Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zastareli PHP kod naših provajdera?
#8
Da ne odgovaram svakom po na osob, sažeću koliko mogu.
Tačno je, koristim PHP gotove aplikacije, shodno tome mora hosting da bude prilagođen aplikacijama. Iskreno nisam ni gledao zahteve za Woocommerce, tek sam posle otkrio Smile Za sad radi OK, a da li će i kako će to je znak pitanja. Mene konkretno zanima bezbednost, odnosno, da li ovi administratori smatraju da su sigurni sa tim verzijama? Ja ne volim da policajišem, odnosno polazim od pretpostavke da onaj sa druge strane zna šta radi. Naravno, to je prosto nemoguće danas u Srbiji, odnosno ljudi traže preporuke, traže savete na forumima i slično, ali ipak mislim da treba da postoji neki minimum koji bi zadovoljio i taj Woocommerce u mom slučaju. Možda sam ja preveliki optimista. Najteže mi pada kad mi neko kaže, imamo xy zadovoljnih korisnika ili niko se nije žalio do sada. Pre jedno pet godina sam tražio sponzorstvo za roman (više iz radoznalosti, da vidim da li hoće neko da izdvoji novac na kulturu, a imao sam i interesantan model za reklamiranje, ne ono na prvoj ili poslednjoj strani ko je sponzor) i zaredio sam po nekom poslovnom imeniku. Nisam matematički tačno izračunao, ali negde grubo između 20-25% mejlova mi se vratilo sa porukom quota exceeded. Da sam slao onima što im na prezentaciji stoji u mejlu 'co.yu' bilo bi sigurno 30%. Hteo sam reći da taj zadovoljni korisnik angažuje nekog da mu napravi prezentaciju i tako mu stoji do smaka sveta, pri tome se uopšte ne pita, kako nije dobio mejl godinu dana. Tada sam naišao na jednog malog provajdera u Vojvodini kome su albanski hakeri na svim prezentacijama koje hostuju istakli albansku zastavu. Pisao sam im (reko možda ne znaju, desilo se skoro, pa da reaguju) i nikad mi nisu odgovorili, a zastava je na prezentacijama stajala sigurno naredna dva meseca.
Očigledno treba da stavim na papir šta mi treba i onda ako na sajtu ne piše sve, mejl, koji PHP imate...
Koliko mogu da vidim ovi Hetzner odlično voze, jer kod mene forum leti!
Digitalocean ima stvarno nizak ping, verovatno zahvaljujući Cloudflare koji je vezan na SOX.
Reply


Messages In This Thread
RE: Zastareli PHP kod naših provajdera? - by mp3police - 02-24-2017, 10:21 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)