Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sulzer Regulator
#5
Hvala Dragan100 na abartizaciji sheme.

Kupio sam jedan PCB da bih mogao dobiti shemu vrijednosti na mail, i nju sam postavio u prvom postu. (Sulzer.pdf)

Shema se nalazi ovdje.

Oćekivanja su bila kao na izmjerenom prototipu autora, a PSRR je dobijeni sa abartizacijom i RCRC filtrom i još bolje potiskivanje smetnji iz okoline, zatim sam naišao na shemu na diyaudio na diskretni dienoiser PSU, i ona mi je trenutno TOP shema za serijski regulator za preampove a evo i zašto:

- OPAMP PSU ima ograničenje od MAX po DS 44VDC i to mu je MAX pa nije zgodna shema za kasnije nekvi PSU za IPS+VAS jer OPAMP nemože da radi na tom naponu, istina priskoči se tome sa zenericama od 15VDC pa se time obori napon od npr. 63VDC na 15VDC za napajanje OPAMPA....

- ono što mi se nesvidja od SULZER topologije (a očekivao sam vrh) je izlazna impendancija...ako dobro vidim po grafu ZOUT na 1kHz iznosi 100uOhma...a očekivao sam nešto ispod 5uOhma...mislim da je Izlazna Impendancija jako bitna da je čim manja, jer o njoj ovisi stabilni izlazni napon.

Fokusiran sam na crtanje PCB-a za Discrete Dienoiser PSU (ima tema ovdje na forumu), pa mi je plan da se sredi layout, i onda da se to sve izmjeri....a ko želi taj PSU za IPS+VAS može samo promjeniti elektrolite za viši napon i ostalo je sve isto...samo se trimerom podesi izlazni napon na +/-56VDC za IPS+VAS i to je to....a kod OPAMP verzije trebamo zenerice da obore napon na 15VDC ta rad OPAMPA, što nije loše ali ZOUT mi se nesvidja kod ove toplogije....očekivao sam više...zato valjda ni autor sheme nije stavljao na web stranicu ZOUT nego samo PSRR...Smile

Zahvaljujem još jednom na simulaciji..a ako se ima volje i želje, probati staviti u simulator DISCRETE DIENOISER PSU i vidjeti što su fini rezultati simulacije...po meni TOP što postoji od nisko šumnih serijskih regulatora...jer ni jedan OPAMP nema izlazni šum od 0.7nV/Hz...ako i postoji OPAMP papreno je skup Smile
Reply


Messages In This Thread
Sulzer Regulator - by ronovar - 07-28-2021, 09:53 AM
RE: Sulzer Regulator - by Dragan100 - 07-29-2021, 01:39 PM
RE: Sulzer Regulator - by Dragan100 - 08-05-2021, 06:56 PM
RE: Sulzer Regulator - by Dragan100 - 08-07-2021, 01:03 PM
RE: Sulzer Regulator - by ronovar - 08-07-2021, 01:26 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)