Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rigol DS1000Z - Custom App
#1
Bazirano na problemu koji je izgleda zajednicki za par nas ovde koliko vidim, a to je nedostatak trece ruke za kliktanje po osciloskopu ili kompjuteru, dosao sam na ideju da napravim jedan mali alat koji mozemo zajedno da usavrsavamo ako zelite i ako mislite da jos nekom moze da bude koristan.

Program sluzi da pomocu VisaComLib-a izlista i pronadje osciloskop iz DS1000Z serije (trenutno radi samo sa prvim koji nadje, tako da ako neko ima dva ili vise, jbg. morace da se strpi za v1.0.0.1), nakon sto pronadjemo instrument s kojim komuniciramo, u zavisnosti od zeljene akcije saljemo adekvatnu SCPI komandu uredjaju.

Slanje komandi je moguce na dva nacina:
- Kliktanjem po formi (vise korisceno radi testiranja (gubi svrhu zbog inicijalnog problema))
- Izgovaranjem adekvatne komande

Dakle aplikacija je radjena u C#-u i u sebi ima ugradjen MS Speech Recognition mehanizam, nisam hteo da integrisem LUIS BOT-a da ne bi zahtevala i dodatnu konekciju na internet, ali za osnovne komande poput: RUN, STOP, SAVE, LEFT, RIGHT (zadnje dve nisam jos nasao SCPI komandu nisam ni siguran da li je ima, a hteo sam da je iskoristim za vremensko pozicioniranje).

Testirao sam je sa svojim osciloskopom, i za moj slucaj radi sasvim ok.

Ono sto bi ja uradio je posto je ovaj code napisan cisto da vidim kako ovo cudo radi, da se najpre ocisti, i napravi modularnim za veci broj komandi da moze lako da se odrzava. Tj. da se isto odvoji u zasebnu biblioteku i odvoji od UI dela.

Zamenio bih win forms sa WPF-om ili Unity-om da se nasminka fino (nije neophodno ali neka moja licna preferenca je da i UI uvek bude moderniji).

Tako da ako ima zainteresovanih, mogu da okacim source na github za vikend kad malo kolko tolko procistim code Smile

Kao dodatak evo par linkova koje sam koristio kao referencu:

Programming With Visa-COM
Get Started with Speech Recognition
MSO1000Z_DS1000Z Programming Guide

Ako radite u C#-u ovo moze da bude zanimljivo za IoT:
Language Understanding Inteligent Service - LUIS
Reply
#2
Mislim da je bolja varijanta da se ide na klot MCU koji je okacen na mrezu preko WiFi ili LAN i on da komunicira sa osciloskopom a moze i sa PC, kako se dogovore Smile
Speech Recognition je OK kao opcija ali na treba jos fizickih inputa za spomenutu trecu ruku, ne treba na PC u toj prici, treba nam neki Mali MCU sa TCP/IP i to je sve sto treba da ima da bi upravljao Rigolom.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)