Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kako meriti mikroAmp/nanoAmp potrošnju
(03-22-2021, 01:16 PM)gorankg Wrote: Mislim da u tvom programu treba da se doda izbor za početak i kraj merenja ako hoćeš da računaš Iavg pri čemu sve vrednosti sa adc konvertora treba upisivati direktno u flash. Kad završiš merenje pritiskom na taster, vraćaš raw vrednosti iz flasha i računaš.

Tasterom na meniju gde je Average moguće je da se uradi reset i od tog trenutka se pokreće akvizicija merenih podataka. Algoritam radi merenje na svakih 1ms, sabira ih i usrednjava sa brojem uzoraka u periodu koji je prikazan na displeju.
Ovo je za većinu primena dovoljno po meni. Na to sam mislio kada sam rekao provera algoritma. Iako sam krenuo da implementiram ozbiljniji algoritam umesto klasične aritmetičke sredine, nikako nisam to i završio, nedostatak vremena.
Nema istorije merenja da možeš da odabereš neki drugi period, ali je zgodno za višednevno merenje srednje struje jer je prikazano matematički usrednjeno u celom tom periodu od reseta.

Zašto ovo pitam, pored PC računara koji je svakako najbolja opcija za akviziciju, pregled, skladištenje podataka ovaj uređaj vidim i kao samostali merač koga ostaviš u nekom "podrumu" i meriš realne uslove eksploatacije. Nije uvek pri ruci PC računar.
Reply


Messages In This Thread
RE: Kako meriti mikroAmp/nanoAmp potrošnju - by npejcic - 03-22-2021, 01:42 PM
RE: Android OTG Voltmeter - by branko tod - 04-07-2019, 09:13 PM
RE: Android OTG Voltmeter - by npejcic - 04-07-2019, 09:30 PM
RE: Android OTG Voltmeter - by branko tod - 04-07-2019, 09:39 PM
RE: Android OTG Voltmeter - by npejcic - 04-07-2019, 09:47 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)