Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aku-busilice,napajanje preko transformatora
#58
Tako je bas kako ti rekoh. Uostalom lepo si i rekao, motor moze sto moze, a on moze da povuce 150A kod starta da bi ostvario deklarisani obrtni moment jel tako? Cist primer toga ti je kako ljudima crkavaju kompresori na zamrzivacima i friziderima kada nestane struja pa se vrati ali bude nizak napon, tipa 140-150v , bimetalna zastita ne odradi ili kasno odradi i motor ode u vecna lovista, jer pri tom naponu ne moze da ostvari obrtni moment da pokrene klip. To je specificna stvar i zato sam i pitao za koju namenu planiras jer ako je nesto slicno moras da mu obezbedis celih 150A inace nista od posla.

Za to sto si napisao nemas potrebe za vise od 10A jer kao prvo motor pokreces bez opterecenja, a obradu radis kasnije kada dostigne dovoljan rpm.
Iz mog skromnog iskustva sa cnc obradnim glavama , za sitne stvari tipa busenje i secenje vitroplasta, prosecanje spera 3-5mm sa glodalima do 3mm dovoljno je 50W. Prvu cnc koju sam davno radio koristila je obradnu glavu bez cetkica, i motor je sa drajverom bio spregnut preko hall senzora tako da je to perfektno upravljanje i drzanje zadatog broja obrtaja. Motor 48v 400W max rpm 12000 , i max sto sam uspevao da potegnem sa glodalima 3.175mm je oko 60W sa prilicno velikim brzinama secenja, a busenja ne oseca. Evo jos jednog podatka gde smo merili na drugoj ozbiljnijoj masini, veliki cnc ruter sa 6mm spiralnim glodalom , sper 12mm prosecanje iz 1 prolaza sa brzinom 40mm/sec snaga koju je obradna glava ostvarivala je bilo oko 500w .
Linux is like a wigwam NO Windows NO Gates and an Apache inside
Reply


Messages In This Thread
RE: Aku-busilice,napajanje preko transformatora - by ddanijel - 07-29-2021, 07:39 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)