DIY Electronic projects
Boost your Rig ili gejmeri, ubrzajte vase makine - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: IT (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=63)
+--- Forum: Operativni sistemi (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=66)
+--- Thread: Boost your Rig ili gejmeri, ubrzajte vase makine (/showthread.php?tid=1580)



Boost your Rig ili gejmeri, ubrzajte vase makine - nik - 04-27-2017

"Boost Your Rig"
Proizvodjac audio softvera kojeg koristim 6-7 godina unazad (i veoma odgovorno tvrdim da nema boljeg Win audio softvera) - XXHighEnd, 
otvorio je temu gornjeg naziva i time pozvao 50 test vozaca koji treba da testiraju novi softver, namenjen pre svega ozbiljnim 'gejmerima'.

Njegovo obecanje je da ce sistem trositi svega 1/4 struje (snage) koju trenutno trosi (sa svim win zafrkancijama), da ce prelaz sa jednog na drugi zadatak 
('Task') biti i do 70 puta brzi te da ce igrice skoro sve odreda raditi besprekorno a masina biti 'ladna i tiha'. Ovo za igrice je valjda i osnovni povod, da se
istestira sto vise igrica na sto raznolikijoj PC opremi (moje tumacenje). 

Cena, nadam se, nije previsoka - 18 (planirana prodajna cena €34) a meni ovo zaista zvuci privlacno - tiha masina koja razbija u igricama Smile

Njegov sin ovo testira vec mesec dana na masini sa GTX1080 karticom (koja ne prelazi 58C), 12-jezgarnim procesorom (40-46C) igrajuci 'The Witcher 3' 
na 60FPS sa punom 1080P grafikom i monitorom na refesh-u 144 puta (u sec.)  

Eto. Ko voli, izvol'te. Ja cu probati i na mojoj skromnijoj svakodnevnoj masini (PentiumG 3020, 8G memorije, GT610 kartica)

Pozz.


RE: Boost your Rig ili gejmeri, ubrzajte vase makine - nik - 04-27-2017

Pardoniram, prvih 50 za test ima softver potpuno besplatno!!


RE: Boost your Rig ili gejmeri, ubrzajte vase makine - euronymous - 04-27-2017

niče, pa ta naslednikova test mašina je zverina koja guta sve redom, bez kečapa, a naše budžet kante mogu samo da sanjaju o 7x ubrzanju, kamoli 70 koliko navodi autor.

Nešto tu ne pije vodu, nikako mi čitava kombinacija ne ide zajedno.


RE: Boost your Rig ili gejmeri, ubrzajte vase makine - nik - 04-27-2017

Jeste al' umesto 100-110C na kartici i 90C na procesoru uz huk gomile ventilatora, ima pitomu i 'ladnu masinu. Takve su temp kod mene bez igranja Smile
Jeste pre svega za gejmere koji prate nove igre te imaju po 2-3 graficke kartice u sistemu (svaka po €300-500) i nabrijane i7 i Xeon procesore. Ako si
malo gledao Benchmark ili PCAxe forum, ima i kod nas takvih masina. Nego tamo slabo zalazim pa mi nije gusht. Odavde neko sa jacom masinom moze da
testira i kaze svoje misljenje, to mi je interesantno.

A kad smo kod audio primene, onda masina radi na svega 340-350 MHz, kao kod starih PII ili PIII makina. Al' zato ima procesnu snagu novih CPU.


RE: Boost your Rig ili gejmeri, ubrzajte vase makine - euronymous - 04-27-2017

Imam osećaj da je to mlaćenje na prazno, ovo nije na tvoj račun, nego ovih stručnjaka što izvlače 350% iz svake mašine. 30 godina postoji win i svašta se pokušavalo da se poboljšaju performanse za nekoliko procenata, a ovaj daje ideju da PIII iz 2000. može da pokrene S.T.A.L.K.E.R., bioshock ili negu drugu igru sa kojom ima da se oznoje mnogo ozbiljnije mašine.


RE: Boost your Rig ili gejmeri, ubrzajte vase makine - nik - 04-27-2017

Big Grin
Ovo je poziv za gejmere, sa jakim masinama i grafickim karticama, ne za one koji drze PIII iz Y2K godine i misle da imaju kompujter. A ovo za muziku treba da razumes tako da se recimo
Xeon E5 serije sa 8 jezgara i plus jos toliko u hiper-treding modu vrti na svega 340-350 mega hercova. U BIOS-u taj 'takt' mozas da smanjis na minimum 1.2GHz - za dalje je potrebno
poprilicno znanje. W10 ionako sadrzi gomilu idiotskih stvari koje nikada nikome u zivotu nece trebati. A ne daju se lako savladati, tj. iskljuciti normalnim putem. Samo jedan primer: Slika
pozadine na ekranu ('background') vise nije obicna slika sa diska vec poseban proces koji stalno salje svoje interapte centralnoj procesorsko jedinici. Cista glupost i gubitak vremena za
procesor. Ali, uskoro ce operativni sistem biti operativan iskljucivo ako si vezan za internet i svemoguci 'Cloud'.


RE: Boost your Rig ili gejmeri, ubrzajte vase makine - Ubledeli - 04-27-2017

zivot mi je kvalitetniji od kad ne koristim win...
Big Grin


RE: Boost your Rig ili gejmeri, ubrzajte vase makine - euronymous - 04-28-2017

OK, predajem se, mada mislim da od toga nema 'leba, a ni autor nike napisao šta konkrerno radi njegov program, nego u stilu "kurira" i drugih elitnih novina razbacuje se informacijama o uštedama i temperaturama.

Slažem se Ubledeli, posmartam win kao koka kolu, od svih reklama imaš utisak da si zaronio u fontanu mladosti  Big Grin