Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Foto-postupak sa "uradi sam" oslojavanjem : Iskustva
<p>..eh da,zaboravih reći,kad se razvija pločica (bar moje iskustvo) ne treba je ostaviti u rastvor,nego je samo politi i razmazivati sunđerom,ili natopiti sunđer pa tako, i to ne bi trebalo da traje duže od 30-40 sekundi,kasnije se ispira običnom vodom,razvijač najbolje da bude topliji,ako nije može i na sobnoj temperaturi. Što se tiče kopiranja,ja sam kopirao (u zavisnosti od sprave za kopiranje) 60% vremena direktno svetlost na pločici (imao sam staklo još preko filma da bi film nalegao skroz na pločicu),a ostalih 40% vremena na film sam stavljao paus ČIST pa tek onda staklo preko toga...,to se radi da bi se svetlost rasporedila pravilno na sve strane i verujte da je lepše i lakše i razviti i kasnije nagristi pločicu. Staklo je po meni obavezno jer film zna da se podigne a samim tim se i svetlost provuče. Čekam neke filmove da mi se urade pa ću baš okačiti i slike i vremena kopiranja 60/40%,pa ako nekom bude nešto značilo ja ću biti srećan.</p>
Devojka me vara sa rođenim mužem!
Reply
<p>Čika Boro ima li to ikakve veze sa proizvodom iz Kelco-a pod šifrom&nbsp;<span style="font-size:14px;">16395?</span></p>
Reply
<p>Samuki, ovdje ima nešto nejasno.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Na fotografiji se vidi film Apex ovih poličica, a ispod je pločica koja je "nagrizana" hemikalijama i sa koje uklonjen bakar. Taj postupak je nešto drugo.</p>
<p>Dosad smo govorili o razvijanju pločica i uklanjanju foto laka. Na slici je nešto drugo. Uklanjanje bakarnih površina, bojim se da nijesmo ja u klin ti u ploču.</p>
Reply
(01-10-2014, 05:29 PM)ZerO Wrote: <p>Samuki, ovdje ima nešto nejasno.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Na fotografiji se vidi film Apex ovih poličica, a ispod je pločica koja je "nagrizana" hemikalijama i sa koje uklonjen bakar. Taj postupak je nešto drugo.</p>
<p>Dosad smo govorili o razvijanju pločica i uklanjanju foto laka. Na slici je nešto drugo. Uklanjanje bakarnih površina, bojim se da nijesmo ja u klin ti u ploču.</p>


da ova plocica je nagrizana , probao da vidim kako je.
Reply
a ja drzao u razvijacu dok ne pocne da boji Smile
Reply
<p>Tako bacaš pločice.&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Daj dođi ovamo na čat da malo prokomentarišemo ovo direktno.</p>
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="azecevic" data-cid="17438" data-time="1389370723">
<div>
<p>Čika Boro ima li to ikakve veze sa proizvodom iz Kelco-a pod šifrom&nbsp;<span style="font-size:14px;">16395?</span></p>
</div>
</blockquote>
<p>Izgleda da je to nesto vrlo vrlo slicno. Ko proba moci ce da kaze....</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Istina, ispada nesto skuplje nego ova varijanta koju ja nadjoh, a da li je bolje... kazem ko proba znace. Jedino sto je zgodnije jer nema sta koga da juris i molis i snalazis se vec kupis to lepo od njih i radis.</p>
Reply
<p>a ovo?</p>
<p></p>
<p>je li probao neko?</p>
Reply

ovo nije preskupo a koriste majstori za parna grijanja kad leme bakarne cijevi. kutija je otprilike 200 grama,ima četkicu za nanošenje i pasta se njome nanosi na unutrašnju stranu mufa,nipla,teštika i tih ostalih zeza i spoljnu stranu cijevi koja će se lemiti. zatim se zagrijava let-lampom i pasta koja je inače pepeljasto-siva postane boje cinka,pasta je tad odradila svoj posao - pokrenula je proces lemljenja i očistila-pripremila spoj za nanos lema. na tako zagrijan spoj samo se prinese lem-žica pa ta pasta kao da usisa lem u unutrašnjost spoja.

moj brat od tetke iz Negotina to koristi svaki dan - čak je i meni ostavio jednu tu bočicu - moram probati ovo!

Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply

"...a ja ne budem lenj pa odem u radionu i uslikam:"

Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
<p>Samo namazi malo lepse nego ovaj lik.</p>
<p>Gde ces da peces to, ima olova...?</p>
Reply

fen od pravog kilovata,napolju - tako mislim prvi put probati još koliko sutra.

sa druge strane - radim po Beogradu,tu olova ima non-stop u vazduhu... Smile

Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply

Hahaha! Pa imam i ja tu pastu a nisam znao čemu služi... Smile

Jbg na poslu mi je. Probaću u ponedeljak duvaljkom.

Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
<p>Ode mi drustvo u vodoinstalatere... c c c c ... a polagao sam tolike nade u vas....</p>
Reply

Da znaš samo da nas predložiš ako nekoj komšinici curi bojler... Smile

Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
ha ha pa ako eksperiment uspije prevući ćemo i vas! Wink sve zavisi od rezultata! Smile
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="TDA" data-cid="17486" data-time="1389393522">
<div>
<p>Da znaš samo da nas predložiš ako nekoj komšinici curi bojler... Smile</p>
</div>
</blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>Ako curi znaci da ima rupa, a vi bi da se pobrinete za njenu rupu kol'ko vidim!? I to 'ocete da mi petljate tu po komsiluku! ALO BRE!!!</p>
Reply

Ma jok...

Samo da vidimo koliko brineš za komšiluk. :poke:

Big Grin Big Grin

Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
<p>Boro je u pravu (uh bre kao i uvijek) batalite to elektronika je nešto prefinjeno, uzvišeno, elegantno, nežno.</p>
<p>Samo kad vidim onu četku kako izgleda muka me uhvati.</p>
Reply

Ma jok...

Samo da vidimo koliko brineš za komšiluk. :poke:

Big Grin Big Grin

"test test,je´n dva je´n dva..."

Big Grin

Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 4 Guest(s)