Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elektrodistribucija i kvalitet usluga
#10
(07-01-2017, 01:00 PM)ManicP Wrote:
(06-30-2017, 10:28 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: nestaje uglavnom kad je nevreme negdje blizu,ali mi nikako nije jasno kakav je to sistem koji uključuje i isključuje struju na svakih pola sekunde do sekund?

To je standardni sistem automatskog ponovnog uključenja. Koristi se za uključenje prilikom prolaznih (privremenih) kvarova, npr. udar grana o vazdušnu mrežu, ptica koja je napravila spoj između provodnika i sl. Mreža pokuša 2-3 puta da se uključi ponovo sa povećanjem vremenske zadrške i ako kvar ne prođe ostane isključena do popravke.

Odstupanje napona na mestu priključenja (na kući je to brojilo) od nominalnog može da bude 5-10% (previlnik mi tu nije baš najjasniji).
EDIT: Izgleda ipak +-10%.

Ovo je sve tacno , primer kod mene na selu .

Elektricna mreza bukvalno zarasla u zbunje , grane , drvece , i naravno kad padne kisa eto problema . Situacija je takva da to niko ne odrzava , dali to treba da radi neka sluzba ili vlasnici tih parcela o tome i u to ja necu da zalazim.
A o varijacijama napona hm kod mene to zna da bude od izmerenih 180 pa do 240 v kako kad .
Reply


Messages In This Thread
Elektrodistribucija i kvalitet usluga - by vsavic - 06-30-2017, 08:26 PM
RE: Elektrodistribucija i kvalitet usluga - by Dackotronic - 07-01-2017, 02:12 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)