Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Priprema za 3D stampu
#4
Izv za zakasneli odgovor , i ovo pisem sa aerodroma .

Za 3D printer mozes da se baziras na atmel 8bitnim ili neku ARM based elektroniku . Nema neke velike razlike u kvalitetu stampe , probano testirano i zakljuceno .
Rumba je moja konstrukcija , bazirana na mega2560 MCU, firmware marlin , mogu da ti pomognem oko konfiguracije kada budes imao konacnu verziju masine koju pravis, bez obzira za koju elektroniku  se odlucis . Extruder Bulldog sa hexagon hotend-om , dizna 0.4 , takodje moja konstrukcija , prodato par hiljada komada sa jako malim procentom zalbi . Mehaniku savetujem ordbot ili prusa I3. Ostale su jako nestabilne , to je moje iskustvo vecina testirana .

Ne mogu da ti pomognem sa nabavkom jer je firma za koju sam ja radio prestala da prizvodi 3D pricu i sav stock je rasprodat .Mislim da jos uvek moze da se kupi sve na ebay ili aliexpress, kinezi su nastavili stancovanje Smile
Sta god da nabavis od hardwere-a sklopicemo masinu da radi , bolje ili losije ali ce raditi . Ako imas pristup strugu i glodalici mozes sam da napravis vecinu delova , jer je sve open source , a   to sto nije ja imam crteze . Ako budu trebali odstampani delovi , ja mogu da ti pomognem.

Nije neka nauka napraviti 3D printer videces.
Reply


Messages In This Thread
Priprema za 3D stampu - by vsavic - 12-20-2016, 06:46 PM
RE: Priprema za 3D stampu - by andrics - 12-22-2016, 05:45 AM
RE: Priprema za 3D stampu - by Želja - 12-22-2016, 03:02 PM
RE: Priprema za 3D stampu - by andrics - 12-26-2016, 05:29 AM
RE: Priprema za 3D stampu - by Želja - 12-26-2016, 10:14 AM
RE: Priprema za 3D stampu - by vsavic - 12-27-2016, 11:31 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)