Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Foto-postupak sa "uradi sam" oslojavanjem : Iskustva
Znam da je netko od hrvatskih DIYera napravio sebi sa UV LEDicama i da mu to dobro radi. Čak sam i ja mislio da i ja napravim tako nešto ali odustao sam jer je to previše posla. Treba zalemiti hrpetinu tih LED na pcb pa se onda nadati da li ih imam dovoljno za neku veću površinu recimo A4. Na kraju sam kupio UV neonke i sada trebam sve to složiti.

Kod UV žarulje sam primjetio jedan problemčić kada koristim foto-film, vodovi mi ispadnu različite debljine(nije ravna linija nego kao valovita puput sinusoide) ako točno ne centriram pcb ispod same žarulje(nisam joj razbio balon). Dok sam koristio pozitiv20 to mi se nije dešavalo. Osim prelaska sa spreja na film nisam ništa drugo mijenjao tako da vjerujem da je problem do foto-filma ili možda bi pločice ispale ok da razbijem balon žarulji.

Uglavnom bilo kako bila kartonska kutija sa uv žaruljom je odradila svojih 15 godina i odlučio sam da napravim dvostrani osvjetljivač.
Reply


Messages In This Thread
RE: Foto-postupak sa "uradi sam" oslojavanjem : Iskustva - by Khadgar2007 - 03-25-2016, 12:12 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)