Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BCD programirljivi delitelj, problem!
#1
Postovane kolege, 
imam problem sa konstrukcijom jednog uredjaja. Naime potreban koji ce reagovati na svaki N-ti impuls iz clock-a, s time da N=0...99. Zamislio sam konstrukciju, koju saljem u pdf.-u na kraju teksta, medjutim ona ima problem jer generise neke impulse kojima tu (barem po logici stvari nije mesto).
Ako se brojac desetica sa sheme iskljuci vezivanjem svih ulaza 74AC688 koji se koriste za desetice na '0', onda postaje lako analizirati oscilogram. Na oscilogramima koji su takodje dati u prilogu za broj impulsa jedinica od 0-9, donji kanal je izlaz iz AND kola delitelja jedinica i on se koristi za triggerovanje vremenske baze, dok je gornji kanal izlaz iz 74AC688. Vremenska baza je 100ns/div. 
Na oscilogramima se jasno vidi postojanje jos jednog veoma uskog impulsa na pocetku 8. periode, kada je BCD preklopnik jedinica postavljen na '4' i '6' i nikako mi nije jasno odakle on tu. Ako neko ima ideju neka pomogne, ili pak ako neko ima proverenu shemu BCD-presetabilnog delitelja, bio bih mu zahvalan. Pozdrav!


Attached Files Thumbnail(s)



.pdf   pulse detector.pdf (Size: 42,8 KB / Downloads: 20)
Reply


Messages In This Thread
BCD programirljivi delitelj, problem! - by Papak - 11-10-2017, 08:05 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)