Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
...a što činiš?!
prva liga čovječe!
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
svuda pođi KUĆI DOĐI! ha haaa, napokon opet u svom krevetu sa svojom djecom... Smile
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
Dobrodosao Big Grin
Reply
To coA, dobro ti nama došao!

Ako si raspoložen za žestoku svirku, Pero u subotu svira u Festu! Najverovatnije ću večeras po karte za gospoDŽu i mene, pa mogu duzmem još koju...
"Ako kaniš pobjediti, ne smiješ izgubiti" - Grunf
Reply
Malo se podsecam Solid Works-a.

A i mastam po malo Big Grin


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Cement, mistrija i gletalica juce odlozeni na stranu - bilo kisovito vreme, nije moglo da se radi Big Grin

 
 
 
 
Reply
Imam veliku zamerku na priloženu dokumentaciju!
Di je vino? 
Hocemo jos
Reply
(11-16-2017, 10:37 AM)nik Wrote: Cement, mistrija i gletalica juce odlozeni na stranu - bilo kisovito vreme, nije moglo da se radi Big Grin

       

Jel na kasiku ili strimerbait?

Odlican ulov.
Reply
Ovo gore je trud tri momka ('momci' aha, polako rezervisu mesto u staračkom domu Big Grin Big Grin)
A bilo i vina nego masne ruke pa nije red teKniku hFatati Smile. Radila i kašika i kozja dlaka i dubinka i bič, kukuruz, hleb, kuvano žito, glistoni itd, itd.
Reply
Pored toliko vrsta ribe, može biti i da je agregat radio Smile Smile
Reply
(11-16-2017, 12:41 PM)nik Wrote: Ovo gore je trud tri momka ('momci' aha, polako rezervisu mesto u staračkom domu Big Grin Big Grin)
A bilo i vina nego masne ruke pa nije red teKniku hFatati Smile. Radila i kašika i kozja dlaka i dubinka i bič, kukuruz, hleb, kuvano žito, glistoni itd, itd.

Top. Ja nikako da se nakanem da krenem na stuku.
Reply
(11-16-2017, 05:06 PM)dekiv Wrote: Pored toliko vrsta ribe, može biti i da je agregat radio Smile Smile

Mora agregat, na "terenu" nema struje.... Smile
pOz
Reply
Grejna sezona je pocela a sa njom i potreba za pretvaracima mojih ruku delo  Smile  automatski pretvaraci napona.

Reply
(11-28-2017, 01:57 PM)Milan94 Wrote: Grejna sezona je pocela a sa njom i potreba za pretvaracima mojih ruku delo  Smile  automatski pretvaraci napona.

Milane,

imam veliku zamerku na prednju masku. Izuzetno lepo si skockao uredjaj, ali ti je prednja maska katastrofa zbog nalepnica. U vecini kopirnica imas UV stampu. Cena je smesna. U Corel ili nekom drugom alatu dizajniras masku i sve kutije odneses na UV stampu. Cak nacrtas i sliku neku i pustis. Izgleda ludilo. Pogledaj malo po netu. Cak dobijes i reljef na stampi, pa to da poseban smek.
Reply
Evo jedno mini benč napajanje.Završen je bravarski deo a sutra su na redu "iznutrice" .Još se dvoumim između Lm317 I Lm2576 zbog mesta(Lm317 =veći trafo Ili Lm2576 a manji trafo).
Reply
(11-28-2017, 01:57 PM)Milan94 Wrote: Grejna sezona je pocela a sa njom i potreba za pretvaracima mojih ruku delo  Smile  automatski pretvaraci napona.

Čini mi se da je to nešto malo proreza za hlađenje.
Obavezno dodaj kablovske uvodnike na te rupe gde ulaze kablovi u inverter.
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
TDA ovo nije A class amp vec pretvarac  Big Grin   to moze i bez tih otvora da radi jer se unutra nista ne greje trafo nije preteran sa indukcijom tranzistori IRF3205 se ne greju tako da su ti otvori tek onako postavljeni.

Kablovi su provuceni kroz letvicu tako da uopste ne dodiruju lim kutije a i vise nisu kod mene ti pretvaraci vec su instalirani.
Reply
Milane, da ti kažem poznatu narodnu poslovicu: Lice prodaje pice!
To znači da ti svi ovi ljudi daju dobronamerne primedbe da bi bolje prošao.
Prednju ploču možeš da odradiš na samoleplivom papiru koji obuhvata celu
dimenziju, lepše je. Onda zalepi samolepljivu prozirnu foliju i biće super.
Još ako odradiš u višebojnoj štampi ...
Na one žice navuci neki bužir ili uzmi uvodnicu i sve ih provuci kroz nju.
I obavetno napravi papir sa nekim uputstvom i šemom vezivanja.
Reply
kod pretvaraca nije problem u radu pretvaraca vec u punjenju kada na diodama ima i volt napona pa puta 20A
Reply
(11-28-2017, 01:57 PM)Milan94 Wrote: Grejna sezona je pocela a sa njom i potreba za pretvaracima mojih ruku delo  Smile  automatski pretvaraci napona.

Reci mi da li opada napon od 220V na izlazu kada se optereti pretvarac a nema struje?

Ja sam pre jedno dve godine kupio MIK500 pretvarac da pogoni grundfos pumpu max snage 220W ali kada nema struje, a pretvarac koristi akumulator od 100Ah, onda mu opada napon na izlazu od 220V. Na prvoj brzini pumpe(100w) napon je oko 195V, na drugoj brzini(200w) je oko 180V, na trecoj jos manji napon.

Moguce je da je akumulator slab za ovaj pretvarac pa mu zato obara toliko napon...

Nekoliko puta mi se desilo da mi se ukljucio alarm koji je detektovao vecu temperaturu u kotlu kada je nestala struja(a pumpa bila na prvoj brzini). Razlog je taj sto pumpa ne moze raditi punim kapacitetom zbog manjeg napona i onda ne moze toliko brzo da gura vodu iz kotla i autmatski mi je temperatura u kotlu veci i pali alarm.






Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 4 Guest(s)