Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Foto-postupak sa "uradi sam" oslojavanjem : Iskustva
<p>A mozda ti je uleteo virus u taj foto-lak... ovaj AH1N1 ume da zezne ako termicki ne obradis dobro! Mnogo ukruti lak....&nbsp; :He He:</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Prob'o ja da ga stavljam na "neka" mesta ali tu nece (da ukruti) k'o za inat!</p>
Reply

tako mi i žena kaže kad joj kažem kako me pokočilo u leđima : "uvijek se ukočiš na pogrešnom mjestu... " Smile

Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
evo sad baš podižem temperaturu rerne na 70'C pa da vidim hoće li novi komad pertinaksa odraditi kako treba ili ne. vrijeme je...
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
brojač odbrojava 15 minuta na 70 stepeni , prikrivena lampa unutar rerne...
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply

sad je druga strana medalje : ispada da je predugo osvijetljeno pa se skida i ono što ne treba. generalno rekao bi da sam juče radio grešku pre-pečenjem pločice,pa i pretankim slojem filma. takođe imam i problem sa dlačicama,moraću prskati pločicu nekako okačenu u vazduhu pošto to radim u radioni gdje baš i nemam uslova za bez prašine. dodao sam i još kesicu razvijača mada mislim da je sad mnogo. ostavio sam pločicu u razvijaču da se očisti od laka pa da kasnije nastavim.

Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
<p>Prije prskanja pločice foto lakom OBVAZNO pločicu nekom mekanom četkicom (uzmi ženi od šminke)</p>
<p>očisti &nbsp;pločicu od prašine ili dlačica koje ostaju od ubrusa poslije pranja ili sušenja pločice. &nbsp;I velika koncentracija</p>
<p>razvijača će da ispere foto lak sa mjesta sa kojih nebi trebalo.</p>
Reply
Nemoj dugo da drzis u razvijacu , spada sav lak !
Reply
<p>Dlacice nisu problem i ne treba da se plasis... to ti je prirodno kako se razvijas i sazrevas...</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>)joj...)</p>
Reply
<p>Boro stvarno si kralj :hyper:</p>
Reply
<p>Ajde Aco nedamo mi tebe kakav god da si ipak si ti nas drug i sapatnik Big Grin</p>
Reply
<p>Zna Aleksandar da se samo salim a zna i sta mislim o njemu tako da se ne sekiram....</p>
Reply
samo opušteno Smile kao kod zubara! Big Grin Big Grin Big Grin
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
<p>E tako treba....</p>
Reply
tek sad nađoh ovu temu, mislio sam da je nestala u tranziciji Smile sad moram da je pretrčim i uredim slike u postovima pa da idemo dalje

P R E P A K O V A N O ! ! ! Smile
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
Da li je neko probavao sa ovim folijama umjesto spreja i već oslojenih pločica?

http://www.ebay.com/itm/1-Roll-15cmx2M-P...Sw~OVWz7Vx
Reply
pa ovo je dž!
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
Ja sam probao sa takvim zelenima..i to savrseno radi...ali mi je bio problem negativni razvijac koji nisam narucio sa ebaya pa nisam mogao razviti kvalitetno..i onda su mi se vodovi bili mutni...moja preporuka ako kupujes foliju negativ obavezno neka ti kinez posalje i negativni razvijac u prahu i miran si.
Reply
Probao bih sa tim folijama, da vidim kako je raditi sa foto postupkom, ovo sa peglom me je opasno počelo ljutiti, u poslednje vrijeme nikako ne uspjevam odraditi kvalitetno pločicu.

Vidim da ima još neki razvijač ali ne znam o čemu se radi?
Ali opet mi pegla tu radi, na koji način se peglom zalijepi folija?
Reply
Ja već neko vreme koristim foliju, bolje je i jeftinije od spreja. Kvalitet pločica zavisi najviše od pripreme predloška. Moj štampač je pri kraju, pa sam naručivao filmove od Vlade Novozelanđanina dok je još bio Novosađanin. Vrlo sam zadovoljan rezultatom. Moguće je da imam problem sa osvetljavanjem, jer linije budu malo deblje nego na filmu. I da, nemam laminator, pa foliju kaširam peglom.
Evo i par fotografija kao primer.

Ronovar, razvijač za foliju je natrijum karbonat (washing soda). Dobićeš ga od natrijum bikarbonata ili sode bikarbone (baking soda) tako što ćeš u jedan litar vode da sipaš jednu kesicu (20 grama) sode bikarbone i prokuvaš. Kada se ohladi, eto jeftinog razvijača.


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Rezultat je vrhunski!
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 5 Guest(s)