Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aku bušilica-šrafilica, zamena baterija?
#1
Pre par dana je, nakon verne službe od 5 godina, moja draga bušilica-šrafilica-rezačica navoja konačno iscrpla poslednju mrvu struje iz oba njena akumulatora. Baterijama je došao kraj i vreme je da se menjaju. Danas prošetam do poznate prodavnice-servisa na N.Bg. i doživim gorko razočarenje cenom zamene za novi paket baterija. Prethodno se nisam informisao na e-stranici prodavnice, pa sam bio zatečen informacijom da će me zamena 15 kom. baterija 1,2V 1300mAh koštati blizu 6000din, pa x2 za dva akumulatora.
Kasnije u toku dana pretražim šta mogu pronaći na Aliju i nađem sledeće - http://de.aliexpress.com/store/product/5...68741.html 
Za 30 ćelija istog prodavca bi trebao platiti blizu 50e, i ostaje famozno spajanje. Pročitam razna iskustva i komentare za tehniku punktovanja, odnosno u manjoj meri priče da se lemljenjem limčića isto tako dobro mogu formirati blokovi.
Ima li neki kolega sa foruma koji je pokušao spajanje lemljenjem i kakva su iskustva? Pokušao bih sam uraditi zamenu i u tom cilju ću najverovatnije i naručiti baterije sa Alija, ali me zanima kakve su šanse da sve pozitivno finiširam u ličnoj režiji.
    
 
Reply


Messages In This Thread
Aku bušilica-šrafilica, zamena baterija? - by Leonardo - 04-06-2016, 06:22 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)