Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Šahovski sat
#4
Hvala na pohvalama i predlozima.
Odmah da dodam da ovo nije uređaj koji je doveden do "savršenstva" već više brzinska realizacija (shodno slobodnom vremenu) ideje da sami nešto napravimo. Ima još dosta mogućnosti za unapređenje (što bi embedded programeri rekli zauzeto 32% FLASH mem i 17% RAM memorije Smile )

(05-04-2018, 10:32 AM)Millan Wrote: A zar to ne bi moglo da radi i sa samo jednim (zajedničkim) tasterom? Pritiskom na njega staje moje vreme i nastavlja se protivnikovo, sve dok on ne pritisne isti taster i obrne proces. Mislim da je i softverski i hardverski lakša implementacija jednog tastera.

Dobra ideja, ali nažalost nije praktična. U jednom trenutku sam se poigrao i sledećom kombinacijom: dozvolio sam da se pritiskom na bilo koji taster vrši promena tajmera (igrača), smatrajući da je ovo dobro rešenje. Međutim u više odigranih partija dolazilo je do inverzije tajmera. Finalno je ostavljeno da samo pritisak svog tastera uključuje tajmer suparnika i obratno nikako da se radi inverzija.

Sa druge strane, ipak je standard da idu dva tastera.

(05-04-2018, 10:32 AM)Millan Wrote: Drugi predlog bi bio, kad već praviš digitalni šahovski sat, da mu ubaciš i opcije koje je svojevremeno lansirao Bobi Fišer: na početku partije se igračima da odgovarajuće vreme, da bi im se nakon svakog poteza dodavalo još nešto malo vremena, tako da bi igrač uvek imao nešto malo vremena da igra, ali svaki put sve manje i manje. Video sam taj sistem još pre više od deset godina na jednom profesionalnom turniru i čini mi se da se svideo igračima. Ne znam puno o detaljima, ali sigurno se mogu naći na internetu...

Zanimljiva ideja. Hvala, Pogledaću i vrlo je moguće da ću implementirati to kao opciju.
Dosta toga može da se kroz menije uradi kao opcija, pa kome šta odgovara može da podesi.
Reply


Messages In This Thread
Šahovski sat - by npejcic - 05-03-2018, 09:34 PM
RE: Šahovski sat - by Millan - 05-04-2018, 10:32 AM
RE: Šahovski sat - by vojinilic - 05-04-2018, 12:03 PM
RE: Šahovski sat - by npejcic - 05-04-2018, 01:54 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)