Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jung/Wurcer pojačavač izobličenja
#85
(12-06-2022, 06:39 PM)Braca Wrote: Dragane, konačno dobre novosti: nije bilo grešaka na prototipu niti su opampovi u pitanju, ali ćemo o šemi morati dalje da razgovaramo...

Ja sam sve vreme merio dovodeći signal na pozitivni ulaz (negativni je bio uzemljen) računajući da je to diferencijalni pojačavač, pa je svejedno koji je ulaz aktivan.
U međuvremenu sam pokrenuo i simulaciju tako što sam umesto JFE150 u servo stavio generički JFET i model je proradio, ali na izlazu iz servoa i dalje nije bilo AC komponente.
Onda sam jednog momenta u PSpice pobudu prebacio na neg. ulaz i situacija se promenila - servo je na izlazu dobio AC komponentu Smile .
To se potvrdilo i na prototipu, ali se THD nije promenio.

U narednom testu sam na ulaz prototipa doveo pravi dif. signal i tada je i THD došao tamo gde treba - na -138dBc (2. harm.) i -127dBc (3. harm.) pri izl. signalu od 2Vrms (v. prilog).
Sklop tada ima pojačanje od 12dB, a u asimetričnom modu 6dB.
Treći harmonik je nešto jači nego što bi se očekivalo, ali se sme nadati da bi na pravoj PCB mogao biti niži.
Ako tvoja simulacija potvrdi ove moje nalaze, onda imamo posla sa asimetričnim dif. pojačavačem Huh .

Odlično,
nešto se pokrenulo na bolje!
:-)

Ulazni signal rekao si da je 0,27rms, ali najverovatnije kao SE.
U nekom od THD grafova ti piše 0,54Vrms, pa smatram da je to diff.mode.
Tako da je pojačanje svejedno 6dB diff. minimalno!

Vcm još uvijek smatram kao grešku za servo OPA134, sa dividerom ispred -IN več ne. Tada je OK.
Jesi li divider ostavio?

Več sada na takvom prototipu su fantastične vrednosti harmonika,
prava PCB, GroundPlane, Shilding....tek bi pokazali pravi obraz!
:-)
LP
Dragan
Reply


Messages In This Thread
Jung/Wurcer pojačavač izobličenja - by Braca - 02-12-2021, 11:54 AM
RE: Jung/Wurcer pojačavač izobličenja - by Dragan100 - 12-06-2022, 06:53 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)