pa cu postaviti slike.
Reply
(11-30-2017, 10:44 AM)viktor1986 Wrote:
(11-28-2017, 01:57 PM)Milan94 Wrote: Grejna sezona je pocela a sa njom i potreba za pretvaracima mojih ruku delo  Smile  automatski pretvaraci napona.

Reci mi da li opada napon od 220V na izlazu kada se optereti pretvarac a nema struje?

Ja sam pre jedno dve godine kupio MIK500 pretvarac da pogoni grundfos pumpu max snage 220W ali kada nema struje, a pretvarac koristi akumulator od 100Ah, onda mu opada napon na izlazu od 220V. Na prvoj brzini pumpe(100w) napon je oko 195V, na drugoj brzini(200w) je oko 180V, na trecoj jos manji napon.

Moguce je da je akumulator slab za ovaj pretvarac pa mu zato obara toliko napon...

Nekoliko puta mi se desilo da mi se ukljucio alarm koji je detektovao vecu temperaturu u kotlu kada je nestala struja(a pumpa bila na prvoj brzini). Razlog je taj sto pumpa ne moze raditi punim kapacitetom zbog manjeg napona i onda ne moze toliko brzo da gura vodu iz kotla i autmatski mi je temperatura u kotlu veci i pali alarm.







Napon ne opada toliko kao sto je kod tebe slucaj elektronika koja je ugradjena u moje pretvarace nema stabilizaciju izlaznog napona ali je napon stabilan u granicama normale.

Kada je pretvarac neopterecen a napon na akumulatoru oko 12,5v tada na izlazu je napon oko 245v a kada se pretvarac optereti maksimalno sa 200W i napon na akumulatoru opadne na oko 12v izlaz iz pretvaraca je negde oko 220v kako se akumulator prazni tako i napon polako opada i pri praznom akumulatoru 10,8v napon na izlazu je oko 200v .

U tim pretvaracuma MIK ili RAMA to je isti uredjaj samo razlika u nalepnici redno sa potrosacem ima jedan veliki blok kondenzator (neznam koja je njegova uloga predpostavljam da je zastita od kratkog spoja) i kako se opterecenje povecava tako se stvara pad napona na tom kondenzatoru.
Reply
Nisam mogao da odolim Smile .

Letenje me zanima još od srednje škole, kada mi je otac zabranio da se prijavim na jedriličarski kurs pri Aero klubu u Kragujevcu. Teorija leta mi nije nepoznata, kao ni sastav i oprema aviona, ali me PC simulatori nisu oduševljavali.
Od nedavno se na Bgd. aerodromu nalazi prpfesionalni simulator za Boeing 737-800, dostupan svima po, barem za mene, pristupačnoj ceni.
Prvi put sam ga video u oktobru i ušao sa unukom, ali je ubrzo nestalo struje na celom aerodromu, pa od "leta" nije bilo ništa. Medjutim, onda se deda zainteresovao, pročitao nešto materijala, pogledao desetak klipova na YouTube i prošle srede pre leta za Cirih obavio kao kopilot tzv. školski krug (paljenje motora, izlazak na pistu, poletanje, izlazak na zadatu visinu, krug iznad N. Bgd. i spuštanje).
Kapetan je bio mladić koji pohadja pilotsku školu, odlično verziran za taj avion.
Let je obavljen u tzv. FD modu (Flight Director) gde automatski pilot zadaje kurs i visinu i to se onda ručno prati. Taj deo sam obavio manje-više sam, a spuštanje je bilo zajedničko do zadnjih 30m visine, a onda sam bio posmatrač.

Divno iskustvo, lep izazov, i tu su već i planovi za sledeći dolazak u Bgd.

Možda ću čak i da promenim forum Big Grin .

Pozdrav
Reply
Dobro je, sa 30m pad moze na neku srecu i da se prezivi Big Grin
Reply
(12-09-2017, 01:54 PM)Braca Wrote: Nisam mogao da odolim Smile .

Možda ću čak i da promenim forum Big Grin .

Pozdrav

I sam Zoran Modli bi ti pozavideo. Smile
Novac je sredstvo a ne cilj.
Reply
(12-09-2017, 03:10 PM)BeliNinja Wrote: Dobro je, sa 30m pad moze na neku srecu i da se prezivi Big Grin
Malo teze pri brzini spustanja od 145 knots.

Pozdrav
Reply
(12-09-2017, 06:18 PM)Braca Wrote:
(12-09-2017, 03:10 PM)BeliNinja Wrote: Dobro je, sa 30m pad moze na neku srecu i da se prezivi Big Grin
Malo teze pri brzini spustanja od 145 knots.

Pozdrav

Eh, a Vesna Vulovic pala sa 10000.
Mada, zensko je to, one se uvek docekaju na noge Smile
Novac je sredstvo a ne cilj.
Reply
(12-09-2017, 06:20 PM)Gosha Wrote:
(12-09-2017, 06:18 PM)Braca Wrote:
(12-09-2017, 03:10 PM)BeliNinja Wrote: Dobro je, sa 30m pad moze na neku srecu i da se prezivi Big Grin
Malo teze pri brzini spustanja od 145 knots.

Pozdrav

Eh, a Vesna Vulovic pala sa 10000.
Mada, zensko je to, one se uvek docekaju na noge Smile

Misliš kao mačke - na leđa :-)
Reply
(12-09-2017, 06:20 PM)Gosha Wrote: Eh, a Vesna Vulovic pala sa 10000.
Mada, zensko je to, one se uvek docekaju na noge Smile
Nikada mi nije bilo jasno kako je preživela dekompresiju kabine na toj visini.

A za ovaj drugi komentar bi te na Zapadu razapeli po društvenim mrežama, a možda bi izgubio posao i u sopstvenoj firmi  68

Pozdrav
Reply
Ma jok, samo je imala mnooogo srece. Ili mozda ima rezervni zivot...
Jadan je taj kome je ona tashta, ako to moze da bude Big Grin
Reply
(12-09-2017, 07:51 PM)Braca Wrote:
(12-09-2017, 06:20 PM)Gosha Wrote: Eh, a Vesna Vulovic pala sa 10000.
Mada, zensko je to, one se uvek docekaju na noge Smile
Nikada mi nije bilo jasno kako je preživela dekompresiju kabine na toj visini.

A za ovaj drugi komentar bi te na Zapadu razapeli po društvenim mrežama, a možda bi izgubio posao i u sopstvenoj firmi  68

Pozdrav

He he, moj komentar je se odnosio na mačke sa greškom u srednjem uvu :-)
Reply
Work in progres... uskoro merenja...
Reply
Liči, liči Smile Samo napred!
Reply
Vizuelno za sada nije lose... ali to je nekako ponajmanje bitno... bitno je kako ce da svirka... Smile samo ovo hladno vreme mi ne da da radim... a soba gde radim mi se ne greje... moracu grejalicu da prikacim... Smile
Reply
Evo jos jedan preview pre nego sto otvorim temu sa merenjima i ostalim sitnicama... merenja mi ostala u laptopu a sutra imam u planu jos da se igram sa skretnicom pa kada to zavrsim bice detalja...


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Malko se "programiralo"... Smile


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Pravis kriogenicnu komoru? Smile
Reply
(04-13-2018, 01:29 PM)Bocko Wrote: Malko se "programiralo"... Smile

Bocko, jel ono zeleno neko ulje za podmazivanje?
Reply
(04-13-2018, 01:29 PM)Bocko Wrote: Malko se "programiralo"... Smile

A malo i vakumiralo  Wink
Monkey see, monkey do
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)