Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
M2M komunikacija preko HC-12 - Vise transmitera na vise receiver-a
#6
(03-23-2017, 08:50 AM)mp3police Wrote: Po zahtevu koji si naveo, mislim da bi ti posao završio (čak mislim da je baš za to namenjeno, pošto nisi naveo da transmiteri komuniciraju između sebe, a i ne mogu, jer su transmiteri) Wireless M Bus protokol.
Taj modul koji si naveo ima Si4463, a Si ima podršku za taj protokol. Pogledaj T. Instruments ,Onsemi (Onsemi je kupio neku firmu, pa imaju i oni transceivere koji podržavaju taj protokol).
Što se tiče Arduina, zaintrigiralo me, pa sam proguglao neki Radino koji na sebi ima TI čip CC1101. Ako ima takva naprava, verovatno postoje i biblioteke za WM-BUS.

Ovo pricas za HC-12 ili...?

Ipak mi on deluje kao najbolja opcija po odnosu cene i daljine. E sad, generalno meni bi se problem sveo kad se razmisli da imam n receiver-a koji slusaju sve transmitere. E sad, koliko ja vidim, dva moguca nacina za takvu komunikaciju:

1. Da se svi transmiteri konfigurisu tako da salju na odredjenom vremenskom razmaku podatke, dovoljnom da zavrse prenos ako ima nesto kako bi receiver mogao da dobije "ciste" podatke i da zna od kog transmiter-a na osnovu time frame-a.
2. Da svi transmiteri rade na razlicitoj frekvenciji, a da receiver menja frekvencije.

Ono sto bi ja slao sa senzora je slika neke ne prevelike rezolucije, ali sa sporom brzinom  zbog udaljenosti to bi moglo da bude malo duzi proces tako da nisam siguran koliko je prakticno.

U oba slucaja moguc (skoro siguran) packet loss zar ne...
Reply


Messages In This Thread
RE: M2M komunikacija preko HC-12 - Vise transmitera na vise receiver-a - by vsavic - 03-23-2017, 02:38 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)