Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zastareli PHP kod naših provajdera?
#9
Prvu deceniju u IT-u sam proveo u firmi koja se izmedju ostalog bavila Hostingom, ja sam im odrzavao sve te servere i naloge.
Tada su Deicated Serveri bili skromnih perfomansi i relativno skupi, bili su skupi resursi i onda smo vozili po 80-100 domena/naloga na jednom serveru, taj jedan server je gurao i hosting, i e-mail i DNS i MySQL i FTP ...
U sustini je sve bilo OK dok smo vozili uskljucivo nas neki CMS sistem za korisnike, to je bilo pre pojave Wordpress, Joomla, ModX i ostalih slicnih aplikacija ... Jedno vreme smo imali i svoj custom Hosting Control Panel ... 

Problemi su poceli da nastaju kada smo poceli da iznajmljujemo "prazan" hosting gde su korisnici poceli da postavljaju Joomla, Wordpress i slicne framework-ove i posto to sve dolazi iz Open Source (za razliku od naseg CMS koji je bio closed-source) i svako moze da vidi izvorni code od aplikacije, tako su poceli i da nas hakuju, neke nebulozne opcije iz Joomla koji korisnici i neznaju cemu sluze, hakeri su to iskoristili i pravili nam raznih problema po serveru ...

Jedno vreme smo bili cak i zabranili da se koristi Joomla jer nismo mogli da postignemo da pokrpimo sve rupe koje su dolazile iz te aplikacije ... Ja krenem da krpim rupu globalno na nivou servera onda pocne nas CMS da nesto brljavi ... I tako smo stvarno bojkotovali instalaciju bilo cega sto nije bio nas CMS Smile

Kasnije je to malo sve "sleglo", Joomla i Wordpress su postali relativno korektni/stabilni bar u osnovnim verzijama bez Pluginova ... Onda su poceli problemi sa tim Pluginovima ... i tako u krug ... ja licno nisam mogao vise da radim na administraciji servera, to je kolega poceo da radi, ja sam se bavio samo razvojem CMS-a ...
Reply


Messages In This Thread
RE: Zastareli PHP kod naših provajdera? - by mikikg - 02-24-2017, 12:29 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)