Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konstrukcija analognog generatora funkcija
#75
Ja razmisljam u ime svih potencialnih graditelja ove konstruke ako stignemo dotle i neke prakticne probleme oko nabavki komponenti.
Meni licno sve jedno, ja sigurno necu praviti taj generator jer je to isuvise komplikovano i oduzima mnogo vremena, verovatno cu kupiti nekog kineza.
To oko izlaznog swing-a sam spomenuo samo kao neku prakticnu stvar koja mi se kroz praksu pokazala.

Sa druge strane volim da analiziram te stvari i resenja, izlazni AMP generatora funkcija je na neki nacin izazov napraviti.
Tu su sumirani prakticno svi problemi koji prate linearnu tehniku.

Da se ja pitam ja bih stavljao OP-ove i to vise komada paralelno umesto tranzistora jer su oni daleko daleko linearnije komponente od bilo kakvog tranzistora. Da ne spominjem temperaturnu stabilnost "bilo cega" vezano za tranzistor, pa sta ce mo sa PSRR, pa sa ovin-onim, ...
Ono sto bih ja morao da shiljim i trimujem to je proizvodjac vecim delom vec uradio u chipu. Dakle iz prakticnih razloga biram to resenje.
Cenu ne spominjem i ne poredim OP vs tranzistor, to sto bih ustedeo na tranzistoru sacekalo bi me kod podesavanja tako da dodje na isto u jedinicama vremena koja odprilike ima najvecu cenu.

Sta ako mi iz bilog kog razloga temperatura jednog tog paralelovanog tranzistora "otrci", sta ce da bude sa ostalima?
Sad spominjemo i "male" TO-92, kako to da hladim, kako da im izjednacim temperaturu, kako da pratim na X tranzistora posebno temperaturu?
Da stavljam podnozje za tranzistore kao sto to nekad Tek radio i tamo negde unutar kutije da napravim male drzace za rezervne uparene komplete tranzistora da mogu lako da ih zamenim? Smile
Da ne budemo smesni, u 21. veku se to tako vise ne radi ...

Dakle samo analiziram neke prakticne probleme, svako ima slobodu da napravi najbolje sto misli i najbolje sto ce njemu zavrsiti posao.
Reply


Messages In This Thread
RE: Konstrukcija analognog generatora funkcija - by mikikg - 08-25-2017, 10:31 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)