Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Upravo stiglo
Vervatno moze, meni nelezi zvuk A klase nikako pa ce ladnjak zavrsiti u nekoj A/B klasi.
Reply
Stigao Saleae. Smile
Reply
Danasmi izmedju ostaloga iz tmea stigao cypress cy8ckit-059. Mali ali veoma mocan mcu. Niti sam ne znam sto s e taj malisa ima u sebi. Za cijelih 16$ moguce da je medju best buy u svojoj klasi.



Reply
@progster

Odlicno za Saleta! Vidim da se se ozbiljno pripremio za digitalije ; )
BTW: Logic Analizator je vrlo koristan ali on ne moze da ti pokaze oblike signala, dakle prvo samo baci pogled sa osciloskopom po digitalnim linijama da vidis da nemas velike overshot ili neke druge brljotine, kad je to OK onda Sale strupa na scenu.

@Khadgar2007

Odlicno i za to. Pisi malo kako vam ide taj projekat, zanimljiva je to platforma.
Reply
@miki
Ja sam više za analogiju, to mi nekako više leži, ovo si me ti prevario da uđem u ove MCU vode...
Ako uspem nekad u životu baveći se MCU, znajte, Miki je za sve kriv, njega jurite...
Big Grin

Pravo da ti kažem nisam ga još ni probao, videću sutra, ima vremena. Smile
Reply
Hehe, ja sam prvo poceo sa digitalijom i kasnije sam poceo sa analogijom, Macola obrnuto, prvo se bavio analogijom pa tek kasnije digitalijom tako da u sustini nikad nije kasno ni za jedno ni za drugo, bitno da se te dve tehnike sretnu u jednom trenutku i onda si u "full-u" Wink
Reply
@Miki
Platforma je veoma zanimljiva, upravo zato jer je programska podrška odlična.Velika većina posla se samo napravi sa grafičkim drag&drop komponentama i odabirom vrijednosti,znači za neznalice. Pored toga ima i klasičan editor koda u tekstualnom obliku,tako da se može sve fino uštimati.
Inače projekt(napajanje za gramofon) je gotov već odavno samo što smo sada prešli sa LinkITa na ovaj Cypress jer je lakše sa njime raditi,a i moćniji je.
Reply
Juce sam pazario 10kom 2SC5200 + 10kom 2SA1943 za neke male pare na KP, dal su original pitaj boga ali su bili bas jeftini cevek kaze odusatao od projekta mozda je i clan naseg foruma koce ga znati, uspeo sam da testiram jedan 2SC5200 u nekom ispravljacu grejao sam ga do 75c-85c nije riknuo za sad nemam nijedno pojacalo za njih ali bice u skorije vreme..


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Dobar ulov @Dragane/83.

Meni stigle plocice za jos jednu egzebiciju...

[Image: 2563.jpg]

Plocice je uradio Milan iz Niša ili iz Niš, kako se kome vise svidja.
Reply
Zasto nisi trazio kalaisanje?
Reply
Osss iskreno, zaboravio sam...

Ps
Sto i nije tako lose, sad imam vise zanimacije u dokolici.
Reply
Trebao si da trazis posto to bude kao pocinkovano Big Grin
Reply
ma znam, hebigasad...

nego...

https://www.youtube.com/watch?v=ocBRnSfNDGA
Reply
Sve plocice koje sam radio kod Milana iz Nis-a bile su kalaisane a vise puta sam zaboravio da mu napomenem da i to uradi jer se to podrazumeva neznam kako tebi nije to odmah odradio.
Reply
I meni isto.
Reply
Nemam pojma a nije ni bitno.

Mozda se uplasio kad sam mu rekao ko me uputio na njega.
Reply
Sigurno je to Big Grin
Reply
(07-27-2017, 05:10 PM)Аритон Wrote: Dobar ulov @Dragane/83.

Meni stigle plocice za jos jednu egzebiciju...

[Image: 2563.jpg]

Plocice je uradio Milan iz Niša ili iz Niš, kako se kome vise svidja.

Javio mi se Milan PCB iz Niš-a, sa kojim sarađujem više godina i prezadovoljan sam njegovim pločicama, da demantuje da su ovo njegove PCB.

I ja koliko znam, a on je potvrdio, da isključivo radi kalajisanje jer se time štite PCB i NE radi štampu komponenti.

Hteo je čisto da se zna, da ne bi došlo do zabune u budućnosti.
Reply
@Ariton
Ne moraš ni da ih kalaišeš. Dovoljno je da premažeš lakom na bazi kalafonijuma (imaju negde recepti, davao je Macola). Ja sam pre 30+ godina premazivao (kalafonijum rastvorio u alkoholu) i vodovi su ostali nepromenjeni. Žao mi je što ne mogu da ti slikam više komada, jer je kutija sa ranim radovima otišla u đubre. Evo deo pločice kućnog zvona (rezolucija je loša, tabletom je slikano), uz napomenu da je bilo flomasterom, pa bakar negde ima i oštećenja.
p.s
MilanPCB mnogo bolje buši rupe Smile


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
(07-28-2017, 07:56 AM)npejcic Wrote:
(07-27-2017, 05:10 PM)Аритон Wrote: Dobar ulov @Dragane/83.

Meni stigle plocice za jos jednu egzebiciju...

[Image: 2563.jpg]

Plocice je uradio Milan iz Niša ili iz Niš, kako se kome vise svidja.

Javio mi se Milan PCB iz Niš-a, sa kojim sarađujem više godina i prezadovoljan sam njegovim pločicama, da demantuje da su ovo njegove PCB.

I ja koliko znam, a on je potvrdio, da isključivo radi kalajisanje jer se time štite PCB i NE radi štampu komponenti.

Hteo je čisto da se zna, da ne bi došlo do zabune u budućnosti.

I meni ovo ne lici na Milanov rad. I ja sam saradjivao sa njim i uvek su bile kalaisane plocice bez da to posebno naglasim. 
@Ariton, o cemu se radi, pojasni nam?
Novac je sredstvo a ne cilj.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)