Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arbitrary Waveform Function Generators - Prakticna Primena
#1
Znam da je vecina vas na forumu vrlo dobro upoznata sa tematikom, ali verujem da nekima koji pocinju a koji nalete na temu moze da koristi.

Dakle, na osnovu onoga sto sam ja video za Arbitrary Waveform Function Generatore je da oni mogu da sluze da se generisu razne vrste signala,
npr. sinusoidni, kvadratni, trouglasti, etc. Neki od ovih uredjaja imaju i opciju da mogu da usnime signal da bi kasnije on demand mogao da se reprodukuje i sl.

E sad, sto se prakticne primene tice, ako se npr. koristi za audio moze da sluzi kao za proveru kvaliteta izlaznog signala kod audio amp-ova.
U digitalnoj elektronici moze da se iskoristi da se dovede neki prethodno snimljen signal (komanda neka npr.) na neki IC i da posmatra sta se dalje desava (znaci u neku ruku za dbg.)

Moze da sluzi za proveru nekih filter-a za low\high pass.

Da li ima jos neke prakticne primene, i koji bi prakticni scenariji jos bili tu u optiacju?

Takodje, koje su razlike (ako ih ima) izmedju:

- digital patern generatora i pulse generatora
- signal i function generatora

Nalazio sam na par mesta online da oni razdvajaju ovo kao zasebne uredjaje, iako neki od njih kazu da su isto?
Reply


Messages In This Thread
Arbitrary Waveform Function Generators - Prakticna Primena - by vsavic - 02-16-2017, 03:54 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)