Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
M2M komunikacija preko HC-12 - Vise transmitera na vise receiver-a
#13
Kada si ubacio zahtev da treba da se šalje slika, odmah mi je u glavi sinulo da to mora da se rascepka na nekoliko stotina ili na nekoliko hiljada komada da bi se poslalo LORA-om. Čini mi se da sam čitao datasheet za neki Semtech čip, da ima ograničenje broja bajtova koji se mogu poslati u jednoj poruci (ne znam da li protokoli koji se koriste imaju takva ograničenja, a čip mislim da ima). Nisi pomenuo nikakvu platformu koja bi uslikala i prenosila sliku, a svejedno mora da postoji softver za pakovanje i raspakivanje (slaganje slike), zatim softver koji će da vodi računa koliko puta zahtevati slanje paketa ako nije primljen... Mislim da to nije baš jednostavno tek tako napraviti, pa mi nekako čudno da odjednom fali ti samo LORA da pošalješ sliku. Ne bih da morališem, verovatno postoji i zakonska regulativa za duty cycle, time on air i slično. Nisam ovo potkrepio člancima, nadam se da nisam proširio dezinformacije, a diskusija je, pa neka neko ispravi.
Reply


Messages In This Thread
RE: M2M komunikacija preko HC-12 - Vise transmitera na vise receiver-a - by mp3police - 03-24-2017, 07:35 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)