Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Potrebna donacija za malog lampaša :-)
#54
Uf sunce ti tvoje, svaki put moram pop pet puta da citam tvoje odgovore jer uvek nabacis toliko informacija da mi treba jos jedna glava da obradim sve Big Grin

Sto se ispravljacice one nisu bile nikakva investicija a cekaju vec godinama svoj napon. Prigusnica se nasla sa sve mreznim trafoom i nekog nemackog lab uredjaja gde je napon na sekundaru sa srednjim izvodom veoma visok pa bi mi trebali elektroliti sa probojnim naponom 550+Vdc a ha na stanju imao nove elkoe 450Vdc pa je zivina ispravljacica i L odradilo ono sro se ocekuje od njih a to je obaranje napona na taman koliko i treba. Naravno, ru je i cevni relej koji ce osgositi HV napon za 60 sek. Da sam se opredelio za MOSFET reg morao bih da odvedem nekih 20-30W toplote sto nije malo slozices se.

Hvala za pojasnjenja oko suzbijanja oscilacija, dobro ce doci.

A ono sa trafoom u katodi tek sledi jer sam cuo ozbiljne pohvale za taj princip, ali mora se uzeti u obzir da to zahteva i malo srugacija napajanja itd od klasicnih veza sa trafoom u anodi. Ima tu onaj cirklotron PPP princip sa trafoom u anodi ali svaki kanal trazi dvostruko napajanje, a ni taj trafo nije naivan bez obzira na malu impedansu pimara. Ali kazu da ima neverevotan bass takvo pojacalo.
Reply


Messages In This Thread
RE: Potrebna donacija za malog lampaša :-) - by BeliNinja - 05-20-2014, 06:34 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)