Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[split] Current Mirror Amp MK1 - Šta je bolje A ili AB?
#31
Zdravo Macola,

Ako si stekao utisak da sam iskljuciv u ovom ili u onom pravcu - greska, nisam. Samo prenosim dozivljenu stvar sa jednim konkretnim pojacalom u jednom vrlo rezolutnom sistemu.
Jednostavno, prelazak na rad u AB rezim (ili sta vec je konstruktor predvideo za to dugme) donosi kompletnu promenu zvucne slike, ona postaje plitka ili potpuno ravna, bez zivota
i osecaja prostornosti, sem onog osnovnog - razdvajanje levo i desno.

U drugoj temi sam naveo da je covek vratio proizvodjacu jako dobre mono blokove (A klasa) jer je kupio aktivne zvucnike sa LM38xx chipovima u izlaznim pojacalima. I ja eto imam
par plocica tvog 'BatoMM', imam i plocice za 'Vladin amp', imam original T-amp, zatim malecni a sjajni TDA7297, imam EL34 SE triodni spoj, PP sa Telefunken ECC88. Imam naravno
i A klasu, F5 na Juma/Sipi/Sinisa nacin (Toshiba drajverski u izlazu namesto IRFP).

O slusanju drugih pojacala i sistema ne bih nasiroko, samo da kazem da sam ucesnik svih Hi-Fi Audio Show od posle sankcija pa na ovamo. Moj kolega i drugar je bio uvoznik Tact
Millenium, Copland, Primare pojacala ranijih godina a sada Leben, Triode, Spec itd itd. Dakle kroz usi mi je proslo sarenilo pojacala razlicitih klasa, cena i najrazlicitijih topologija.

Ja sam i uvoznik nekih sprava novije generacije, uglavnom sa chip-ovima u izlaznom stepenu te smps napajanjima, dakle slusam i takve konstrukcije.

Elektroniku tj. rad pojacala poznajem samo povrsno i ne trudim se da izigravam znalca, pogotovu ne na ovakvom forumu i znalcima na njemu. Nikada ne bih bombasticno izjavo ono
sto pojedini ovde sebi olako dozvoljavaju, bez da su ikakvu ozbiljnu knjigu procitali. Na pocetku teme BatoMM i ja sam se posteno nalupetao jer sam k'o kuce odusevljen eksternim
fidbekom taj povratni signal hteo da uvedem u drugo, zasebno pojacalo. Dobio sam packu, vrlo opravdano. To ocekujem uvek i od svih ovde, ako su strucniji u elektronici od 'lupetala'.

Slepu zaljubljenost u pojedine kostrukcije, konstruktore te nesuvisli propagatorski duh pisanja ne volem, ama bas nikako. 

Pozdravljam te i vidimo se, Boze zdravlja uskoro.
Reply


Messages In This Thread
RE: Current Mirror Amp MK1 (Vladino pojačalo) - by nik - 02-24-2016, 02:58 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)