Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ipak se (p)okreće...
#1
ipak se (p)okreće,treba samo reagovati!
evo prepiske mejlova koje sam imao sa uredništvom Beograd-puta o nelogičnoj situaciji sa saobraćajnim znakovima na ulasku u Ugrinovce iz pravca Dobanovaca:

Quote:"Od: 11277
Poslato: Monday, September 08, 2014 10:49 AM
Za: info
Tema: tumačenje saobraćajnih znakova u konkretnoj situaciji sa slika

Prelaskom nadvožnjaka iz pravca Dobanovaca ka Ugrinovcima na samom ulazu u Ugrinovce stoje ova dva znaka,svaki na svojem stupcu:

http://i1076.photobucket.com/.../DSC_002...3e4913.jpg

http://i1076.photobucket.com/.../DSC_002...7f7472.jpg

kao što se vidi nalaze se na udaljenosti od oko 5 metara jedan od drugog a značenja su redom "maksimalna dozvoljena brzina 80km/h" a zatim "ulazak u naseljeno područje,ograničenje brzine na 50km/h".

po svoj logici ispada da je dozvoljeno voziti se 80km/h na tih 5m do sledećeg znaka koji brzinu ograničava na 50km/h. pošto bi mjesta i smisao znakova trebalo da određuju inžinjeri i stručna lica a ne laici kakav sam sam,molim da mi se objasni koji je pravi smisao ovakvog obilježavanja saobraćajnim znacima i kako bi se ja kao vozač automobila trebao ponašati u toj konkretno situaciji? šta da objasnim saobraćajnoj policiji,kad me zaustavi 300 metara dalje,po kojim se pravilima saobraćaja ponašam?

pozdrav: 11277"


oni:
Quote:"Milina MZ. Zivanovic <Milina.Zivanovic@beogradput.com>
12.51 (пре 7 сати)

коме мени
Poštovani,

Ovu saobraćajnu signalizaciju nije postavio “Beograd put”. Za odgovore na Vaša pitanja morate se obratiti JP Putevi Srbije.

Pozdrav,"

opet oni,ubrzo:

Quote:"
Milina MZ. Zivanovic <Milina.Zivanovic@beogradput.com>
13.49 (пре 6 сати)

коме мени
Poštovani,

S obzirom da je Vaše pitanje bilo vrlo zanimljivo, iako je odgovor koji smo Vam već prosledili tačan, dodatno smo se raspitali I utvrdili sledeće: nadležnost Sekretarijata za saobraćaj Beograda je od saobraćajnog znaka koji označava ograničenje od 50km/h, a republička do tog znaka. Kako je Vaša primedba poptuno namestu, prosledićemo prijavu do republičkog nadzora.
Nadamo se da će nadležni reagovati I uskladiti signalizaciju."

...i šta ću,odgovorim im "hvala,drago mi je da ste odreagovali i nadam se (re)akciji na terenu",otprilike tako nekako. vidjećemo šta će se dalje desiti Smile

----------------------

poenta priče : živim u novom naselju kakvih ima po Srbiji i-haa-haaa i pošto su takva i u ovakvoj državi nekako ispada i smisleno da se ovakve stvari događaju. redovno se događa da su kanali nesređeni pa se ima problema sa septičkim jamama,lokalnim poplavama,velikim padovima napona u mreži,nepravilno i neuredno obilježenim brojevima kuća i nazivima ulica...i tako do u nedogled. ovde prvenstveno mislim na primjer u kojem živim a u razgovoru sa komšijama najčešće se čuje "...ma nema tu države,nema šanse da se to desi,to nikad niko neće uraditi..."

šta je najgore - sva priča i ostane na tome - na priči a niko se ne drzne da nešto priupita zvanične organe i da bilo šta konkretno uradi.

svako ko me išta bolje upoznao zna koliki sam bundžija,namćor i zvocara ali eto kao i svako od nas smatram da sam u pravu pa tako i tjeram po svojem doko mi se ne dokaže suprotno ili dok ne udarim glavom o zid,što je češći slučaj nego ovaj prvi.

da je ovakvih kakav sam ja ima mnogo eto pokazuje i prvi odgovor iz Beograd-puta,ali ono što me ipak zadivilo je da se zatim ipak desila reakcija nekoga kome je makar za toliko stalo do neke ispravnosti/pravde/logičnosti ili ispravljanja makar onog dijela "krive Drine" kojeg se dade ispraviti. SVAKA ČAST Milina MZ. Zivanovic ! Vaistinu

ipak eto u ovom slučaju odlučio sam da odreagujem kako sam smatrao da treba i valja. mislim da nisam pogriješio,a još ako odreaguju i situaciju srede kako treba - biće to dobra reklama ili makar jedno pisanje o nekoj našoj instituciji da eto radi i razmišlja o tome za šta dobija platu od nas poreskih obveznika.

ima takvih situacija ne-mali broj,i mislim da ipak treba da i sami pokrećemo pitanja na mjestima u kojima je moguće da će imati odjeka,umjesto uz kafu ili preko ograde sa komšijama,ili potpunim neznancima u gradskom autobusu...negodovati gdje treba da bi se stvari mrdnule sa mrtve tačke.

eto,ako odreaguju i urade nešto po ovom konkretno pitanju,uslikaću i javiti ovde u temi. biće to jedan mali + ili - gore navedenoj "redakciji" a to najviše zavisi od njih samih. minus već eto imaju,hoće li ga anulirati - na njima je.



Big Grin Big Grin Big Grin
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply


Messages In This Thread
ipak se (p)okreće... - by HomeMadeAudioProject - 09-08-2014, 07:50 PM
RE: ipak se (p)okreće... - by vlada86 - 09-08-2014, 08:12 PM
RE: ipak se (p)okreće... - by enaB - 09-08-2014, 08:24 PM
RE: ipak se (p)okreće... - by TDA - 09-20-2014, 07:44 PM
RE: ipak se (p)okreće... - by djera - 09-20-2014, 08:12 PM
RE: ipak se (p)okreće... - by TDA - 09-20-2014, 09:47 PM
RE: ipak se (p)okreće... - by buca33 - 09-22-2014, 07:25 PM
RE: ipak se (p)okreće... - by djera - 09-22-2014, 10:28 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)